Moda Uroda

#seewhatspossible

IMG_5337

Dopóki nie zaczęłam tworzyć bloga, nie wiedziałam, co to pasja. Myślałam, że wiem, ale patrząc wstecz widzę, że niczemu aż tak nie oddałam serca. Oczywiście od razu tego nie odkryłam, blog był sposobem na wolne popołudnia. Ale gdy stał się integralna częścią mojego życia, gdy prawie wszyscy nowo poznani ludzie byli związani w jakiś sposób z blogosferą, gdy zrezygnowałam ze stałej pracy, by inwestować czas w bloga… wtedy pomyślałam, że to chyba to. Pasja, bo jak to inaczej nazwać?

Jest coś w realizowaniu się z pasją. To wstawanie pięć minut przed budzikiem, bo zadanie na liście to-do jest tak fajne, że nie możesz się go doczekać. To, że nie potrafi się oddzielić życia prywatnego od pracy, a work-life balance to jakieś puste hasło, zupełnie mi niepotrzebne. Bo ja nie chcę wcale odpoczywać od tego, co robię z taką energia i co sprawia, że widzę sens swoich działań. Przecież jako pierwsza blogerka modowa w Polsce pojechałam na New York Fashion Week, a także wydałam książkę. Moja stylizacja pojawiła się w Vogue British i w wielu prestiżowych magazynach modowych. Współpracuję z najlepszymi modowymi i kosmetycznymi markami. To jest coś! .

DSC_8360

Z roku na rok moja pewność siebie rośnie. A może raczej świadomość siebie i tego, co umiem, co mogę, a czego muszę się jeszcze nauczyć, co zdobyć, nad czym popracować. Czasem się zastanawiam, co by było, gdybym stchórzyła, wycofała się, nie wstała zaraz po tym, gdy ktoś podstawi mi nogę. Ale, jak mówią – wszystko jest możliwe, choć…

Łatwo jest powiedzieć, że wszystko jest możliwe. Często mówimy je innym, choć sami niekoniecznie o tym pamiętamy. Sednem jest siła i energia, którą trzeba w to ,,możliwe’’ włożyć, by faktycznie takim się stało. Bo tak, to prawda, wszystko jest możliwe, jeśli włoży się w to uwagę, determinację, wiarę, poświęcenie, siłę. Wiem też, że gdyby nie próba realizowania moich marzeń, nie wiedziałabym, że mam w sobie i tę determinację, i wiarę, i siłę. Jak widać mam. Spełniam swoje marzenia krok po kroku od kilku lat i choć przede mną długa droga, widzę, jak bardzo osiąganie celów mnie rozwinęło. Widzę, jak dużo już zrobiłam, ale paradoksalnie widzę też, jak dużo jeszcze przede mną.

Wyzwania to nie bułka z masłem. Nie umiem stawić im czoła tak po prostu, bez przygotowania, bez przemysleń. Nie jestem idealna, nie jestem Wonderwoman, nie znam odpowiedzi na wszystko. Uczę się, jak wszyscy. Ale nawet, gdy w perspektywie będzie kolejne, zaryzykuję. Krok po kroku, wyboistą ścieżką, dojdę tam, gdzie chcę. A chcę zajść daleko!

DSC_8296

Lubię współpracować z ludźmi, którzy tworzą coś z pasją. Ten wpis zainspirowany jest Neutrogeną, która wspiera aktywnych ludzi, przypomina o tym, by pielęgnować pasje #seewhatspossible.

See what’s possible. Zobacz, co można wygrać w konkursie!

DSC_3704

I miejsce otrzyma bon do Zalando na 1000zł. Oczywiście zwycięzca nie zostanie pozostawiony sam sobie na zakupach,  z przyjemnością pomogę w wyborze stylizacji!

Nagrodą za II miejsce jest bon o wartości 300 zł plus zestaw kosmetyków Neutrogena, a za III miejsce – bon na 100 zł plus zestaw kosmetyków Neutrogena.

Miejsca IV-VIII otrzymają zestaw kosmetyków Neutrogena.

Oto zadanie konkursowe:  Co Twoim zdaniem sprawia, że kobieta jest piękna? 

Odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach pod tym postem. Czekam na nie do 24.08 do północy. Powodzenia!

WYNIKI: Zwycięzców proszę o kontakt mailowy (contact@charlizemystery.com)

1 miejsce: Kobieta jest wtedy piękna, kiedy ma pasję-w życiu i pasję do życia! Nie ma nic piękniejszego niż błysk zadowolenia z samej siebie, wynikający ze świadomości, że robię w życiu to, co kocham, zgodnie z zasadą, że jeśli robisz to, co uwielbiasz, nie musisz tak naprawdę pracować. Pasja nadaje naszemu życiu niebywałą siłę i moc, bez względu na to czy prowadzimy firmę, projektujemy biżuterię, szyjemy maskotki czy uprawiamy łyżwiarstwo figurowe. Kiedy spełniamy się w tym, w czym jesteśmy najlepsze, w czym czujemy się mocne i kompetentne – wzrasta nie tylko poczucie naszej wartości, ale i pewności siebie. A kobieta świadoma siebie, swoich atutów i siedzącej w sobie siły emanuje wokół niebywałym szczęściem, które jest najpiękniejszym makijażem. Bo czy jest coś piękniejszego niż tańczące figlarnie w oczach iskierki szczęścia, usta ułożone w półksiężyce uśmiechu i rumieniec entuzjazmu na policzkach, zdradzający ekscytację życiem i każdą, nadarzającą się chwilą? Takiego efektu nie uzyskamy przy użyciu żadnego tuszu do rzęs, wodoodpornego podkładu czy powiększającej usta szminki, jeśli miłości do bycia „tu i teraz” nie będziemy nosiły w sobie. Bo radość życia to dla mnie druga wytyczna, definiująca szczęśliwą kobietę. Kobieta pełna pasji do życia to kobieta, której ciągle mało. Chce więcej, szybciej, mocniej, głębiej…Zobaczyć, doświadczyć, przeżyć, zrozumieć, aby móc się wzruszyć, zdziwić, unieść brwi ze zdziwienia czy w końcu otworzyć szeroko usta, aby nabrać wdechu w trakcie tych momentów, które swoim widokiem zapierają dech w piersiach. Jest głodna chwil, momentów. Wie, ze szczęście musi znaleźć przede wszystkim w sobie, że to ona definiuje to, czy będzie szczęśliwa, nikt inny. I robi wszystko, by taką być. Wiara w swoją siłę pozwala jej śmiało sięgać po dokładkę i dopominać o deser. To ona zmusza ją do tego, aby założyć wygodne buty, otworzyć szeroko oczy i szukać pięknych momentów, które skrywają się w zaznaczonych na mapie życia miejscach do zobaczenia, odkrycia i przeżycia, ludzi z którymi może odbyć tysiące inspirujących dialogów, książek do przeczytania, odkrycia smaków wszystkich kuchni świata i przemierzenia tysiące ścieżek, aby w końcu dotrzeć do źródła swojej radości. To umiejętność czerpania siły z każdego momentu sprawia, że życie jest dla niej fascynującą i niekończącą się przygodą, na którą nie kupiła biletu powrotnego, bo zamierza tu zostać tak długo, jak tylko się da! Zamierza bowiem celebrować wszystkie te chwile, w których czuję się pięknie, kobieco i pewnie. To one dodają jej niesamowitej siły, ubierają w gustowne dodatki, jak uśmiech i radość w oczach i to one są na co dzień stylistami jej wewnętrznego i zewnętrznego piękna!

2 miejsce:  Ja kiedyś…

Bym zaczęła od ale…

Ale ja nie mam takich nóg!

Ale ja nie mam takiego zmysłu do elegancji!

Ale ja nie mam…

takiego szczęścia!

Ech, słowo „szczęście” mogłam odmieniać przez przypadki. Temu się poszczęściło, bo… Tamta ma nadwyżkę szczęścia, więc…

Ja i piękno?

Dobry żart!

Piękno to geny. I człowiek w pięknym opakowaniu. A wnętrze… cóż, jak się jest pięknym, to w życiu łatwiej, i już!

**

Ja dziś…

Dzień zaczynam już po piątej filiżanką ulubionej kawy.

Chwilę później spaceruję… nie, nie z psem, a na basen. Tam i z powrotem, jedna długość basenu za drugą…

i wracam z pachnącymi bułkami w porze śniadania.

Lubię te moje wczesne poranki. Te krzątanie się po kuchni, to szykowanie smakołyków dla domowników, to delektowanie się jeszcze kwadransem tylko dla siebie…

I nie, nie mam.

Nie mam nóg aż do samej ziemi.

Nie mam burzy blond loków.

Nie mam naście lat, gdy wydaje nam się, że świat jeść nam będzie z rąk.

Nie mam wymiarów, które wzbudzają ochy i achy zachwytu.

Nie mam też tego i owego, ale… czy to mi jest potrzebne dziś do szczęścia?

Tak, jestem SZCZĘŚLIWA.

Z wiekiem rozkwitłam, ale zrozumiałam, że to ja jestem reżyserem swojego życia.

I uśmiecham się do świata, a świat uśmiecha się do mnie.

Ach, jaka ja dziś czuję się piękna.

Piękna, bo życiowo spełniona.

Piękna, bo pełna pasji.

Piękna, bo świadoma swojej wartości.

Piękna, bo rozpieszczająca siebie bez wyrzutów sumienia, że mąż… że dzieci…

Piękna, bo wciąż z wielkim apetytem na życie.

Piękna, bo…

naturalnie, to i owo lubię w sobie podkreślić. Jako dopełnienie i uzupełnienie.

Nie chowam się jednak już za maską. Jestem SOBĄ.

A gdy przestajemy żyć cudzymi oczekiwaniami, PIĘKNO staje się naszym drugim JA. Ot… tak po prostu

3 miejsce:   Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że kobieta jest piękna, bo jest wysoka, zgrabna, elegancka, seksowna, po prostu ma to coś w sobie, co czyni ją piękną. Ale piękno kobiety, to nie tylko to co widzimy gołym okiem. piękno kobiety jest nieuchwytne. To coś więcej niż piękna cera, włosy, piękny ubiór. To przede wszystkim wdzięk, mądrość, wrażliwość, dobro, ciepło, spokój, szczęście, energia, uśmiech, śmiech, radość, pogoda ducha, błysk w oku. Piękna kobieta czuje się wyjątkowo każdego dnia:) Akceptuje siebie taką jaka jest:) Prawdziwe piękno jest w nas!!!

4-8 miejsce: Karolina (12:41), Patrycja (22:22), Karoliśka (23:23), Janek (13:49), Caroline (20:29)

Zostaw komentarz. Twój adres e-mail nie będzie widoczny

212 komentarzy

 • Odpowiedz
  Aga
  15 sierpnia 2016 at 22:25

  Kobieta jest piękna gdy jest szczęśliwa, gdy spodziewa się i umie przyjąć płynące w jej stronę pozytywne komunikaty

 • Odpowiedz
  Aga
  15 sierpnia 2016 at 22:27

  Kobieta jest piękna gdy czuje się szczęśliwa, gdy spodziewa się i umie przyjąć płynące w jej stronę pozytywne komunikaty

 • Odpowiedz
  Monika
  15 sierpnia 2016 at 22:37

  Milosc sprawia, ze kobieta jest piekna…. Kiedy pojawia sie ten blysk w jej oku a serce wypelnia szczescie ??

 • Odpowiedz
  Ola
  15 sierpnia 2016 at 22:47

  Pewność siebie!

 • Odpowiedz
  ola
  15 sierpnia 2016 at 23:20

  Kobiety są po prostu piękne i to nie podlega dyskusji.

 • Odpowiedz
  Nina
  15 sierpnia 2016 at 23:22

  Tym co sprawia, że kobieta jest piękna jest jej nieustanne podążanie za swoimi marzeniami, przekraczanie własnych granic wierząc że wszystko jest możliwe jednocześnie pomagając innym, którzy również chcą być codziennie lepszymi ludźmi.

 • Odpowiedz
  Ann
  15 sierpnia 2016 at 23:40

  Oczy. W których codziennie się przegląda. Nieważne czy to oczy jej mężczyzny czy oczy jej dziecka…

  • Odpowiedz
   Vis
   20 sierpnia 2016 at 16:09

   Oj biedne te bez mezczyzn i dzieci ;))

   Kobieta piekna to kobieta, ktora nie musi uzalezniac swojej wartosci od innych ludzi

 • Odpowiedz
  MOnia
  15 sierpnia 2016 at 23:57

  Kobieta oczekująca swojego dziecka jest piękna, ponieważ jest piękna nieskończoną miłością.

 • Odpowiedz
  Joanna
  16 sierpnia 2016 at 00:24

  Moim zdaniem kobieta staje się piękną według siebie gdy jej najbliżsi widzą ją piękną. To nic że tu ma troszkę więcej cialka tu i tam… ważne jest że jeśli ma wśród siebie kochających ludzi którzy ją kochają i oczywiście jej to okazują to wtedy czuje się piękna i do wartościowania. No bo czego chcieć więcej… 🙂

 • Odpowiedz
  Gosia
  16 sierpnia 2016 at 04:36

  Kobieta jest piękna, gdy ma siłę żeby się uśmiechnąć mimo przeciwności losu. Kiedy świat wali się na głowę, a ona wkłada szpilki, podnosi głowę i pewnie patrzy w przyszłość. Nawet nie z nadzieją, bo przecież wie, że się uda. Siła jest w niej.

 • Odpowiedz
  Karolina
  16 sierpnia 2016 at 07:55

  Kobieta jest piękna kiedy realizuje wyznaczone sobie cele, kreuje nową rzeczywistość, która ją pasjonuje i rozwija jej kreatywność. Piękno kobiety wydobywa się z jej wnętrza, z jej siły, determinacji i przeświadczenia, że może osiągnąć wszystko czego tylko zapragnie i pokonać wszelkie przeszkody, które stają na jej drodze. Piękno kobiety tkwi w jej niezwykłej sile!

 • Odpowiedz
  Paula
  16 sierpnia 2016 at 08:54

  Kobieta czuje się piękna kiedy uświadomi sobie swoją wartość. Nie boi się być sobą i pielęgnuje swoje zainteresowania oraz osiągnięcia. Każda z nas ma w sobie piękno, które nie zawsze potrafimy dostrzec! Jesteśmy wobec siebie zbyt krytyczne i zbyt wiele chcemy nie zastanawiając się nad tym co już posiadamy.

 • Odpowiedz
  Agat
  16 sierpnia 2016 at 09:24

  Kobieta jest piękna kiedy w pełni akceptuje siebie – zarówno swoje wnętrze, czyli umysł, stan ducha, jak i swoje ciało: swój wygląd i całą zewnętrzną stronę siebie!

 • Odpowiedz
  zocha-fashion
  16 sierpnia 2016 at 09:41

  Najważniejsze żeby być szczęśliwym i zdrowym.
  Wszystko inne traci sens.

  Pozdrawiam Zocha

 • Odpowiedz
  Aneta
  16 sierpnia 2016 at 09:49

  Powód jest prosty- akceptacja swojej kobiecości. Kobieta jest piękna gdy jest świadoma swojego piękna, zarówno tego zewnętrznego jak i wewnętrznego. To jak się porusza i zachowuje, jej codzienny uśmiech, życzliwość dla innych oraz wsparcie dla ukochanego. Nie trzeba mieć figury Ani Rubik czy Moniki Jagaciak, nie każdy jest idealny, najważniejsze to kochać siebie w 100% – to sprawia, że my kobiety jesteśmy piękne ! 🙂

 • Odpowiedz
  Stylpasja
  16 sierpnia 2016 at 09:49

  Lubie Twojego bloga 🙂

 • Odpowiedz
  Ask
  16 sierpnia 2016 at 10:26

  Poczucie, że jest się piękną – wewnątrz, nie patrząc w lustro – to czyni kobietę piękną każdego dnia.

 • Odpowiedz
  Ola
  16 sierpnia 2016 at 10:42

  Kobieta jest piekna, kiedy jest swiadoma. Nie tylko pewna siebie, chociaz to tez wazne i niewatpliwie dodaje seksapilu. Ale swiadoma, swojego piekna, ciala, klasy, osiagniec i inteligencji. Gusta sa rozne i czesto potrzeba wielu lat, zeby nauczyc sie, ze nie ma uniwersalnego kanonu piekna i ze nie jestesmy zupa pomidorowa, zeby wszyscy nas lubili. Uroda, no coz, spojrzmy prawdzie w oczy, przemija. A inteligencja i samoswiadomosc pozostaja na dlugo.

 • Odpowiedz
  Grażyna
  16 sierpnia 2016 at 11:30

  To pewność siebie, uśmiech i głową podniesiona wysoko do góry oraz pewny krok sprawiają, że jesteśmy piękne! 🙂

 • Odpowiedz
  misstiffany
  16 sierpnia 2016 at 11:56

  Dla mnie piękno = akceptacja. Kobiety, jesteśmy piękne zawsze, chociaż nie zawsze może się tak czujemy. Nawet wtedy kiedy patrzymy w lustro i myślimy „dzisiaj wyglądam tragicznie”, kiedy nie układają się włosy, kiedy nie mamy się w co ubrać, kiedy mamy okres i chodzimy rozkapryszone i rozchwiane emocjonalnie. Nic nam piękna nie ujmuje. Piękno to też dla mnie fakt, że jesteśmy w stanie zaakceptować swoje ciało i spojrzeć w lustro i powiedzieć „Lubię siebie!”

 • Odpowiedz
  Honorata
  16 sierpnia 2016 at 12:06

  Kobieta jest piękna z natury, piękno można z niej wydobyć poprzez odpowiedni makijaż, pielęgnację, podkreślenie atutów za pomocą ubioru. Piękna kobieta to ta, która czuje się dobrze sama ze sobą ?

 • Odpowiedz
  Karolina
  16 sierpnia 2016 at 12:41

  Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo dla każdej kobiety będzie to co innego ale wydaje mi się że każda kobieta potwierdzi, że sam wygląd nie sprawi że poczujemy się piękne. Wydaje mi się, że bez pewności siebie/ bez pasji/ bez nadziei, że możemy spełnić swoje marzenia nie poczujemy się piękne. Musimy same sobie udowodnić, że spełnimy swoje marzenia, że będziemy robić w życiu to co sprawia nam radość, żaden komplement nie podziała jak satysfakcja że wykonujesz w życiu pracę która jest twoja pasją, pozwala ci się spełniać i nie jesteśmy do niczego zmuszane! Wydaje mi się że nawet w najpiękniejszej sukience i makijażu nie poczujemy się tak pewnie jak wtedy gdy w siebie wierzymy ! I życzę każdej kobiecie tego uczucia, bo sprawia że chce się więcej !

 • Odpowiedz
  Tynka.
  16 sierpnia 2016 at 14:23

  Nie ma definicji piękna, bo dla każdego to słowo znaczy coś innego. Macierzyństwo, miłość, przyjaźń, wewnętrzna siła, odwaga, ambicja, wrażliwość, wygląd, pasja, pewność siebie.. Padło tu już tak wiele rzeczy które mogą uczynić nas pięknymi i rzeczywiście tak jest. Szerokie możliwości do odnalezienia w sobie kobiecego piękna to coś wspaniałego! Każda z nas staje się przez to inna, wyjątkowa. I to właśnie czyni nas pięknymi! Ważna jednak jest też akceptacja – jeśli my same jesteśmy w stanie o sobie tak powiedzieć to inni też w nas to piękno zobaczą… NIEWAŻNE CO BĘDZIE TEGO POWODEM 😉

 • Odpowiedz
  Dorota
  16 sierpnia 2016 at 15:29

  Kobieta jest piękna kiedy jest kochana, szanowana, doceniana, kiedy ma poczycie bycia potrzebną innym do szczęścia. Wtedy pięknie spełnia się w każdej roli jakią wyznaczył jej los. Może być matką, żoną, szefową, czy nawet babcią. Poczucie bycia potrzebną zawsze dodaje błysku w oczach, obejmuje lat oraz dodaje sił do działania.

 • Odpowiedz
  Marlena
  16 sierpnia 2016 at 15:57

  Piękno ma wiele warstw. Nie wynika ono tylko i wyłącznie z naszego wyglądu zewnętrznego. Co sprawia, że kobieta jest piękna – jej styl, sposób poruszania się, uśmiech, cera, a nawet szminka, którą umiejętnie dobiera do swojego stroju. Na to piękno składa się również osobowość, to jakim jest się człowiekiem i jakie wartości się reprezentuje.

 • Odpowiedz
  AchtungBaby
  16 sierpnia 2016 at 17:00

  Tym, co decyduje o pięknie kobiety, jest pasja – jeśli kobieta oddaje jej się całą sobą, to szczęście i radość wydobywają się z jej wnętrza. Nieważne, czy pasją jest podróżowanie, pomaganie innym czy na przykład krawiectwo. W tej kwestii nie ma rzeczy mających mniejsze lub większe znaczenie dla świata – najistotniejsze, aby kobieta czuła się zrealizowana, ponieważ to właśnie daje jej siłę, aby być sobą i czuć swoją wartość. Taka kobieta będzie zawsze piękna, bez względu na to, czy ma akurat perfekcyjnie ułożone włosy, kilka nadprogramowych kilogramów czy rozmazany makijaż.

 • Odpowiedz
  MAGA
  16 sierpnia 2016 at 18:30

  Piękną kobietę trzeba umieć wychować, bo to, że czujemy się piękne jest według mnie związane z poczuciem pewności siebie, które budujemy od najmłodszych. Niestety dużo z nas od najmłodszych lat słuchało, że mamy być grzeczne i skromne, nie odzywać się niepytane i w ogóle nie przeszkadzać dorosłym (a przynajmniej u mnie w domu tak było i dlatego miałam duży problem z pokonaniem własnych kompleksów). Taka dziewczynka jako dorosła kobieta nie będzie zbyt pewna siebie, a jak obserwuję różne dziewczyny i kobiety, które spotykam, zdarzają się naprawdę super laski, które nigdy w życiu w to nie uwierzą oraz takie, którym do ideału daleko, ale od małego słyszały od rodziców, że są piękne i takie właśnie się czują bez względu na krzywe nogi czy parę nadprogramowych kilogramów. Dlatego, jeśli macie w swoim otoczeniu takie małe gwiazdeczki, to mówcie im, że są najpiękniejsze na świecie. Dziewczynka, która często słyszy coś takiego stanie się dorosłą, która będzie w to wierzyć 🙂

 • Odpowiedz
  Domisia
  16 sierpnia 2016 at 18:38

  Piękno kobiety tkwi w jej wnętrzu, w tym jak żyje, czym się kieruje, jakimi zasadami buduje swój świat. Piękno to charakter, który warto w sobie pielęgnować i dążyć do tego, aby być z niego dumnym.

 • Odpowiedz
  Marianna
  16 sierpnia 2016 at 18:39

  Wyobraźnia 🙂 Możesz być motylem i zmieniać się z biegiem lat. Możesz być pielęgniarką, gdy choruje Twój ukochany. Możesz być gwiazdą kina, gdy wybierasz się z mężem na wieczorny spacer w wysokich szpilkach i kwiecistej sukience. Możesz być kulinarnym guru, gdy przygotowujesz najpyszniejszy tort urodzinowy dla swoich dzieci. Możesz być hydraulikiem, gdy mieszkaniu grozi zalanie, a Twój partner wyjechał w delegację. Możesz być sportowcem, gdy uda Ci się przebiec pierwszy kilometr bez zadyszki. Aż wreszcie możesz być sobą i możesz być piękna jeśli tylko w siebie uwierzysz!

 • Odpowiedz
  domi
  16 sierpnia 2016 at 19:24

  Kobieta jest piękna kiedy czuje się piękna – wtedy i inni w niej to piękno dostrzegają. Także czujmy się piękne, wyprostujmy się, uśmiechnijmy i zdobywajmy świat 🙂

 • Odpowiedz
  Aneta
  16 sierpnia 2016 at 20:04

  Piękna Kobieta to ta, która akceptuje i kocha siebie.

 • Odpowiedz
  Joanna
  16 sierpnia 2016 at 20:04

  Uśmiech 🙂

 • Odpowiedz
  Marta
  16 sierpnia 2016 at 20:17

  Mężczyzna. Nieustający błysk w jego oczach. Bez słów, zapewnień, dowodów. Z pupą Jennifer Lopez czy bez, z tłuszczykiem, bez włosów, w szpilkach Louboutin czy z pomarszczonymi na starość dłońmi.
  Bo gdy wszystko inne zgaśnie błysk zostanie zawsze.

 • Odpowiedz
  Sylwia
  16 sierpnia 2016 at 20:17

  Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że kobieta jest piękna, bo jest wysoka, zgrabna, elegancka, seksowna, po prostu ma to coś w sobie, co czyni ją piękną. Ale piękno kobiety, to nie tylko to co widzimy gołym okiem. piękno kobiety jest nieuchwytne. To coś więcej niż piękna cera, włosy, piękny ubiór. To przede wszystkim wdzięk, mądrość, wrażliwość, dobro, ciepło, spokój, szczęście, energia, uśmiech, śmiech, radość, pogoda ducha, błysk w oku. Piękna kobieta czuje się wyjątkowo każdego dnia:) Akceptuje siebie taką jaka jest:) Prawdziwe piękno jest w nas!!!

 • Odpowiedz
  Marlena
  16 sierpnia 2016 at 20:41

  Miłość. Nie ma nic piękniejszego niż zakochana kobieta. Blask w oczach oraz uśmiech zakochanej kobiety to jeden najpiękniejszych z widoków, jaki przyszło podziwiać mężczyzną. Serce przepełnione miłością od razu widać i właśnie wtedy, kobieta jest piękna… piękna miłością. 🙂

 • Odpowiedz
  Gosia
  16 sierpnia 2016 at 20:44

  Kobieta jest piękna gdy robi to co kocha,gdy codziennie otwiera oczy i ma chęć by wstać i działać. Gdy to działanie jest pasja,gdy nakręca się do działania. A efekty tych zajęć (czy pracy zawodowej,czy wychowywania dzieci,czy sport..każda z nas kocha coś innego) sprawiają że ma tą iskuerke i błysk w oku. Piękna kobieta pozostanie piękna gdy otacza się też ludźmi którzy w tych działaniach ciągną ja do góry zachęcają do przekraczania własnych barier nie hamują i ciągną w dół.

 • Odpowiedz
  Anka200227
  16 sierpnia 2016 at 20:49

  Zadając nam czytelniczkom pytanie „Co Twoim zdaniem sprawia, że kobieta jest piękna?” dajesz nam trudny orzech do zgryzienia, ale oczywiste jest to, że na pytanie spróbuje odpowiedzieć. Zacznijmy może od tego co to znaczy słowo „piękna”. Co to właściwie jest to piękno? Otóż piękno to coś co człowiekowi się podoba. Co jest ładne, atrakcyjne. Nie ma reguły co do piękna. Kobieta jest piękna koniec i kropka. Czym w takim razie sprawia, że jest piękna? Kobietki te małe jak i duże mają coś co sprawia, że mają dar niesienia „reguły piękności”. Choć nie da się tego opisć, ja spróbuje. Kobieta ma:
  -oczy, które potrafią przejrzeć każdy skrawek czyjeś duszy
  -usta, uśmiechnięte, czerwone idealne do pocałunku, którymi potrafi wypowiedzieć najszczerszą prawdę jak i największe kłamstwo
  -policzki, które rumienią się za każdym gdy usłyszą jakiś komplement
  -nosek, do przerw w czasie uroczystej kolacji, aby go przypudrować
  -brwi, aby okazać zaskoczenie gdy mężczyzna podaruje nam prezent
  -duszę pełną cierpliwości, ciepła i miłości
  -oraz rozum, aby zrozumieć i wybaczyć, każdy błąd
  Tak piękno kobiety kryje się również w środku jak i na wierzchu. Te właśnie rzeczy, a wręcz elementy kobiecego ciała sprawiają, że kobieta jest piękna.

 • Odpowiedz
  Marlena
  16 sierpnia 2016 at 20:56

  Prawda jest taka że Kobieta jest najpiękniejsza wtedy, kiedy jest kochana i żaden kosmetyk nie jest w stanie tego zastąpić. Tylko miłość drugiego człowieka jest w stanie wydobyć prawdziwe i te właściwe piękno Kobiety.

 • Odpowiedz
  Martyna
  16 sierpnia 2016 at 21:25

  spojrzenia to sprawiają. najbardziej na świecie zadbana kobieta nie będzie wierzyła w swe piękno, póki nie będzie czuła, że ktoś jej pragnie i pożąda jej cielesności

 • Odpowiedz
  Karo
  16 sierpnia 2016 at 21:29

  Wyprostowana sylwetka, dumny krok i życie w zgodzie z własnym sumieniem.

 • Odpowiedz
  Lamia
  16 sierpnia 2016 at 21:30

  Rób, co kochasz, wśród ludzi, których kochasz – to najlepsza recepta na to, by kobieta była i czuła się piękna!

 • Odpowiedz
  Magda
  16 sierpnia 2016 at 21:31

  Piękna kobieta, to szczęśliwa kobieta! Taka, która znajdzie swój cel w życiu i nieustannie do niego dąży. Silna i wytrwała, która pokonuje słabości i przeciwności losu. Taka, która ma u boku osoby, którym może zaufać i które będą z nią na dobre i złe. Taka, która żyje w zgodzie z samą sobą, która akceptuje siebie taką, jaką jest. Piękno kobiety to nie tylko ciekawa twarz, czy doskonała figura, które przyciągają spojrzenia płci przeciwnej lub zazdrosne spojrzenia innych kobiet. To przede wszystkim jej wnętrze, to, co wypełnia ją od środka i to, co daje od siebie innym ?

 • Odpowiedz
  Iza (simple-casual-style)
  16 sierpnia 2016 at 21:39

  Piękno, to siła płynąca z wnętrza, akceptacja samej siebie, wiara we własne możliwości i nieustępliwość w realizacji marzeń i celów. To także miłość do ludzi i całego świata, a przede wszystkim chyba dobro w sercu, bo przecież niezależnie od tego, co się dzieje osoby mające w sobie szczerą dobroć są piękne. Rzecz jasna, to tyczy się nie tylko kobiet. 🙂

 • Odpowiedz
  Hanna
  16 sierpnia 2016 at 21:48

  Kobieta jest piękna gdy ma radość w sercu i siłę w pokonywaniu swoich słabości. Wewnętrzny spokój i pogodzenie się samej ze sobą sprawia, że bedziemy promieniować pięknym światłem. To stan naszego serca sprawia, że jestesmy piękne. Żaden kosmetyk, ubranie czy inne kosztowności tego nie dokonają!

 • Odpowiedz
  Karolina
  16 sierpnia 2016 at 22:08

  Pewność siebie i znajomość swojej wartości sprawia, że kobieta jest piękna. Uśmiech jest kropką nad „i” 🙂

 • Odpowiedz
  Kasia J.
  16 sierpnia 2016 at 22:12

  Kobieta jest piękny gdy odnajdzie swoje miejsce na ziemi, spokój, szczęście i spełnia przy tym swe marzenia! Ja właśnie jestem najszczęśliwszą osobą na ziemi ponieważ znalazłam pracę w której sie realizuję, mieszkam w pięknej małej mieścince dzięki której mogę śmiało codziennie pedałować rowerem do pracy i podziwiać uroki tego pięknego miejsca przy czym codziennie dziękuję Bogu. Jestem szczęśliwa przy boku kochanego mężczyzny, który codziennie wita mnie pięknym słowem, które odwzajemniam uśmiechem na twarzy. Jestem szczęśliwa że spełniam marzenia i mogę je dzielić z ukochanym bo budujemy mały domek. Pełnia szczęścia która sprawi że będę najszczęśliwsza na świecie bedzie trójka małych brzdący bawiąca się na trawniku. To wszystko sprawia że jestem szczęśliwa, silna i piękna!

 • Odpowiedz
  AnnaW
  16 sierpnia 2016 at 22:12

  Każdej z nas zależy by być piękną dla mężczyzny, by koleżanki z pracy z zazdroscią patrzyły na nasze ubrania, wlosy, makijaż. Pozytywne komentarze, milość od innych powoduje szczęście. Ale czy to jest wlaśnie to prawdziwe piękno? Szczescie, milosc, dobroc,zrozumienie, wparcie innych to Nas Kobiety uskrzydla, powoduje blysk w oku. Ale tyle ile wzlotów, tyle samo upadkow w naszym zyciu. Wsparcie innych, piekno zewnetrzne odgrywa wazna role w zyciu kazdej Kobiety niezaleznie od wieku. Ale wedlug mnie prawdziwe piekno to nasza sila i wiara we wlasne umiejetnosci. Kiedy zycie daje nam kopa, my potrafimy mu oddac z nawiazka. Realizujemy wlasne marzenia, niezaleznie od tego czy ktos nas wspiera czy zostajemy same z problemami. Podnosimy sie i zwyciezamy. Realizujemy siebie, z pelna determinacja osiagamy zalozone cele, nie przejmujemy sie porazka. One nas ucza tego jak zyc. Prawdziwe piekno to walka z przeciwnosciami i przemienianie wlasnych bledow i niepowodzen w sukces.

 • Odpowiedz
  anakea
  16 sierpnia 2016 at 22:14

  Ja kiedyś…
  Bym zaczęła od ale…
  Ale ja nie mam takich nóg!
  Ale ja nie mam takiego zmysłu do elegancji!
  Ale ja nie mam…
  takiego szczęścia!
  Ech, słowo „szczęście” mogłam odmieniać przez przypadki. Temu się poszczęściło, bo… Tamta ma nadwyżkę szczęścia, więc…
  Ja i piękno?
  Dobry żart!
  Piękno to geny. I człowiek w pięknym opakowaniu. A wnętrze… cóż, jak się jest pięknym, to w życiu łatwiej, i już!
  **
  Ja dziś…
  Dzień zaczynam już po piątej filiżanką ulubionej kawy.
  Chwilę później spaceruję… nie, nie z psem, a na basen. Tam i z powrotem, jedna długość basenu za drugą…
  i wracam z pachnącymi bułkami w porze śniadania.
  Lubię te moje wczesne poranki. Te krzątanie się po kuchni, to szykowanie smakołyków dla domowników, to delektowanie się jeszcze kwadransem tylko dla siebie…
  I nie, nie mam.
  Nie mam nóg aż do samej ziemi.
  Nie mam burzy blond loków.
  Nie mam naście lat, gdy wydaje nam się, że świat jeść nam będzie z rąk.
  Nie mam wymiarów, które wzbudzają ochy i achy zachwytu.
  Nie mam też tego i owego, ale… czy to mi jest potrzebne dziś do szczęścia?
  Tak, jestem SZCZĘŚLIWA.
  Z wiekiem rozkwitłam, ale zrozumiałam, że to ja jestem reżyserem swojego życia.
  I uśmiecham się do świata, a świat uśmiecha się do mnie.
  Ach, jaka ja dziś czuję się piękna.
  Piękna, bo życiowo spełniona.
  Piękna, bo pełna pasji.
  Piękna, bo świadoma swojej wartości.
  Piękna, bo rozpieszczająca siebie bez wyrzutów sumienia, że mąż… że dzieci…
  Piękna, bo wciąż z wielkim apetytem na życie.
  Piękna, bo…
  naturalnie, to i owo lubię w sobie podkreślić. Jako dopełnienie i uzupełnienie.
  Nie chowam się jednak już za maską. Jestem SOBĄ.
  A gdy przestajemy żyć cudzymi oczekiwaniami, PIĘKNO staje się naszym drugim JA. Ot… tak po prostu 🙂

 • Odpowiedz
  Jolanthe
  16 sierpnia 2016 at 22:16

  Moim zdaniem kobieta jest piękna wtedy kiedy kocha i jest kochana. Kiedy za sprawą szczerej miłości może czuć się bezpieczna i szczęśliwa. Wtedy uśmiech sam rysuje się na twarzy a nic tak nie dodaje uroku jak szczery uśmiech.

 • Odpowiedz
  Maggie
  16 sierpnia 2016 at 22:19

  Co sprawia, że jedna z nas wybiera małą czarną koronkową a inna hipsterską lejącą w kwiaty a jeszcze inna czerwoną mini bez pleców. Każda z nas ma inny gust i każda z nas inaczej definiuje pojęcie „piękna” i jak już dojrzejemy do tego, że krzywy nos jest charakterystyczny i uwodzący i wzrost tez w sumie moze być, to juz blisko.. Trzeba żeby ktoś nas doceniał !! żebyśmy czuły sie podziwiane za włosy/figury/nogi /charakter/pasje/ temperament ..motywatcja sprawia ze jestesmy piękne

 • Odpowiedz
  Patrycja
  16 sierpnia 2016 at 22:22

  Pięknem kobiety jest pewność siebie dzięki której możemy osiągnąć wszystko
  Pięknem kobiety jest akceptacja bo gdy same sie nie zaakceptujemy to nikt nas nie zaakceptuje
  Pięknem kobiety jest silna wola bo gdy inni nas krytykują to przyjmujemy ta krytykę z podniesioną głową.
  Pięknem kobiety jest szczęście bo gdy jesteśmy szczęśliwe to wyglądamy pięknie
  Pięknem kobiety jest miłość bo czy istnieje coś piękniejszego od stanu zakochania i prawdziwej miłości

 • Odpowiedz
  Szczęśliwa Angelika
  16 sierpnia 2016 at 22:24

  Uważam ze ja stałam się piękniejsza u boku mojego męża. Musze przyznać ze trafił mi się mąż idealny. Przy nim rozkwitłam, dojrzałam, poznałam bardziej siebie, swoje wady i zalety. On ukazał mi to co we mnie najpiękniejsze, moja kobiecość, moja duszę, moje serce. Niesamowite jest to ze przestałam się wstydzić. Jestem odważna i pewna siebie. Wiem, ze to właśnie dzięki niemu, każdego dnia staje się piękniejsza. A teraz kiedy patrzę na męża i nasza córeczkę czuje się jeszcze bardziej piękna na duszy, sercu i twarzy. Pełnia szczęścia u boku mojej rodziny sprawia że pięknieje, że kwitnie. Juz nie potrzebuje kosmetyków na twarzy , wystarczy że spojrzę w oczy mojego męża pełne miłości do mnie i naszej córki i czuje się najpiękniejsza i najszczęśliwsza na ziemi! Tak, szczęście i miłość daje nam piękno!!!

 • Odpowiedz
  Magda_L
  16 sierpnia 2016 at 22:25

  Moim zdaniem, perfumy sprawiają, że kobieta czuje się piękna. Są zapachy, z którymi niejedna z nas się utożsamia. Dzięki nim czujemy się dużo lepiej, pewniej, śmielej. Perfumy mają ogromny wpływ na to, jak postrzegamy swój ubiór, czy makijaż. Zdarza się, że dodają uroku nawet dresowym spodniom i włosom spiętym w kucyk. Perfumy pobudzają wyobraźnię, nadają charakteru, są kwintesencją piękna, które każda kobieta nosi w sobie ?

 • Odpowiedz
  Nalka
  16 sierpnia 2016 at 22:26

  Kobieta jest piękna, gdy w pełni siebie akceptuje, czuje się pewnie we własnej skórze, jest ambitna i dąży do wyznaczonych celów. Nie jest podatna na krytykę, tylko wlasnie tym niedowiarką pokazuje na co ją stać. A gdy idzie przez życie to z uśmiechem na twarzy, bo to najwspanialszy kosmetyk 🙂

 • Odpowiedz
  zuzzmariee
  16 sierpnia 2016 at 22:37

  To że kobieta jest i czuje się piękna na zewnątrz i w środku, to poczucie własnej wartości, pasja, spełnienie oraz to by w życiu robić to co się po prostu KOCHA! Całym sercem 😉 Żyjmy tak, aby nasze życie było wciąż i nieustannie zdumieniem. Nigdy, przenigdy nie rezygujmy z siebie, ze swoich pragnień, marzeń oraz snów. Jeśli mocno czegoś pragniemy, dążmy do tego, a będziemy po prostu szczęśliwsze. Pozwólmy sobie choć na chwilę zamknąć oczy, aby wiatr czesał nasze włosy, a skórę muskały ciepłe promienie słońca. Usłyszmy siebie, swój wewnętrzny głos. Kobieta szczęśliwa – to kobieta najpiękniejsza.
  Może to proste, zbyt prozaiczne – ale moim największym wyzwaniem i zdumieniem w życiu jest macierzyństwo! Dodaje mi skrzydeł, pozwala unosić się ponad chmurami, wzbijać wysoko i patrzeć na wszystko z dystansem. Dzięki temu, że jestem mamą, stałam się cierpliwa, bardziej pewna siebie – swojego ciała, piękna wewnętrznego i zewnętrznego, empatyczna oraz odważna. Spełniam się i realizuję każdego kolejnego dnia. Nie ważne, czy gotuję obiad, wygrzebuję kolejną „perełkę” w second handzie, czy pozuję znajomej fotografce-amatorce przed obiektywem aparatu.
  Kiedy tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży, podjęliśmy z mężem decyzję – zostanę w domu z córeczką przez 1000 pierwszych dni jej życia. Tysiąc najważniejszych dni, które będę miały wpływ na to jaka będzie moja córeczka w przyszłości, jakim będzie człowiekiem, jakie będzie miała nawyki żywieniowe, a także jakie wspomnienia będzie miała z tego okresu 😉 .
  Każdego dnia robię wszystko co w mojej mocy, aby wychować ją na dobrego empatycznego człowieka. Poświęcam jej każdą wolną chwilę, nie rezygnując z siebie, ze swoich marzeń, ze swojego hobby czy pasji. Wszystko łączę w nieco szaloną całość z tysiącem barw i kolorów – od najjaśniejszych do ciemnych i ponurych, takich bez lukru. Mimo wszystko, dobrze mi z tym. Żyję w biegu, nieustannie próbując czegoś nowego 🙂 Choć czasem wszystko dzieje się na „wariackich papierach”. Nie wstydzę się płakać na ławce w parku kiedy się wzruszam, czy śpiewać głośno wspólnie z córką piosenkę o baranku, kotku czy jagódkach. Tylko niebo jest limitem! Malujemy, lepimy, wyklejamy, budujemy i zwiedzamy świat – z materiałów które rzuci nam ŻYCIE pod nogi. Najważniejsze jest to, że wszystko robimy wspólnie, z miłością, charyzmą, cierpliwością, pokorą oraz radością, a ja mam poczucie piękna. Piękna wewnętrznego, które jest we mnie i zewnętrznego – które mnie otacza każdego dnia, w każdej chwili 🙂
  Życie wyciskam jak cytrynę, do ostatniej kropelki 😉

 • Odpowiedz
  Ola
  16 sierpnia 2016 at 22:38

  Piękno tworzą drobne radości. Ulubiona kawa, książka, czas na rozwój własnych pasji pomimo natłoku codziennych spraw, chwila dla siebie, domowy azyl. Wszystko to składa się na nasze piękno, które przecież pochodzi ze środka. Dostrzeganie pozytywnych emocji w prostych czynnościach i rutynie sprawia, że czujemy się lepiej przez co wyglądamy piękniej.

 • Odpowiedz
  M
  16 sierpnia 2016 at 22:49

  Kobieta jest piękna, gdy przez życie idzie pchana do przodu właśnie pasją- tą, o której pisałaś . Pasją wielowymiarową- pasją skrojoną na wymiar każdej z nas. Najważniejsze, by w życiu nie zatarła się granica pomiędzy pasją, a ambicją- by z kobiety pięknej nie stać się po prostu perfekcyjnie wyglądającą. Za pasją proszę! Tędy, tędy! Nie, nie tam!

 • Odpowiedz
  BETY
  16 sierpnia 2016 at 23:28

  Przeczytałam wszystkie komentarze i ze wszystkimi się w pewnym sensie zgadzam, bo faktycznie te czynniki przyczyniają się do tego, że czujemy się piękne.
  Ale z całą pewnością stwierdzam, że nie ma uniwersalnej recepty na piękno, tak jak nie ma piękna absolutnego.
  Dla mnie piękna kobieta, to kobieta szczęśliwa, a kobieta szczęśliwa, to kobieta świadoma swoich potrzeb.
  Nie chodzi o to by zawsze mieć wszystko, czego zapragnę, bo to jest niemożliwe, ale o to, by wiedzieć czego chcę. Piękno, to coś, co promieniuje od wewnatrz, a żeby mieć piękne wnętrze, trzeba kochać siebie i innych.

 • Odpowiedz
  Lady M.
  16 sierpnia 2016 at 23:41

  ? Nie brylanty ? Ani nawet nie makijaż… a właśnie KORONKI. Kobieta ubrana w koronki staje się pewna siebie, na pograniczu subtelności a sexowności. A czy przypadkiem, tak zupełnie podświadomie, każda z nas do tego nie zmierza? ? Malutkie szczęście ukryte w detalu. ?

 • Odpowiedz
  Malggy
  16 sierpnia 2016 at 23:43

  A ja poczulam sie piekna gdy zostalam mama… pewnie powiecie to niemozliwe! A te nieprzespane noce, worki pod oczmi, zupelny brak czasu dla samej siebie…??? A ja wstaje rano, patrze na pyzate buzki i czuje sie piekna, spelniona, szczesliwa! Pozdrawiam

 • Odpowiedz
  Magda0062
  16 sierpnia 2016 at 23:45

  Kiedyś wydawało mi się, że ważne jest to jak wygladamy, ale prawdziwe piękno emanuje ze środkz – nawet nie z tego, jak widzą nas inni, ale jak sami czujemy się ze sobą i jak wartościowi jesteśmy według nas samych. Często ślepo podążamy za oczekiwaniami innych ludzi. Kobieta piękna to kobieta, która jest piękna dla siebie i zadowolona z tego kim jest. Jeśli będzie tego pewna to inni nie będą mieli problemów z wychwyceniem tego! Taka wprost bije od takich osób.

 • Odpowiedz
  Miss Jo
  17 sierpnia 2016 at 00:00

  Kobieta staje się piekna kiedy jest spełniona! Ta energia, ten błysk w oku, to zadowolenie z każdego kolejnego dnia powoduje, że rozkwita niczym najpiękniejszy kwiat.

 • Odpowiedz
  Natalia
  17 sierpnia 2016 at 01:12

  Kobiety same z siebie są piękne, ale to piękno potęguje się gdy kobietę otaczają pozytywni ludzie, którzy napawają ją szczęściem, co skutkuje uśmiechem na twarzy

 • Odpowiedz
  Dominika
  17 sierpnia 2016 at 08:17

  Piękno w kobiecie to jej uśmiech, który pokazuje jej radość z życia, błysk w oku, który jest oznaką jej pewność siebie oraz pasja, bo to ona daje Nam kobietom siłe!

 • Odpowiedz
  marzena
  17 sierpnia 2016 at 08:53

  Kobieta jest piękna gdy czuje się piękna…

 • Odpowiedz
  Ewa S.
  17 sierpnia 2016 at 09:39

  Piękna kobieta im jest starsza tym bardziej pokorna wobec życia i mądrzejsza o wczoraj.
  Tylko ona może być jednocześnie subtelna i eteryczna, a jednocześnie potrafi znaleźć w sobie ogromną siłę i moc sprawczą,
  kiedy wymaga tego od niej sytuacja.Jej najpiękniejszy strój to charyzma, najładniejszy dodatek to uśmiech, a najlepszy makijaż to niezłomna
  pewność siebie. 🙂 Jeszcze za czasów starożytnych, sam Arystoteles wygłaszał, że ludzka uroda posiada skuteczniejszą moc reklamy niż najlepszy list polecający.Filozofowie ujęli wówczas definicję urody w równanie moralne i wyrazili je wyrażeniem idiomatycznym ‘kalos kai agathos’ (gr.καλoς καγαθός), oznaczającym właśnie harmonię i równowagę pomiędzy pięknem a dobrem.Pomimo upłynięcia setek lat magia piękna sięga głęboko poza naskórek. Dzisiaj dla mnie to właśnie dobre serce, otwarty umysł i życie w zgodzie ze samą sobą jest dla mnie istotą piękna i kobiecości oraz niewyczerpanym źródłem mojej urody oraz siły na co dzień.
  Tajemnica piękna jest dla mnie banalnie prosta – bądź tym, kim jesteś. Nie powinnyśmy nigdy nikogo
  udawać, zakrywać na siłę naszej prawdziwej osobowości i natury, bo tylko wtedy będziemy czuć się naprawdę piękne i szczęśliwe.Każdy z nas zakłada
  codziennie na siebie różne maski, czasami jest to makijaż, czasami poza, lecz przez to ani nie dajemy innym możliwości poznania nas samych ani
  też nie akceptujemy samych siebie. Wszystko powinno odzwierciedlać nas samych, pokazywać światu jacy jesteśmy , nie powinniśmy bać się
  samych siebie.Kobieta piękna to kobieta spełniona ,szczęśliwa,zadowolona z siebie i z tego kim jest…to nie makijaż,czy piękne ubranie czyni ją piękną,
  one jedynie a może Aż podkreślają jej naturalne piękno, pozwalają wyrazić jej osobowość i charakter. Jednakże powinnny być dopełnieniem, a nie maską
  kobiety. Moje ukochane cytaty A. Hepburn najlepiej obrazują kiedy czuję się piękna: „Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które ma na sobie, w jej figurze lub
  sposobie, w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość. ”
  „Żeby mieć piękne oczy, szukaj dobra w oczach innych,żeby mieć piękne usta wypowiadaj piękne słowa.” Loren powiedziała kiedyś, że kobieta szczęśliwa to równocześnie kobieta piękna. Ciężko się z tym nie zgodzić, gdyż radość, pewność siebie i promienny uśmiech każdą kobietę od razu odmładzają, dodają jej cerze blasku, rozjaśniają naszą aurę, zjednują nam sympatię otoczenia, a przy tym pasują absolutnie do wszystkiego i na każdą okazję i nigdy nie wychodzą z mody 🙂 To link do kolażu, który stworzyłam : http://img2.polyvoreimg.com/cgi/img-set?.out=jpg&id=gCbcTktk5hGzf57vO4xqOQ&size=y

 • Odpowiedz
  Ola
  17 sierpnia 2016 at 09:40

  Kobieta jest piękna, kiedy jest po prostu sobą 🙂

 • Odpowiedz
  Magdalena/Magdziak
  17 sierpnia 2016 at 09:46

  Kobieta jest piękna, kiedy sama się za taką uważa, kiedy sama siebie akceptuje. A z tym w obecnych czasach jest trudno, przy widniejących na przykład w Internecie ideałach piękna – szczupła figura, zero nadprogramowych kilogramów, długie nogi do nieba, biały i lśniący uśmiech, gładka skóra. Prawdziwe kobiety są nieidealne, mają dodatkowy 'tłuszczyk’, rozstępy i moim zdaniem właśnie TO czyni je pięknymi. Każdy rozstęp, czy blizna pokazują historię, której nie powinnyśmy się wstydzić! Nie powinniśmy tego maskować pod ubraniami i makijażem. To naprawdę czyni nas pięknymi!
  Większość kobiet, najczęściej po ciąży uważa się za 'brzydkie’. Ale co to znaczy? Są brzydkie bo urodziły dziecko i ich ciało się zmieniło? Sam ten czyn, decyzja o posiadaniu potomstwa jest cudowny i piękny! Bo były w stanie poświęcić swoje ciało, aby stworzyć cud i dać nowe życie! Po urodzeniu dziecka są tym bardziej piękne! Nie dość, że od zewnątrz, to jeszcze od wewnątrz – duchowo. To jest prawdziwe PIĘKNO! Bo piękno to nie tylko piękno zewnętrzne – wnętrze też się liczy i trzeba o tym pamiętać 😉

 • Odpowiedz
  Karolina
  17 sierpnia 2016 at 10:28

  Co sprawia, że kobieta jest piekna? Jest tyle odpowiedzi! A ja uważam że nie ma definicji i jednej prawidłowej odpowiedzi. Każda kobieta ceni coś innego. Dla niektórych podstawą bycia piękną jest makijaż, dla innych ładne opakowanie zewnętrzne, dla innych potwierdzeniem ich atrakcyjności będzie mężczyzna, który codziennie prawił będzie komplementy, a jeszcze dla innych rodzina, która każdego dnia doda motywacji do działania. Ostatecznie wszystkie kobiety, nawet te zewnętrznie najpiękniejsze i te niosące ze sobą dobro i pomoc, mają kompleksy i tylko nieliczne codziennie powtarzają sobie, że są piękne, a są przez to co robią i przez to kim są.

 • Odpowiedz
  Gosia
  17 sierpnia 2016 at 10:43

  Kobieta jest piękna z natury, gdyż została stworzona na obraz i podobieństwo Boże, jest piękna, gdy jest delikatna i empatyczna, ale zarazem ma w sobie siłę i pasję. Jest piękna, gdy kocha i gdy jest kochana.

 • Odpowiedz
  Asia
  17 sierpnia 2016 at 10:45

  Piękna kobieta to świadoma kobieta. Kiedy jesteśmy pewne siebie, wiemy na co nas stać, potrafimy się docenić – bez zbędnej pychy, ale przede wszystkim zaakceptować i żyć w zgodzie z samą sobą. Świadoma kobieta wie, czego potrzebuje od życia i potrafi to zdobyć. Świadoma kobieta wie, czego oczekuje od partnera i stara się stworzyć piękny związek. Świadoma kobieta przede wszystkim wie, co sprawia jej przyjemność i co wywołuje uśmiech na jej twarzy, a przecież szczęśliwa i spełniona kobieta – to piękna kobieta.
  Bądźmy piękne! 🙂

 • Odpowiedz
  Martyna K.
  17 sierpnia 2016 at 10:55

  Na piękno kobiety składa się wiele. To czar, madrosc, wdziek, które każda z nas posiada, potrzeba tylko odpowiednich osób, aby to wydobyc! Czasem jest to mezczyzna, który każdego ranka powtarza jak cudowna jesteś, mimo że masz na sobie stary wyciągnięty dres, czasem jest to szef, który potrafi docenić twój wklad w pracę. Macierzyństwo i miłość dodają kobiecie skrzydeł, wtedy czuje, ze może zdobyć swiat z szerokim uśmiechem na ustach 🙂 piękna kobieta to taka, która nie boi się wyzwań, poszerza swoje horyzonty i pnie sie w górę pomimo przeciwności losu! W każdej z nas drzemie dzika pasja i potencjal do czynienia wielkich rzeczy, wszystkie jesteśmy cudem świata, w końcu jesteśmy CÓRKAMI, ŻONAMI i MATKAMI i jesteśmy w tym niezastąpione!

 • Odpowiedz
  MILENA
  17 sierpnia 2016 at 11:03

  Co sprawia, że kobieta jest piękna? Jej ukochani partner i syn, którzy darzą ją miłością. Dzięki temu jest szczęśliwa – a co za tym idzie – piękna 🙂

 • Odpowiedz
  Fashionandcash
  17 sierpnia 2016 at 11:18

  Poza konkursem: świetny post! Czasami musimy sami się docenić, aby nasze osiągnięcia dostrzegli inni ☺ Karolino, robisz świetną ” robotę”!

 • Odpowiedz
  Adrianna
  17 sierpnia 2016 at 11:30

  Przede wszystkim uważam, że każda kobieta jest piękna, niezależnie od figury, koloru skóry czy wieku. A co może sprawić, że stanie się ona bardziej piękna? Moim zdaniem pewność siebie, na którą składają się różne czynniki. Jedna kobieta będzie czuła się piękna i pewna siebie, gdy ładnie się ubierze czy pomaluje, inna będzie promieniała u boku swojego wybranka bądź wybranki. Ja osobiście czuje się piękna gdy jestem spełniona, a jestem spełniona gdy mam możliwość realizacji mojej pasji i gdy moi bliscy są zdrowi i szczęśliwi. Idealnie tu wpasowywują się słowa Sophii Loren „Piękno jest tym, co czujesz wewnątrz i co od­bi­ja się w twoich oczach”.

 • Odpowiedz
  Monika S.
  17 sierpnia 2016 at 11:30

  „Don’t tell me the sky’s the limit when there are footprints on the moon”. Ten cytat idealnie odzwierciedla moje podejście do życia i do siebie samej.
  To właśnie moje marzenia, plany i postanowienia sprawiają, że czuję się wyjątkowo oraz pięknie i nikt nie jest w stanie tego poczucia zmienić. Skłamałabym oczywiście pisząc, że to co mówią o nas inni nie ma żadnego znaczenia, że nie lubię usłyszeć komplementu od bliskiej osoby, że nie lubię stanąć przed lustrem i stwierdzić „ładnie dzisiaj wyglądasz”… Kto z nas lubi usłyszeć negatywne i przykre opinie, zwłaszcza jeśli nie są szczere, tylko służą wbijaniu przysłowiowej szpili.
  Wygląd zewnętrzny jest niezaprzeczalnie ważny, ale koniec końców to nie on decyduje o tym czy czuję się piękna.
  Piękno ma różne oblicza.
  Dopiero kiedy pozbędziemy się wewnętrznych konfliktów, kiedy będziemy wiedzieli do czego dążymy, gdzie, kim i z kim chcemy być – możemy poczuć prawdziwe piękno.
  Nic mnie tak nie uskrzydla i nie daję poczucia bycia piękną jak „to” uczucie, że mogę wszystko, że każde moje marzenie ma szansę się spełnić. Wiem, że przede mną trudna i wyboista droga, ale każdego dnia pokonuję jej odcinek, nieważne czy to metr czy kilometr. I nie, nie czuję się zbyt pewna siebie. Bo nasze życie to ciągłe wzloty i upadki, ale kiedy upadnę, po prostu podnoszę się i idę dalej, mimo siniaków i zadrapań.
  Moja cierpliwość i mój upór definiują kim jestem.
  Jestem piękna.

 • Odpowiedz
  Gabriela
  17 sierpnia 2016 at 11:33

  Moim zdaniem kobieta jest wtedy piękna gdy jest szczęśliwa. gdy realizuje się w życiu zawodowym i prywatnym 🙂 Przecież najpiękniejszą rzeczą jaka zdobi człowieka jest właśnie uśmiech.

 • Odpowiedz
  Ania
  17 sierpnia 2016 at 12:11

  Piękno kobiety to nie tylko uroda, ale też dbanie o siebie, życie w harmonii, wyznaczanie swoich celów oraz spełnianie marzeń. Kobieta jest piękna, gdy wie czego chce w życiu – wtedy onieśmiela swoim blaskiem – zwłaszcza z oczu, które są zwierciadłem duszy 😉

 • Odpowiedz
  zahr
  17 sierpnia 2016 at 12:55

  Kobieta jest piękna, kiedy jest szczęśliwa. Kiedy się realizuje, jest kochana i doceniana. Kiedy wszystko może i nic nie musi. Kiedy dojrzewa do tego, by ujrzeć swoje piękno.

 • Odpowiedz
  AnetaS
  17 sierpnia 2016 at 13:18

  Wewnętrzny spokój i harmonia. To co wewnątrz widać na zewnątrz, jeśli kobieta jest spełniona wewnętrznie, realizuje swoje pasje, rozwija się, jest odporna na krytykę, potrafi odróżnić rzeczy ważne od mniej ważnych, wtedy jest spełniona, spokojna wewnętrznie, a to wpływa również na wygląd zewnętrzny, na cerę,włosy, figurę, odpowiednie podejście do stylu czy sposobu spędzania wolnego czasu, rozwoju zainteresowań, spełnienie w wielu aspektach życia (miłości, pasji, pracy) daje poczucie piękna. Dlatego myślę, że poczucie własnej wartości, wewnętrzna harmonia jest bardzo ważna i powoduje że kobieta jest piękna. Jeśli czujesz się spełniona, atrakcyjna, uśmiechasz się całą sobą nie ważne że masz kilka kg za dużo, nie myślisz niepozytywnie, wszystko Ci się udaje i to widać.

 • Odpowiedz
  Beata
  17 sierpnia 2016 at 13:34

  Gdybym miała odpowiedzieć na to pytanie jeszcze kilka tygodni temu… powiedziałabym, że uśmiech. Dzisiaj powiem, że kobieta jest piękna kiedy dowiaduje się, że pod jej sercem rozwija się kolejne. Tak jak ja czuje się piękniejsza i pewniejsza siebie odkąd dowiedziałam się że będę matką. To może brzmieć banalnie, wiem, ale jest prawdziwe. Oczywiście jest stres, są obawy, w końcu ja też nie jestem Wonderwoman, ale wiara w samą siebie i ciekawość nieznanego zwyciężają.

  Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów 😉

 • Odpowiedz
  dmuchawiec
  17 sierpnia 2016 at 14:42

  Kobieta jest piękna kiedy kocha i w pełni akceptuje samą siebie. Owszem, miłość do parnetra/partnerki powoduje ten charakterystyczny błysk w oku, wywołuje uśmiech wart milion dolarów, jest przyczyną dla której dopracowujemy stylizacje do najmniejszych szczegółów, ale to właśnie miłość do siebie samej, stawianie siebie na pierwszym miejscu, świadomość własnego ciała ze wszystkimi jego niedoskonałościami i pewność siebie z tego płynąca sprawiają, że ta wewnętrzna moc, wewnętrzne piękno aż promieniują. I piszę to z pełną świadomością kobiety po bolesnym rozstaniu z kimś, kogo kochałam miłością dojrzałą i szczerą, ale ta osoba niestety – jak się okazało- nie umiała pokochać w ten sposób mnie. Był to najlepszy związek w jakim byłam i w jego trakcie rozkwitłam jak róża, ale dopiero po rozstaniu zrozumiałam, że prawdziwe, nieprzemijające i autentyczne piękno bierze się z nas samych.

 • Odpowiedz
  Aneta P.
  17 sierpnia 2016 at 17:07

  Zacznę od tego ,że każda z nas jest piękna tylko czy tak się czuje?Jeśli widzi w oczach swojego mężczyzny ten blask ,błysk w oku jak podczas pierwszej randki to może być pewna ,że dla niego właśnie jest najpiękniejsza ! :)Piękna kobieta idzie przez życie z podniesionym czołem ,choc ma tyle trosk i zmartwień to jeśli wie ,że może liczyć na ukochanego to da radę ,wszystko zniesie ,dostaje wiatru w plecy ,czuje się silna,doceniana i wie ,że jest „babką z klasą „-świadomą swojej siły i naturalnego piękna .
  Ja Aneta czuję się spełniona -mam kochanego męża ,dwójkę dzieci , mam pracę do której chodzę z przyjemnością,studiuję ,interesuję się modą ,dużo jeżdżę na rowerze i to sprawia ,że chce mi sie żyć ,nie zamykam sie na ludzi wręcz przeciwnie jeśli tylko mogę to próbuję im pomóc ,zrozumieć a moje wrażliwe serce mi o nich przypomina.Moje wnętrze jest nastawione pozytywnie do świata i nie wiem czy to ludzie odczuwają ale często koleżanki mi mówią „że bije ode mnie wewnętrzny blask i mam doskonały kontakt z ludźmi ….” miewam też chwile słabości ,gorsze dni jak każdy ale wiem ,że po deszczu zawsze wyjdzie słońce 😉 piękne słońce ,piękna ja i Ty 🙂

 • Odpowiedz
  Monia
  17 sierpnia 2016 at 18:18

  Kobieta jest piękna i szczęśliwa wtedy kiedy żyje w zgodzie sama ze sobą :*

 • Odpowiedz
  Alex
  17 sierpnia 2016 at 19:49

  Każda z nas jest piękna na swój sposób. Jednej wystarczy pewność siebie, innej pasja czy spełnianie marzeń. Mimo wszystko sądzę, że kobieta osiąga ten stan, gdy nie robi niczego przeciw sobie. Gdy jest szczęśliwa z tego w jakim miejscu obecnie się znajduje 🙂

 • Odpowiedz
  Dagmara
  17 sierpnia 2016 at 19:56

  Dekalog pięknej kobiety:
  1. Bądź sobą bez względu na to, czego oczekują od Ciebie inni
  2. Podążaj za własnymi marzeniami
  3. Dbaj o siebie
  4. Uśmiechaj się
  5. Doceniaj drobne przyjemności, które przytrafiają Ci się każdego dnia
  6. Nie plotkuj
  7. Nie krytykuj
  8. Załóż Dziennik Wdzięczności
  9. Pożegnaj się z demonami z przeszłości
  10. Zachowaj w sobie dziecięcą ciekawość odkrywania świata

 • Odpowiedz
  Kasia F.
  17 sierpnia 2016 at 21:33

  Każda kobieta jest piękna! Ale dzięki temu, że każda kobieta jest jednocześnie inna, to też inaczej to piękno widzi. 🙂 Dla mnie kobieta piękna to taka, która ma naturalny błysk w oku, uśmiech na twarzy i niewymuszony styl bycia. Taka, która zachowuje harmonię między higieną ciała i higieną umysłu. Taka, która ma w sobie pełen luz, dystans do siebie i otaczającego ją świata. Taka, która potrafi się z siebie śmiać, jest świadoma swoich wad, ale nimi nie epatuje. Kobieta, która ma w sobie to „coś”, co ciężko opisać i ile konkretnych przypadków, tyle definicji tego „coś”. Dla mnie przykładem takiej kobiety, która ma w sobie to „coś” jest Kate Moss – nieidealna, momentami wręcz niechlujna, ale tak kobieca i urocza, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. Uważam, że właśnie dlatego jest piękna, że w niej ta kobiecość tkwi, ona jej nie kreuje, nie tworzy na siłę, tylko z siebie wydobywa każdym gestem, spojrzeniem, mową ciała. I przecież właśnie dzięki temu naturalnemu, niewymuszonemu powabowi podbiła świat. 🙂

 • Odpowiedz
  Mamcia
  17 sierpnia 2016 at 23:02

  Szczęście

 • Odpowiedz
  kAroliśka
  17 sierpnia 2016 at 23:23

  Piękno Kobiety to nie tylko długie włosy, perfekcyjny makijaż i nienaganne proporcje i sylwetka. Prawdziwe, wewnętrzne piękno skryte jest w głębi duszy, do której prowadzą oczy. Kobieta jest prawdziwie piękna, gdy jest szczęśliwa, ”uśmiechnięta do życia” i gdy ma przy sobie ludzi, których kocha i wśród których czuje się kochana. Piękno to akceptacja lecz też dążenie do zmian i rozwoju! Piękno kobiety to wysiłek lecz i sukces, o który każda zabiega! Piękno kobiety to mądrość życiowa, rozwaga i umiejętność docenienia rzeczy małych, lecz ważnych. Miłość- miłość rodziców i rodziny, miłość romantyczna, zmysłowa i małżeńska, miłość rodzicielska miłość do własnego dziecka, miłość do samej siebie= TO WSZYSTKO SPRAWIA, ZE KOBIETA JEST PIĘKNA!

  Kobietki zapamiętajmy: Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie… Ralph Waldo Emerson

 • Odpowiedz
  GosiaM
  18 sierpnia 2016 at 08:08

  Kobieta jest piękna gdy czuje sie piękna. Gdy wie, ze jej piękno pochodzi z wewnątrz i ona jest jego jedyna Panią. Ma tyle pewności siebie, ze nic nie naruszy jej Piękna. Piękno jest w każdej z nas, wymaga tylko odsłonięcia go na świat i odpowiedniej pielęgnacji wewnątrz i zewnątrz 🙂

 • Odpowiedz
  PaulA
  18 sierpnia 2016 at 10:25

  Kobieta jest piękna w każdym momencie swojego życia – musi tylko w to uwierzyć. Żaden makijaż ani najpiękniejsza sukienka nie wydobędzie z kobiety jej naturalnego piękna, może tylko podkreślić jej urodę – niepowtarzalną, wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju. Piękna kobieta jest jak róża, jej uroda zachwyca każdego, a kiedy dąży do wyznaczonych sobie wcześniej celów, używa kolców, które pomagają jej uporać się z przeszkodami. Jej siła tkwi w charakterze, a duma ze swoich osiągnięć odbija się w jej oczach.

 • Odpowiedz
  Gabriela
  18 sierpnia 2016 at 11:41

  Dla mnie piekno kobiety zaczyna sie w sercu, a nie na zewnatrz, to czy kobieta kocha innych ludzi, a przede wszystkim czy kocha i szanuje SIEBIE, uwielbia zwierzeta i chetnie i bezinteresownie pomaga innym, sprawia, ze staje sie dla mnie wzorcem piekna.
  „(…) bo najwazniejsze jest niewidoczne dla oczu.”

 • Odpowiedz
  Monika
  18 sierpnia 2016 at 18:24

  Kobieta jest piękna, gdy się uśmiecha! Każdy człowiek z uśmiechem na twarzy jest najlepsza wersją samego siebie. 🙂

 • Odpowiedz
  Miśka
  18 sierpnia 2016 at 19:15

  Myślę, że wyzwania, które przed sobą stawiamy i ludzie, którzy nas otaczają kształtują nasze piękno. Pokonując swoje bariery stajemy się silniejsi a więc też wewnętrznie piękniejsi. Kiedy nam się udaje możemy zauważyć tę radość w drugim człowieku jak w lustrze, bo bez drugiej osoby nie dałoby się odkryć tego wewnętrznego piękna. Inne osoby, a w szczególności drugie połówki i przyjaciele odkrywają w nas to coś a dopiero potem my je zauważamy. Tak więc źródłem naszego piękna są nasi bliscy 😀

 • Odpowiedz
  aniaaaa
  18 sierpnia 2016 at 20:11

  KOBIETA JEST PIĘKNA GDY :
  – lubi patrzeć z uśmiechem w lustro
  -nie szczędzi uśmiechu innym
  -zna swoją wartość
  -ma szacunek do siebie i dla ludzi, którzy ja otaczają
  -wie co dla niej najlepsze i nie boi się o to zawalczyć
  -zna swoje atuty i nie boi się ich wykorzystać 🙂

 • Odpowiedz
  Gosia
  18 sierpnia 2016 at 21:16

  Nie od dziś wiadomo, że nie tylko dobrze skrojone ubranie i staranny makijaż to powody, dla których kobieta jest uważana za piękną. Również jej wewnętrzna siła, wiara we własne możliwości, optymizm, który pozwala patrzeć jej na życie z nadzieją i uśmiech, który gości na jej twarzy, gdy mówi o ukochanej osobie albo swojej pasji podkreślają jej piękno. Nie ma nic atrakcyjniejszego, od kobiety, która zna swoją wartość i akceptuje zarówno swoje wady, jak i zalety oraz umie je wykorzystać we właściwy sposób. Natomiast kosmetyki, makijaż czy biżuteria to tylko dodatki, które również dodają uroku, ale nie są one tym, co czyni kobietę piękną.

 • Odpowiedz
  Paulina
  19 sierpnia 2016 at 00:52

  W poszukiwaniu inspiracji na zadane przez Ciebie, Karolino, pytanie przeglądam niezwykłą książkę – „Historię piękna” Umberto Eco. Odkrywam, jak bardzo pojęcie piękna czy estetyki zmieniało się nie tylko na przestrzeni tysiącleci, ale nawet dekad! Obecnie, wraz z rozwojem fast fashion – ten proces chyba jeszcze bardziej przybrał na sile, niczym lawina nabierając jeszcze większego rozpędu i rozmachu. First face z pokazu, uznawana za niezwykle urodziwą czy interesującą – potrafi popaść w zapomnienie, zastąpiona kolejną. A jednak istnieją ponadczasowe ikony, postacie, które uważamy za magnetyzujące wdziękiem. Tak magnetyczne osoby są również w naszym bliskim otoczeniu, nie musimy sięgać do nowych mediów, książek, albumów czy ilustrowanych magazynów. Ponieważ piękno jest pojęciem subiektywnym – moja definicja kobiecego piękna również taka będzie! Piękno to nie tylko to co wizualne, a częściej coś nieuchwytnego (słynne „je ne sais quoi”), ale spróbuję to nazwać, pochwycić:
  Kobieta piękna jest… świadoma siebie (albo tej świadomości poszukuje), jest gotowa do refleksji i autoanalizy. To pomaga jej nie tylko wybrać perfekcyjny odcień szminki, stworzyć ciekawą wieczorową stylizację czy dobrać definiujące perfumy, ale przede wszystkim wybrać odpowiednią dla siebie ścieżkę życiową, doskonalić się i poszukiwać, wybaczać sobie i innym błędy, potknięcia, pomyłki.
  Piękno to dbałość o otoczkę fizyczną, ale jego ważnym czynnikiem są drobne rytuały, codzienna mądra pielęgnacja i dbałość o zdrowie, samopoczucie. Dusza i ciało wpływają na siebie wzajemnie, więc warto je pielęgnować z równym poświęceniem i uwagą.
  Kobieta piękna to ta, która ma błysk w oku, bo posiada dystans do siebie, akceptuje swoje drobne niedoskonałości ( a nawet umie uczynić z nich zalety, sprzymierzeńców), umie się śmiać z własnych potknięć (albo się tego uczy), z radością wstaje z łóżka, by powitać dzień (realizując swoje marzenia, cele i pragnienia)
  Kobieta piękna lubi otaczać się pięknem…. niekoniecznie w sensie ostentacyjnego luksusu, bo mamy różne możliwości finansowe i potrzeby, ale docenia to co urokliwe, klimatyczne, co jest „balsamem dla duszy” w różnych przejawach życia (To już kwesta naszych upodobań czy serce poruszy nastrojowa aranżacja balkonu, czy starannie obrębione szwy sukienki, koronkowo wykończony detal czy deszcz spadających gwiazd albo strofy poezji – kobieta piękna…nie jest na piękno obojętna).
  Bardzo ważnym (jeśli nie najważniejszym czynnikiem) jest podkreślana przez Yves’a Saint Laurenta „elegancja serca” bez której nie ma elegancji. (Sans élégance de cœur, il n’y a pas d’élégance) Tę enigmatyczną elegancję rozumiem jako dążenie do szlachetności, celebrowania radości życia, kierowanie się sercem, dobre intencje, kulturę osobistą i kulturę słowa oraz staromodne nieco poczucie przyzwoitości (nie w sensie pruderii a niechęci do krzywdzenia, zazdrości, zawiści, braku szacunku czy negatywnych myśli pod adresem swoim i innych). Kobieta piękna nie hejtuje. Potrafi skupić się na pozytywach, a negatywy dyskretnie przemilczeć albo bardzo kulturalnie zwrócić na nie uwagę, jeśli jest to coś co należy zrobić.
  Kobieta piękna lubi „bogactwo duchowe”. Jest ciekawa świata, nowych inspiracji, chętnie poszukuje, uczy się nowych rzeczy, ale ceni sobie również momenty wyciszenia, chwile „sam na sam ze sobą”.
  Kobieta piękna zna swoje mocne strony (albo je poznaje) i potrafi ich sobie pogratulować. Umie/uczy się doceniać samą siebie. Jest dumna ze swoich sukcesów, ale docenia też porażki czy ciężkie wyzwania, które ją wiele nauczyły.
  Kobieta piękna… potrafi (uczy się) być asertywna i odporna na oczekiwania innych, które nie współgrają z jej potrzebami (oczywiście nie na ślepo i nie we wszystkich sytuacjach), ale czasem elegancja jest sztuką powiedzenia „nie” lub „dość”. A jak mówią siostry Olsen – „Nie. – to pełne zdanie”
  Kobieta piękna to… kobieta szczęśliwa. Szukająca radości w rzeczach małych i wielkich – podróżach, przyjaźniach, dobrych związkach i relacjach, szklance herbaty, marzeniach i ich realizacji, porannej jodze czy biegu, stronicach ulubionej książki, małym studyjnym kinie z retro fotelami. [tu wpisać jeszcze wiele przepięknych możliwości] etc. Dzięki tym rzeczom „nosimy w sobie poezję” i „czarujemy codzienność”.
  Voila! Oto moja interpretacja daleka od opisów długości włosów czy kształtów nosów 😉

 • Odpowiedz
  Karolina
  19 sierpnia 2016 at 20:25

  Uważam, że kobieta piękna jest przede wszystkim pewna siebie, taka kobieta potrafi wyrazić swoje zdanie, jest świadoma swoich wad i zalet i akceptuje je. Dzięki temu otoczenie widzi w niej tylko to co najpiękniejsze.

 • Odpowiedz
  Daria
  19 sierpnia 2016 at 20:37

  Co sprawia,że kobieta jest piękna?
  Jest wiele opinii. Jedni mówią ,że kobieta jest piękna gdy jest niezależna, drudzy gdy jest kochana, jeszcze inni powiedzą,że kobieta jest piękna gdy czuje się spełniona. Z pewnością w tym jest ziarno prawdy, jednak moim zdaniem kobieta jest piękna wtedy, gdy się po prostu uśmiecha. Jest tyle sytuacji w których uśmiech gra pierwsze skrzypce. Pierwszy krok dziecka to miliony emocji, radość, łzy przede wszystkim UŚMIECH. Możemy być wtedy w wyciągniętym dresie, z brudnymi włosami a i tak jesteśmy najpiękniejsze. Awans w pracy, zdany egzamin, radość z sukcesów. Uśmiech nic nie kosztuje a jest najpiękniejszym i niepowtarzalnym dodatkiem. Wiele z nas myśląc o pięknej kobiecie, oczami wyobraźni widzi niezależną, dojrzałą, dobrze ubraną kobietę. A przecież nie o to chodzi. UŚMIECHU nie możemy kupić, wymusić, nie w sytuacji w której mówimy o pięknie kobiety. Jesteśmy niepodważalnie piękne, gdy uśmiechamy się szczerze. Bez względu na to, jak wyglądamy, co robimy, czy na jakim poziomie w „hierarchii” społecznej jesteśmy. Po prostu.

 • Odpowiedz
  Dorota
  19 sierpnia 2016 at 21:38

  Każda kobieta ma w sobie naturalne piękno, które wydobywa z niej to co najcenniejsze. Wszystko, co Ją otacza: ludzie, środowisko, w którym przebywa, mają wpływ na jej styl bycia, pewność siebie, a także sposób, w jaki siebie przedstawia światu. Gdy kobieta czuje się piękna, pokazuje to poprzez eksponowanie swojego wyglądu ubiorem, makijażem. Uśmiecha się i zaraża swoim wewnętrznym pięknem innych. Cały świat to czuje i chce być taki jak Ona. To piękno, które każda kobieta ma w sobie decyduje o jej charakterze, delikatności, skromności. W kobiecym pięknie tkwi siła i mądrość. Kochająca siebie kobieta emanuje blaskiem i wewnętrznym pięknem!

 • Odpowiedz
  Ania
  20 sierpnia 2016 at 06:54

  Kobieta jest piękna, kiedy jest spełniona. Wówczas realizuje swoje marzenia, osiąga każdego dnia wyznaczane cele, nie ogląda sie za siebie, a zawsze dąży do przodu. Pamięta o tym, iż tylko bycie szczęśliwym, uśmiechanie sie do siebie każdego dnia w lustrze i powiedzenie – jestem z siebie dumna, da jej piękno. Moim zdaniem to, co czujemy odzwierciedla nasze oblicze.

 • Odpowiedz
  BarbaraM
  20 sierpnia 2016 at 11:36

  Z własnego doświadczenia wiem, że kobieta jest szczęśliwa wtedy, gdy w jej życiu panuje doskonała harmonia, która pozwala jej wzrastać i rozwijać się. Jak ja to robię? Po prostu od kilku lat przyjaźnię się ze sobą. Ze swoją wiarą w siebie, swoje uczucia, myśli i działania. Ufam sobie i swoim wyborom. To mnie uskrzydla!To sprawia, że patrzę na siebie przychylnym okiem, umiem sobie wybaczać i akceptuję swoje niedociągnięcia. Wychodzę z założenia, że wszystko to, czym karmię siebie, pozwala moim skrzydłom wyrosnąć. To trochę tak, jak z uprawą ogródka- jeśli wiem, że zasieję w nim ziarenka optymizmu, radości i szczęścia, a następnie każdego dnia będę mu poświęcać swój czas, uwagę i cierpliwość, z czasem wykiełkują z nich piękne rzeczy! To dlatego każdego dnia karmię siebie dobrymi słowami, które sprawiają, że wzrastam, staję się dojrzalsza i bardziej pewna siebie. W menu mojego życia nie ma miejsca na smutek, czarne scenariusze, negatywne myśli. W słowniku mojego życia nie ma słów „Nie dasz rady”, „Nie wolno”, „Nie dziś”. Zastępują je słowa „Potrafisz”, „Umiesz”, „Dasz sobie radę”. „Jesteś tego warta”. To te motywujące słowa i zdania pomagają mi nie tylko w procesie samodoskonalenia siebie, ale i chronią od wszelkich złych myśli, które niczym chwasty, chciałyby zapełnić mój ogródek. Znam jednak swoją wartość, wiem, że jestem piękna tym, co posiadam: wrażliwością, inteligencją, umiejętnością radzenia sobie w każdej sytuacji i niebywałą siłą. Te wszystkie dobre myśli na swój temat pozwalają mi wspaniałym ogrodnikiem swojego życia! Dzięki nim nim każdego dnia unoszę swoje płatki emocji do słońca, czerpiąc z niego niesamowitą energię, dzięki której żyję i miewam się pięknie. Rozkwitam! A moje myśli unoszą mnie wyżej niż najpiękniejsze i najwyższe szpilki!

 • Odpowiedz
  KasiaKocjan
  20 sierpnia 2016 at 12:14

  Kobieta jest wtedy piękna, kiedy ma pasję-w życiu i pasję do życia! Nie ma nic piękniejszego niż błysk zadowolenia z samej siebie, wynikający ze świadomości, że robię w życiu to, co kocham, zgodnie z zasadą, że jeśli robisz to, co uwielbiasz, nie musisz tak naprawdę pracować. Pasja nadaje naszemu życiu niebywałą siłę i moc, bez względu na to czy prowadzimy firmę, projektujemy biżuterię, szyjemy maskotki czy uprawiamy łyżwiarstwo figurowe. Kiedy spełniamy się w tym, w czym jesteśmy najlepsze, w czym czujemy się mocne i kompetentne – wzrasta nie tylko poczucie naszej wartości, ale i pewności siebie. A kobieta świadoma siebie, swoich atutów i siedzącej w sobie siły emanuje wokół niebywałym szczęściem, które jest najpiękniejszym makijażem. Bo czy jest coś piękniejszego niż tańczące figlarnie w oczach iskierki szczęścia, usta ułożone w półksiężyce uśmiechu i rumieniec entuzjazmu na policzkach, zdradzający ekscytację życiem i każdą, nadarzającą się chwilą? Takiego efektu nie uzyskamy przy użyciu żadnego tuszu do rzęs, wodoodpornego podkładu czy powiększającej usta szminki, jeśli miłości do bycia „tu i teraz” nie będziemy nosiły w sobie. Bo radość życia to dla mnie druga wytyczna, definiująca szczęśliwą kobietę. Kobieta pełna pasji do życia to kobieta, której ciągle mało. Chce więcej, szybciej, mocniej, głębiej…Zobaczyć, doświadczyć, przeżyć, zrozumieć, aby móc się wzruszyć, zdziwić, unieść brwi ze zdziwienia czy w końcu otworzyć szeroko usta, aby nabrać wdechu w trakcie tych momentów, które swoim widokiem zapierają dech w piersiach. Jest głodna chwil, momentów. Wie, ze szczęście musi znaleźć przede wszystkim w sobie, że to ona definiuje to, czy będzie szczęśliwa, nikt inny. I robi wszystko, by taką być. Wiara w swoją siłę pozwala jej śmiało sięgać po dokładkę i dopominać o deser. To ona zmusza ją do tego, aby założyć wygodne buty, otworzyć szeroko oczy i szukać pięknych momentów, które skrywają się w zaznaczonych na mapie życia miejscach do zobaczenia, odkrycia i przeżycia, ludzi z którymi może odbyć tysiące inspirujących dialogów, książek do przeczytania, odkrycia smaków wszystkich kuchni świata i przemierzenia tysiące ścieżek, aby w końcu dotrzeć do źródła swojej radości. To umiejętność czerpania siły z każdego momentu sprawia, że życie jest dla niej fascynującą i niekończącą się przygodą, na którą nie kupiła biletu powrotnego, bo zamierza tu zostać tak długo, jak tylko się da! Zamierza bowiem celebrować wszystkie te chwile, w których czuję się pięknie, kobieco i pewnie. To one dodają jej niesamowitej siły, ubierają w gustowne dodatki, jak uśmiech i radość w oczach i to one są na co dzień stylistami jej wewnętrznego i zewnętrznego piękna!

 • Odpowiedz
  Monika
  20 sierpnia 2016 at 14:07

  Piękno jest jak puzzle – to suma pozornych przeciwieństw zebranych w jedną całość. Cech, które są znacznie ważniejsze niż emanująca wdziękiem powierzchowność…
  To właśnie te cechy czynią kobietę piękną:

  (N) iezależność, smak wolności i samodzielność pozwalają na bycie zadowoloną z samej siebie.
  (E) nergia, do tego by żyć, mieć głowę pełną pomysłów, chęci by realizować swoje cele i rozwijać pasję, a co najważniejsze nie pozwolić wkraść się zmęczeniu.
  (U) mysł, dzięki któremu przemyślenia, wnioski i idee mogą pewnego dnia stać się nieśmiertelne…
  (T) emperament, idący w parze z determinacją kształtuje osobowość, kreuje wizerunek i manifestuje charakter!
  (R) yzyko, nie bez powodu mówi się, że: „kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”…
  (O) otymizm, w końcu uśmiech i pozytywne nastawienie dodają pewności siebie nawet w najtrudniejszych momentach!
  (G) otowość na zmiany, dzięki temu po prostu łatwiej się żyje.
  (E) goizm (ten zdrowy), bo umiejętność dbania o własne potrzeby bez poczucia winy jest przydatna.
  (N) uta spontaniczności, przecież nie zawsze trzeba kurczowo trzymać się planu, czasem łatwiej się żyje idąc na przysłowiowy żywioł!
  (A) mbicja, która wyzwala aktywność i impuls do działania, pozwalając konsekwentnie zapisywać plany i marzenia, by potem z satysfakcją móc odhaczać ich realizację!

  Zapraszam również do obejrzenia krótkiego filmiku zamieszczonego w serwisie youtube : https://youtu.be/b2boanuha60

 • Odpowiedz
  moni
  20 sierpnia 2016 at 15:16

  Kiedy właśnie TEN mężczyzna staje za kobietą, przytula i delikatnie całuje we włosy. Wtedy świat zdaje się nie istnieć, wtedy znikają wszyscy dookoła, jest cisza, nie słychać zgiełku miasta ani śpiewu ptaków. Wtedy od stóp aż po czubek głowy kobieta napełnia się szczęściem, a kobieta szczęśliwa, to kobieta najpiękniejsza i najbardziej pewna siebie! I nie ma ani jednej piękniejszej kobiety od tej, która czuje, że całym światem jest dla TEGO mężczyzny. 🙂

 • Odpowiedz
  Magdalena
  20 sierpnia 2016 at 18:23

  „She can kill with a smile, she can wound with her eyes
  She can ruin your faith with her casual lies
  And she only reveals what she wants you to see
  She hides like a child, but she’s always a woman to me” (Billy Joel)

  Powyżej w komentarzach tyle świetnych pomysłów, wszystkie razem i każdy z osobna to inspiracje. Jak połączyć je w jedną, jak znaleźć ten złoty środek?
  „Znowu poczuć się dzieckiem”*! Tak odrobinkę, troszeczkę…bo czy nie robimy wtedy wszystkiego z pasją, która uskrzydla? Czy nie odczuwamy beztroskiej radości i nie śmiejemy się szczerze, co dodaje blasku spojrzeniu? Wtedy zdaje nam się, że świat może należeć do nas, a ta wiara pozwala sięgać po więcej. Dla otoczenia jesteśmy radosne, pełne wewnętrznej energii, uderza w nas młodość, która nie zależy od wieku. Nie zastanawiamy się, czy coś wypada i nie przeglądamy się w oczach innych ludzi. Taka kobieta jest trochę nieprzewidywalna, pełna niespodzianek, z drugiej strony wybacza jej się nawet kaprysy, bo tyle w nich wdzięku…
  Nie wykreuje to idealnych rysów twarzy ani posągowej sylwetki. Ale stworzy urok, tę nieuchwytną wyjątkowość, która się nie opatrzy, nie znudzi i nie spowszednieje…

  *Cytat zamierzony 😉

 • Odpowiedz
  Stefania
  20 sierpnia 2016 at 21:20

  Prawdę mówiąc, gdy zasiadłam do klawiatury komputera, wszystko co wcześniej ułożyłam sobie w głowie, nagle okazało się jakieś banalne i w ogóle bez sensu, i dotarło do mnie, że udzielenie odpowiedzi wcale nie jest takie proste… …Oczywiście można powiedzieć, że piękno to piękne rzeczy, rośliny, idealni ludzie, diamenty:) ale nie, bo przecież piękna jest róża ale i pomarszczona doświadczeniem życiowym staruszka, piękny jest mały psiak ale i piękny jest porzucony w polu kamień… zastanawiam
  się …i myślę, że piękno, to wszystko wokół nas widziane jakby oczami dziecka, nieskażonym jeszcze ocenianiem, porównywaniem, dziecka, które widzi wszystko bardziej sercem niż oczami. Tak, wtedy i pomarszczona staruszka posiada swoje piękno, i krzywe drzewo, i kamień, i szary ptaszek… Myślę, że to od nas samych zależy czy to piękno zauważamy i czy to piękno posiadamy… Więc piękno to my, bez oceniania, porównywania, to my, takie jakie jesteśmy … hmm,
  ale musimy to piękno najpierw sobie dostrzec, ten jeden raz, a potem już wszystko staje się piękne i bez skazy;) Tak więc podsumowując; Kobieta piękna to nie kobieta młoda z dłuuugiiimi nogami, ale dzięki Bogu coraz częściej Kobieta, która posiada poczucie własnej wartości, kreatywna, otwarta, z poczuciem humoru, radosna, troskliwa, która akceptuje siebie taką jaką jest. Warto żyć pełnią życia! Jakieś niedoskonałości ciała, niedomagania, wiek? Hmm nie warto zamartwiać się drobiazgami:):)Życie jest takie PIĘKNE:)BYCIE KOBIETĄ JEST SAME W SOBIE PIĘKNE:)

 • Odpowiedz
  roda
  20 sierpnia 2016 at 21:52

  Piękna Kobieta, to osoba piękna wewnętrznie, mądra, wrażliwa, czuła i dobra. Wartościowa i bogata osobowość sprawiają, że widzimy kogoś pięknym. To również sposób bycia emanujący pewnością siebie ( nie mylić z nachalnością :), elegancją i klasą. Bez bogatego wnętrza nie może być mowy o prawdziwym pięknie. Zdarza się przecież, że spotykamy atrakcyjne fizycznie osoby, które „brzydną w oczach” gdy zaczynamy z nimi rozmowę. Bywa tez i tak, że osoba nie posiadająca znamion klasycznej piękności oczarowuje nas swoim sposobem bycia, postępowaniem, stylem mówienia, itd. Myślę, że piękno musi iść w parze z innymi wartościami, abyśmy odczytywali jego istotę.
  Serdeczności, podziwiam bloga, jak zawsze, roda : )

 • Odpowiedz
  Zofia
  21 sierpnia 2016 at 11:25

  Piękna czuję się mówiąc sobie dwa, magiczne słowa: „Jesteś piękna!”. Stojąc rano przed lustrem mimo zaspanych oczu, starego szlafroka, szopy na głowie jak siano u rolnika i niepohamowanego ziewania zawsze warto to mówić. Szepcząc sobie każdego dnia te dwa skromne słowa – komplement cenniejszy niż brylanty- poczucie wartości sięgnie zenitu a twarz będzie hipnotyzowała szczęściem przez resztę dnia. Pewnym krokiem przechodzę przez wszystkie codzienne obowiązki nie odczuwając na sobie piętna stresu czy jakichkolwiek nerwów. Wszystko wokół będzie barwne, kolorowe, nieziemsko atrakcyjne niczym we śnie o niebiańskim raju pełnym słodkości 🙂

 • Odpowiedz
  Jola
  21 sierpnia 2016 at 13:10

  Piękne buty, makijaż, biżuteria, ubrania. Wszystko to sprawia, że czujemy się piękne. Pomagają ukryć niedoskonałości i wady, a zwrócić uwagę na zalety, pomagają poczuć się piękną. Podobnie dzieje się gdy otaczamy się ludźmi, którzy nas kochają, wszystko o nas wiedzą i widzą w nas piękno mimo starej, ale najwygodniejszej koszulki i braku makijażu.
  Jednak czy uczucie piękna to, to samo to bycie piękna ? Co sprawia, ze kobieta JEST piękna ?
  Carrie Bradshaw radziła abyśmy nie zapomniały najpierw zakochać się samej w sobie. Moim zdaniem właśnie taki tok myślenia sprawia, że kobieta jest piękna. Dopiero, gdy pokochamy same siebie miłością bezwarunkową, odkryjemy w sobie piękno, którego nie będzie w stanie ukryć brak makijażu, czy wyciągnięty T-shirt. Wówczas piękne będziemy nawet samotne, z pudełkiem lodów w ręce przed ulubionym filmem. Być może nawet, dopiero wtedy, będziemy najpiękniejsze.

 • Odpowiedz
  Klaudia
  21 sierpnia 2016 at 14:55

  Według mnie piękno w kobiecie jest wtedy, gdy jest ona szczęśliwa, pewna siebie, spełniona, wierzy w to co robi. Bo najważniejsza w życiu jest radość, która z niej bije i zaraża nią innych. Wtedy można osiągnąć wszystko.

 • Odpowiedz
  Gosia
  21 sierpnia 2016 at 15:27

  „Nie to jest piękne, co piękne, lecz to co się komu podoba” Moim zdaniem jest kilka „składników”, które sprawiają, że kobieta jest piękna. Po pierwsze NATURALNOŚĆ, która wiąże się z akceptacją siebie, ale również z troską o swoje ciało i rozwój osobisty. Po drugie POGODA DUCHA, podejście do świata, które pozwala cieszyć się najdrobniejszymi rzeczami, zarażanie optymizmem, wyłuskiwaniem dobrych chwil z codzienności. I po trzecie PASJA. Wkładanie serca w to co się robi, poszukiwanie zainteresowań, rozwijanie talentów. Posiadanie hobby, które sprawia, że nie masz czasu ani ochoty by się nudzić! Piękna jest ta kobieta, która łączy ze sobą te cechy.

 • Odpowiedz
  MILENA
  21 sierpnia 2016 at 15:36

  Moim zdaniem za sprawą kobiecego piękna oprócz samej świadomości siebie, która determinuje to w jaki sposób się komunikujemy ze światem są OCZY.
  Ciepłe, mądre i dobre spojrzenie wyraża więcej niż reszta ciała i słowa. Znam wiele kobiet, które mimo iż nie odpowiadają obecnemu kanonowi piękna mają tak piękne oczy,
  w które można patrzeć godzinami.
  Oczy to medium którego nie da się porównać z żadną inną częścią ciała, zdradzają wiele, a jednocześnie kryje się w nich tajemnica.

 • Odpowiedz
  Bernadetta
  21 sierpnia 2016 at 21:04

  Tajemne składniki kobiety na przygotowanie dania o nazwie „Piękno”

  – 5 kg komplementów
  – 3 kg uśmiechu
  – 2 l seksapilu
  – 500 g pewności siebie
  – kilka garści miłości
  – szczypta ulubionych kosmetyków do smaku

  Całość mieszamy energicznie każdego dnia a produktem ubocznym tej mieszaniny jest magiczny eliksir, którego kobieta nie znajdzie na żadnej półce w sklepie –mianowicie poczucie piękna! Najważniejszy składnik to komplementy i jego nie da się zastąpić, bo to one podwyższają poczucie wartości każdej z nas 🙂 Uśmiech rozpromieni, seksapil, podkreśli kobiecość, pewność siebie doda uroku, miłość uskrzydli a ostatni składnik w postaci kosmetyków to tylko mały dodatek, który jeszcze bardziej ucieszy, bo która z nas nie lubi się odrobinę pomalować tu i tam? 🙂 Pamiętajcie, nie trzeba być modelką żeby być piękną 🙂

 • Odpowiedz
  Anita
  22 sierpnia 2016 at 08:21

  Kobieta jest piękna, kiedy daje sobie prawo do dobrych i złych chwil. Kiedy nie stawia poprzeczki za wysoko, ale też nie odpuszcza sobie zbyt łatwo. Zna swoją wartość, dąży do celu, ale umie też powiedzieć STOP – sobie i innym. Umie odpocząć, odpuścić, zatrzymać się, wskoczyć w dres i zmyć makijaż. Bo kobieta jest piękna, kiedy nie przykłada do siebie żadnej innej miary niż swoja własna.

 • Odpowiedz
  Beata
  22 sierpnia 2016 at 09:51

  Co sprawia,że kobieta jest piękna? Według mnie to miłość,dzięki której kobieta dostaje skrzydeł,czuje się wyjątkowo,czuje się potrzebna i szczęśliwa.Miłość upiększa,gdy człowiek jest kochany jego skóra promienieje,na twarzy pojawia się uśmiech,a w oczach wyjątkowy blask,a serce mocniej bije i we wnętrzu człowieka jest wtedy tyle miłości i dobra.Kobieta czuje się piękna również jak jest spełniona,jak robi to co lubi,jak dba o swoje piękno nie tylko to zewnętrzne,ale i wewnętrzne.Kobieta jest piękna,gdy jest szczęśliwa.W moim przypadku pojawienie się na świecie mojego synka upiększyło mnie jeszcze bardziej,gdy patrzę na niego czuję się pięknie i wyjątkowo,tego nie da opisać się słowami.KOBIETA JEST PIĘKNA,BO TO PŁEĆ PIĘKNA I NIKT I NIC JUŻ TEGO NIE ZMIENI 🙂

 • Odpowiedz
  inka
  22 sierpnia 2016 at 14:08

  Pewność siebie i samoorealizacja. Nieważne, czy jako rozpoznawana blogerka modowa, uznana prawniczka, czy zaradna matka i żona. Istotne jest, by znać swoją wartość i spełniać swoje marzenia. Bo piękno ma przecież wiele wymiarów.

 • Odpowiedz
  Karolina
  22 sierpnia 2016 at 16:37

  Kobieta jest piękna, gdy akceptuje siebie, odrzuca kompleksy, jest silna i niezależna. Nie boi się wyzwań i nie pozwala, by ktoś zasiał w niej ziarno niepewności. Realizuje swoje pasje nie zważając na opinie innych. Kobieta jest piękna, gdy kocha samą siebie. 🙂

 • Odpowiedz
  hedera
  23 sierpnia 2016 at 10:54

  Każda kobieta jest piękna, jeśli przede wszystkim zda sobie sprawę, że to piękno w niej jest i warto pokazać je światu. To klucz do tego, by być zdolnym do odczuwania radości i szczęścia, by dbać o swój wygląd, psychikę, sposób poruszania się, mówienia, i wiele innych aspektów osobowości, które składają się na ukazanie tego najbardziej prawdziwego piękna – własnego dla każdej z nas, a przez to po prostu najpiękniejszego.

 • Odpowiedz
  Ewa
  23 sierpnia 2016 at 12:27

  Piękna kobieta to ta pewna siebie. Nic i nikt nie odbierze jej spojrzenia pełnego blasku i pewnego kroku. Ta ta, ktora czuje sie piękna i czuje sie dobrze sama ze sobą. Nie potrzebuje innych by poczuć sie pewnie, te pewność ma w sobie.

 • Odpowiedz
  Magnolia
  23 sierpnia 2016 at 19:25

  To chodzący wdzięk i tajemniczość filmowej Amelii (wprost uderzające podobieństwo, jeśli weźmiemy pod uwagę wzrost), o wyprostowanej sylwetce i wysoko uniesionej głowie (nie mylić z zadzieraniem nosa). Niektórzy są skłonni przypuszczać, że łączy ją coś z samą królową: jest dumna z dotychczasowych osiągnięć, pewna swoich decyzji (nawet jeśli się waha), mówi spokojnie (szczebiotanie zarezerwowane jest tylko dla przyjaciółki) i jada królewskie (czytaj ogromne) śniadania. Z jednej strony racjonalistka twardo stąpająca po ziemi, (pomimo tego że utrzymuje się na bardzo cienkich szpilkach), a jednak napędzana własnymi marzeniami stąpa lekko unosząc się nad ziemią. Niczym magnes skupia spojrzenia innych ludzi, nie tylko kiedy z gracją idzie na premierę do kina, ale i kiedy wracając z pracy robi szybkie (za duże) zakupy i z tym bagażem balansując na szpilkach, z teczką i kawą w ręku, i kapeluszem na głowie (oczywiście z dużym rondem, bo to hit sezonu) spóźniona bije rekord krajowy w dobieganiu na przesiadkę do autobusu. Ów kobieta spełnia marzenia, a wszelkie przeciwności traktuje jako wyzwania, bądź jako naturalną konsekwencję dążenia do celu. Nie jest idealna, ale możesz mieć pewność, że kiedy przytrafi się jej niepowodzenie, potraktuje je jako trampolinę, by wybić się wysoko (z gracją, oczywiście) ponad to i osiągnąć jeszcze więcej. Jednak ta kobieta to nie karierowiczka, realizuje się w pracy (praca jest jej pasją), ale nie brak jej spontaniczności: w wolnym czasie piszczy ze śmiechu na huśtawce (jednak nie tej emocjonalnej, tylko w parku), jest rekordzistką w szybkości wstawania po upadku na rowerowych przejażdżkach, sprawdza się również jako cukiernik, kiedy swoim wyszukanym smakiem i zdolnością łączenia składników przewyższa niejednego szefa kuchni. To wykwalifikowana masażystka kocich futer oraz psich łap, częsta bywalczyni gustownego salonu (tak, tak urządzonego własnymi rękami), miłośniczka kina (domowego), to utalentowany strateg i logistyk kiedy staje do walki z mężem w planszówkach. Kocha wszystko, co robi, a to co robi, robi z pasją (wyjątkiem jest ścieranie kurzu z szafek), jest zdolna do poświęceń, jeśli pragnie coś osiągnąć (chociaż wstawanie o 6 uważa za zbrodnię), ma wszechstronne i pojemne serce (jednak niestety nie szafę) i hołduje jednej zasadzie, przekazanej przez Babcię – Nie żałuj sobie niczego, wszak żyje się raz (zwłaszcza, kiedy ma ochotę na coś słodkiego). Jeśli jeszcze ktoś się zastanawia co sprawia, że kobieta jest piękna, to już spieszę z odpowiedzią. O pięknie kobiety decyduje jej kobieca zdolność eklektycznego łączenia aspektów pozornie nie do pogodzenia a przy tym czerpanie z tego niezłej frajdy (potrafi się głośno śmiać, nawet z samej siebie) – bo piękna kobieta jest wyjątkowa w swojej przeciętności i przeciętna w swojej wyjątkowości (prawdziwy unikat!), a kiedy obdarzy Cię uśmiechem, masz wrażenie że wiosna już blisko, choć jest środek zimy…

 • Odpowiedz
  MirkaWu
  23 sierpnia 2016 at 20:46

  Piękno i niezależność

  Piękno jest jak wonny wianek
  spleciony z przeróżnych kwiatków:
  nie jest tylko zgrabną pupą
  albo buzią nader gładką…
  Piękno składa się też z wnętrza,
  nie tylko z opakowania,
  choć to miło, kiedy duszę
  otoczka ładna osłania.
  Ale piękno to coś więcej:
  ładne myśli, dobre słowa,
  moc pozytywnych emocji,
  walka codziennie od nowa
  o siebie, swoje marzenia;
  piękno to duszy odwaga,
  nawet jeśli mózg i ciało
  o szybką ucieczkę błaga…
  Czasem piękno to też stare,
  nieco spracowane dłonie,
  to wzrok ciepły, w którym człowiek
  bez reszty, radośnie tonie…
  To wreszcie piękne uczynki,
  nie te głośne, nie na pokaz.
  Takie piękno przetrwa wszystko.
  Takie piękno to opoka.
  A niezależność? Też splata
  się z pięknem niezaprzeczenie.
  To działanie jest swobodne,
  bytu sobie zapewnienie,
  nie oglądanie się w życiu
  na innych ludzi opinię,
  choć z szacunkiem. Niezależność
  to coś, co z wiekiem nie minie,
  bo kto raz jej zasmakował,
  ten już zawsze będzie dążyć
  do niezależności – niechaj
  i w naszych żyłach wciąż krąży!

 • Odpowiedz
  EwaGorka
  23 sierpnia 2016 at 20:57

  Ma kilka nadprogramowych kilogramów, jej kręcone włosy nie chcą współpracować, a twarz pokryta jest siatką zmarszczek. Mimo to jest piękna, bo taka się czuje! Nikt, ani nic nie zmusi ją do tego, aby podczas katorżniczych treningów zbliżać sie do znanego z okładek magazynów kanonu piękna, siedzieć w kolejkach klinik po nową, gładką twarz czy odmawiać sobie kolejnego ciastka. Nikt jej też nie wmówi, ze piękno ukryte jest w cyfrach 60-90-60, nienaturalnie gładkiej twarzy i talii osy. Bo ona piękno nosi w sobie! Jest w jej oczach, które pochłaniają tysiące książek i miliony widoków, którymi wysyła setki czułych spojrzeń, obdarzając nimi najbliższych. Jej piękno ukrywa sie w stale uśmiechniętych ustach, z których padają pełne miłości, ciepła i wsparcia słowa kierowane do tych, których kocha. Jej piękno ukryte jest w zmarszczkach, które ułożyły się, na przekór losowi, w symbol zwycięstwa, na znak wygranych bitew z przeciwnościami losu, kiedy to pokazała światu swoją siłę i wytrwałość. Piękno jest w jej kilogramach, które są pozostałością ciąży, a ona nie wstydzi się rozstępów na brzuchu tak samo, jak i świadomości, że jest matką. W jej nieco zniszczonych dłoniach, ukryły się setki wspomnień, gdy chcąc zrealizować swoje marzenia, ciężko pracowała na ich spełnienie. Piękno skrywają jej nieco zmęczone nogi, którymi spacerowała przez życie, próbując znaleźć swoją drogę, na której wreszcie pojawiłyby się czytelne drogowskazy i oświetlało ją słońce. Kiedy spogląda w lustro uśmiecha sie szeroko,bo jest szczęśliwa! Ma świadomość, że to, gdzie teraz jest, co robi i jak wygląda jej życie, jest wyłącznie zasługą jej siły, charakteru i wrażliwości. Jest dumna z siebie i z każdego centymetra ciała, które jest śladem jej życiowej drogi. Drogi, która choć czasami była wyboista, to jednak pozwoliła jej osiągnąć szczyt idealnej, życiowej harmonii, która w jej wnętrzu gra same piękne, budujące melodie. Bo ona doskonale wie, że to, co nas określa jako pięknego człowieka, to przede wszystkim nasze wnętrze, to, jacy jesteśmy i jak definiujemy swoje życie!

 • Odpowiedz
  Martyska
  23 sierpnia 2016 at 21:55

  Kobieta jest piękna dzięki swojemu ciału za pomocą którego może zdziałać cuda! Piękną czynią nas :
  oczy – zwierciadło duszy, w ich blasku, kryję się prawdziwe piękno
  uśmiech – który dodaje otuchy i działa lepiej niż botoks
  usta- z których płyną pozytywne i mądre słowa, podkreślające piękno kobiety
  ręce- gotowe do niesienia pomocy innym, dzielenia się swoim pięknem
  nogi – nie bojące sie podążać za marzeniami, zdobywając nowe doświadczenia i budując swoje piękno
  Każda nas sama sprawia że jest piękna, swoim każdym zachowaniem, słowem, najdrobniejszym gestem, od nas zależy w jakim stopniu uwolnimy swoje piękno i podzielimy sie nim ze światem!

 • Odpowiedz
  JolantaCe
  23 sierpnia 2016 at 22:15

  Kiedy czujesz się piękna? Czuję się piękna, gdy się uśmiecham i gdy dzielę się swoją radością, bo one wracają ze zdwojoną siłą i czynią mnie lepszym człowiekiem. Czuję się piękna, gdy nie zawracam sobie głowy niedoskonałą skórą, potknięciami życiowymi, problemami, które sama sobie tworzę, ale chłonę piękno, które jest wokół mnie. Zachwycam się przyrodą, jej bogactwem, zmiennością i nieprzewidywalnością. Zachwycam się miękkością kociego grzbietu, dotykiem przyjaznej dłoni, uśmiechem nieznajomych na ulicy, drobnymi gestami innych, świadczącymi o tym,że niezależnie od tego, co ja o sobie myślą, zawsze znajdą się tacy dla których jestem piękna taka jaka jestem!

 • Odpowiedz
  dusia
  23 sierpnia 2016 at 22:41

  Kobieta jest piękna:
  gdy jej śmiech rozbrzmiewa
  gdy marszczy czarne brwi kiedy się gniewa
  gdy pochyla nad książką zamyślone czoło
  gdy jej sukienka w kwiaty kręci się w koło
  gdy chodzi boso po trawie od rosy
  gdy wiatr rozwiewa jej długie włosy
  gdy jej gładką twarz rumieniec zalewa
  gdy się przytula wiosną do drzewa
  gdy jej dłonie zrobią się kościste a oczy od płaczu prawie przeźroczyste
  gdy jej kręgosłup wygnie się jak stodoła
  gdy nikt jej nie słyszy bo za cicho woła
  gdy jej twarz zniknie w zmarszczek pajęczynie
  gdy skóra jest biała jak mąka w młynie
  gdy chęć do życia nie słabnie wcale
  gdy serce w piersi wali wytrwale
  gdy troski zbiera jak kamienie
  gdy śmiało przechodzi przez dziury i cienie
  gdy każdego dnia z podniesioną głową próbuje szczęście budować na nowo

  • Odpowiedz
   Patryk
   29 sierpnia 2016 at 08:51

   Mialem napisać,że uśmiech, ale jak przeczytałem ten komentarz to zabrakło słów. Wtedy kobieta właśnie jest piękna 🙂

 • Odpowiedz
  Marfa2
  23 sierpnia 2016 at 22:56

  Kobieta jest piękna, gdy jest szczęśliwa, gdy oddaje się marzeniom, bez namysłu realizuje wytyczone cele, nie bacząc na przeciwnosci, które gotuje jej los… Jest piękna, gdy mężczyzna u jej boku wie, jak wywołać uśmiech na twarzy, gdy pozwoli jej rozkwitać…

 • Odpowiedz
  Meg
  23 sierpnia 2016 at 23:55

  Wg mitologii greckiej Parys miał zdecydować, która z boginek jest najpiękniejsza – Hera, Atena czy Afrodyta i wręczyć jej jabłko – symbol zwycięstwa. Parys przyznał zwycięstwo bogini miłości Afrodycie. Wybrał ją nie tylko dlatego, że była najpiękniejsza fizycznie ale również dlatego, że poza urodą łączyła w sobie cechy pozostałych boginek – była mądra jak Atena (potrafiła zaoferować Parysowi taki prezent, który najbardziej go zainteresował) i niczym Hera – patronka ogniska domowego – roztoczyła przed nim wizję szczęścia rodzinnego u boku Heleny, najpiękniejszej kobiety. Dlatego uważam, że kobieta jest piękna gdy łączy w sobie trzy cechy najpotężniejszych greckich boginek – urodę, mądrość i umiejętność dbania o ognisko domowe. 🙂

 • Odpowiedz
  Ola
  24 sierpnia 2016 at 08:58

  Co sprawia, że kobieta jest piękna? Dla mnie to przede wszystkim całkowite zaakceptowanie siebie taką jaką się jest. Kobieta pogodzona z samą sobą jest dzięki temu pewna siebie i bije od niej blask i energia prosto z serca, która czynią ją najpiękniejszą. Wie, że nic nikomu nie musi udowadniać i żyje z pasją wzbudzając podziw i szacunek.

 • Odpowiedz
  Sylwetta
  24 sierpnia 2016 at 12:17

  Co sprawia, że kobieta jest piękna? Moim zdaniem miłość do: męża, dziecka i do samej siebie. To co sprawia nam radość i powoduje, że dzięki temu czujemy się piękne i szczęśliwie 🙂
  Pozdrawiam
  Sylwetta

 • Odpowiedz
  Pati
  24 sierpnia 2016 at 13:30

  Według mnie kobieta jest piękna, kiedy jest spełniona i dowartościowana przez swojego mężczyznę… Ja dzięki mojemu narzeczonemu nie mam żadnych kompleksów 🙂 Choć wszędzie promuje się kobiety ze ”zrobionym” piersiami czy ustami… nie jedna im zazdrości, ale nie ja, bo ja czuje się piękna…. choć mam zaledwie małe Be 🙂

 • Odpowiedz
  Janek
  24 sierpnia 2016 at 13:49

  Moja babcia zawsze mi powtarzała: ” – charakter jest miernikiem określającym wartość każdego człowieka. Bądź dobry, a spotka cię w życiu szczęście”. Babcia wychowywała się bez swojego ojca, przeżyła drugą wojnę światową i utratę najbliższych. Widziała w swoim życiu bardzo wiele zła, a mimo to nigdy nie przestawała szukać w innych dobra. Mimo, że jej serce było pełne blizn, Ona głęboko wierzyła w to, że ludzie są dobrzy. I tego mnie nauczyła. Według mnie właśnie to kształtuje charakter i sprawia, że każdy człowiek (nie tylko kobieta) staje się piękny. Umiejętność dostrzegania pozytywnych cech i szukania dobra – w otaczającym świecie, w prozaicznych zdarzeniach, w martwych przedmiotach, w napotkanych osobach i wreszcie…w samym sobie. Dzięki temu wszystko staje się lepsze, piękniejsze. Dzięki temu życie staje się prawdziwą pasją i może być pełne szczęścia… Naprawdę!

 • Odpowiedz
  Paula
  24 sierpnia 2016 at 13:57

  Kobieta jest piękna kiedy jest otaczana prawdziwą miłością i nie ważne czy to miłość dziecka, mężczyzny, siostry, rodziców czy przyjaciółki. To płynąca do niej i od niej miłość sprawia, że rozkwita i jest piękna!

 • Odpowiedz
  ell
  24 sierpnia 2016 at 14:32

  Światło, które ma w sobie i blask, który od niej bije.

 • Odpowiedz
  LENA
  24 sierpnia 2016 at 15:28

  Uwaga! Nadajemy bardzo ważny komunikat! Na wolności przebywa PIĘKNA KOBIETA, która kradnie sympatię mieszkańców tego miasta. Znaki szczególne: pewność siebie, wiara we własne możliwości i optymistyczne spojrzenie na świat. PIĘKNA KOBIETA wywołuje uśmiech na twarzach przypadkowych osób i była już karana za podobne przewinienia. Proszę mieć się na baczności, gdyż jej magnetyczna osobowość powoduje przypływ pozytywnej energii. Prosimy o nadzwyczajną ostrożność-PIĘKNA KOBIETA posiada zdolność wyjścia obronną ręką z wielu sytuacji. Wzywamy każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanej o natychmiastowy kontakt z policją.

 • Odpowiedz
  HS
  24 sierpnia 2016 at 15:40

  Kobieta jest piękna wtedy, kiedy dobrze czuje się w swoim ciele. Jest piękna, kiedy wstaje rano z uśmiechem i wita tak też nowy dzień… kiedy docenia swojego mężczyznę i sprawia, że on też docenia ją. Kobieta jest piękna kiedy ma pasję i pomysł na siebie… Kiedy wie, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych… Kobieta piękna kocha ludzi i mija ich z uśmiechem… Szanuje także zwierzęta 😉 Kobieta PIĘKNA to taka, która dba o siebie i promienieje 🙂

 • Odpowiedz
  panienkasz
  24 sierpnia 2016 at 15:56

  Z pięknem jest jak z drinkiem. W skład zawsze wchodzi kilka elementów. Jeden woli słodkie i owocowe inny orzeźwiające i dodające energii. Znajdujemy swój ulubiony i zawsze zamawiamy go w barze lub wolimy eksperymentować – poznając nowe rejony. Piękno nie ma granic i ram – ogranicza nas jedynie wyobraźnia (a raczej wyobrażenie) – dlatego każda kobieta jest piękna.

  *Odpowiedzi nie należy interpretować pod kątem znanego męskiego przysłowia: Nie ma brzydkich kobiet – Tylko alkoholu czasem brak 🙂

 • Odpowiedz
  Magdalena
  24 sierpnia 2016 at 16:20

  Kiedy czasem zdarzy mi się zatrzymać choćby na chwilę i dostrzec w sobie kobietę, która potrafi widzieć, a nie tylko patrzeć. Wzruszać się, a nie płakać. Cieszyć się, a nie jedynie śmiać. Żyć pełnią życia, a nie zaledwie trwać. Kochać całą sobą i przyjmować miłość. Wtedy właśnie czuję się naprawdę piękna.

 • Odpowiedz
  DorKa
  24 sierpnia 2016 at 17:15

  Kobieta jest piękna gdy jest po prostu sobą. Nie udaje kogoś innego.

 • Odpowiedz
  Monika
  24 sierpnia 2016 at 17:15

  Piękną kobietą jest kobieta, która w pełni akceptuje siebie, a swoje słabości zamienia w atuty. Ta która spełnia swoje marzenia, kocha i jest kochana.

 • Odpowiedz
  MartynaJ
  24 sierpnia 2016 at 17:21

  POZEW przeciwko uśmiechowi
  Pozywam szczery, kobiecy uśmiech za to, że naruszając art. 214 ustawy o płci pięknej sprawia, że kobiety stają się nieziemsko piękne. To właśnie on poprzez swoją siłę, oczywiście nielegalną, pociąga za sobą konsekwencje w postaci zranionych męskich dusz. Wnioskuję o natychmiastowe rozpowszechnienie go w zasięgu globalnym na każdą kobietę. Art. 21 ustawy o sprawiedliwości społecznej mówi bowiem, iż każda kobieta ma prawo czuć się piękna. Jeśli pozwany nie wyrazi chęci zagoszczenia u absolutnie każdej niewiasty, żądam, aby przymusowo rozciągnąć go na cały świat.
  Z poważaniem,
  Kobieta.

 • Odpowiedz
  Justyna
  24 sierpnia 2016 at 17:22

  Kobieta jest piękna wtedy, kiedy ma przy boku ukochanego mężczyznę. Nie ważne czy jest sie w makijażu czy bez, to i tak jego spojrzenie mowi, ze jestes najpiękniejsza 🙂 to milosc sprawia, ze kobieta czuje sie piękną i chce jeszcze piękniej wygladac dla swojego ukochanego.

 • Odpowiedz
  Olga
  24 sierpnia 2016 at 17:23

  Zabrzmi to nieskromnie, ale wiem, że jestem ładna. To nie daje mi jednak szczęścia i poczucia wartości, bo jestem samotna. Rozknitnąć do prawdziwego piękna pozwali mi dopiero ukochana osoba. Bedzie ona kluczem do mojego piękna. To jak na nas patrzy i kiedy oboje możemy dawać sobie radość przez najmniejsze gesty – to sprawia, że wszystko jest piękne!

 • Odpowiedz
  Ania
  24 sierpnia 2016 at 17:25

  Kobieta jest najpiękniejsza z uśmiechem na twarzy. Takim, który sprawia, że śmieją się rownież jej oczy i całe ciało emanuje radością. Wtedy żadne ozdoby nie są jej potrzebne. Może jedynie podkreślić swoje atuty, czy to piękne usta, oczy, czy krągłe biodra. Doda jej to pewności siebie i będzie jeszcze piękniejsza.
  Dziewczyny, uśmiechajcie się jak najwięcej! 🙂

 • Odpowiedz
  Ewa
  24 sierpnia 2016 at 17:25

  Moim zdaniem kobieta jest najpiękniejsza, kiedy jest kochana. To miłość sprawia, że kobieta promienieje i emanuje niezwykłą energią.

 • Odpowiedz
  by.rosann
  24 sierpnia 2016 at 17:28

  Co moim zdaniem sprawia, że kobieta jest piękna?
  Niezależnie od tego, czy mowa tutaj o pięknie zewnętrznym czy też wewnętrznym oraz o pięknie widzianym przez nas same czy też przez innych ludzi, uważam, że każdej kobiecie do poczucia bycia piękną, potrzebna jest samoakceptacja oraz wiara w samą siebie. Jeżeli my kobiety, nie będziemy w siebie wierzyć, ani nie będziemy akceptować tego jakie jesteśmy, żadne najpiękniejsze stylizacje, markowe kosmetyki czy błyszczące dodatki, nie sprawią, że będziemy czuć się pięknie, a tym bardziej nie będziemy postrzegane w taki sposób. Wiara w siebie i akceptacja własnej osoby powoduje, że idziemy przez życie z wysoko podniesioną (ale niezadartą! :)) głową oraz z szerokim uśmiechem, który wg mnie, jest największą ozdobą każdej kobiety. To te dwa czynniki sprawiają, że żadne przeciwności losu nie są nam straszne, że mamy siłę w walce z codziennymi przeciwnościami i że się nie poddajemy, że walczymy do końca, a każda stoczona przez nas walka, zakończona jest sukcesem. A sukces przecież zawsze zamienia się radość i szczęście. A jeśli jesteśmy szczęśliwe i radosne to naturalnie emanujemy pięknem, które dostrzegają inni. Czy potrzeba czegoś więcej? Oczywiście, że możemy do tego dołożyć namacalne rzeczy takie jak super buty, najmodniejsze w sezonie spodnie czy kultowej marki biżuterię, ale czy bez wiary w siebie i uśmiechu, wszystkie te elementy sprawią, że poczujemy się pięknie? Nie sądzę 🙂

 • Odpowiedz
  Ewelina
  24 sierpnia 2016 at 17:28

  Dla mnie „Kobieta piękna”, to kobieta, która żyje w zgodzie ze sobą, która kocha siebie, robi to co kocha oraz otacza się ludzmi z którymi dobrze się rozumie i „nadaje na tej samej fali”. Kobieta piękna to kobieta spełniona w życiu osobistym i zawodowym. ?

 • Odpowiedz
  Karolina
  24 sierpnia 2016 at 17:29

  Przede wszystkim uśmiech i pewność siebie. Oczywiście nie taki wymuszony, tylko takie kiedy oczy i dusza uśmiechają się razem z nią. Wiara w to,że jest piękna, że akceptuje siebie samą, także swoje niedoskonałości bo przecież nikt nie jest idealny. To, że jest sobą, naturalna, świeża bez obaw, że ktoś ją skrytukuje. To kobieta która zna swoją wartość i siłę jaka w niej drzemie.

 • Odpowiedz
  Julita Sompolińska
  24 sierpnia 2016 at 17:43

  Piekno kobiety tkwi w jej pewności siebie, obyciu, usposobieniu, piękno każdego człowieka tudzież kobiety tkwi w szerokopojetej miłości, do siebie, tego co robi, do bliskich. Zaangażowanie w dane pasje sprawia, że jesteśmy wolni w naszych obowiązkach i jest to ogromna część osobistego sukcesu. Piękno rozijamy w sobie a możemy jedynie dekorowac je tym co na zewnątrz.

 • Odpowiedz
  Ania
  24 sierpnia 2016 at 17:45

  Co Twoim zdaniem sprawia, że kobieta jest piękna? Moim zdaniem na piękno kobiety najbardziej wpływa uśmiech i miłość. Uśmiech dodaje kobiecie blasku, zmysłowości i seksapilu co wszystko sprawia, że piękno jest od razu widoczne. Miłość? Tak ! To ona sprawa, że kobieta dba o siebie kremując swoje ciało i przybierając najpiekniejsze makijaże jak i sprawia, że bez wspomagania się kobiecymi rytuałami kobieta promienieje i błyszczy, Pamiętajmy, że każda kobieta jest piękna !!!!
  Dodatkowo co sprawia, że kobieta jest piękna?
  N -niewinne spojrzenie
  E- entuzjazm
  U- usta pełne radości
  T- temperament
  R- radosne podejście do życia
  O- oczy przepełnione nadzieją
  G- głos zawsze radosny
  E- energia
  N- naturalna, piękna buzia
  A – a do tego bycie sobą, sprawia, że piękno gości w każdej kobiecie.

 • Odpowiedz
  Ewelina
  24 sierpnia 2016 at 17:47

  Kobieta jest piękna nie wtedy kiedy mówi jej to jej mężczyzna , mama czy ciotka. Jest piękna wtedy kiedy sama w to wierzy i potrafi spojrzeć na siebie w lustrze i powiedzieć „ok,może nie jestem super sławna bogata i szczupla ale lubię siebie i wiem,że mogę wszystko”. Bo kobieta może wszystko,a realizując siebie jest najpiękniejsza 🙂

 • Odpowiedz
  Joanna Demkowi
  24 sierpnia 2016 at 17:58

  Nie trzeba cudu, ani magicznej wróżki chrzestnej by kobieta stała się piękna. Bawią mnie cudowne „przemiany” pod wpływem jednej sukienki i tony make-up’u, prezentowane nastolatkom – bo cóżby znaczył piękny strój bez tej widocznej, niezachwianej pewności siebie: wyprostowanych pleców, podniesionego podbródka, rumianych policzków i błysku w oku? Faktem jednak zostaje, że dziewczyna musi dbać o swoje ciało by atrakcyjną ją nazwać. I któż inny wyrazi troskę o nasze ciało, jeśli my same tego nie zrobimy? Odpowiedź jest dość przewrotna – nasz mężczyzna! Prawdziwie piękną kobietę czyni dobry mężczyzna u jej boku – który ją wspiera, podziwia, mobilizuje i pomasuje plecy przygniecione nadmiarem obowiązków. To dla niego używamy najlepszych perfum idąc tylko do kina, to dla niego odmawiamy sobie kolejnej pralinki. Podsumowując,
  kobieta staje się piękna: dzięki pewności siebie i wsparciu swojego mężczyzny 🙂

 • Odpowiedz
  Asia
  24 sierpnia 2016 at 17:59

  Co sprawia, że kobieta jest piękna??? Odpowiedź jest banalna, ale jakaż prawdziwa… Oczywiście uśmiech sprawia, że kobieta jest piękna ? nie taki sztuczny, wyłączony uśmiech, tylko uśmiech w jej oczach. Bo to oczy są zwierciadłem duszy… A jeśli kobieta jest szczęśliwa, to to szczęście widać również w jej oczach i w jej uśmiechu ? no i wtedy absolutnie KAŻDA KOBIETA JEST PIĘKNA ?

 • Odpowiedz
  Kamila
  24 sierpnia 2016 at 18:04

  Piękno kobiety widać w jej oczach, gdy błyszczą, kiedy ciemnieją, a w tęczówce widać błysk miłości. Piękno to nie ładna buzia z makijażem, ale twarz kobiety spełnionej, kochającej i kochanej, to ciało, które swoimi ruchami pokazuje, że jest pewna siebie, że nie musi być modelką, ale kobietą z krwi i kości mającą u swego boku kogoś, kto będzie ją nosił na rekach.

  • Odpowiedz
   Kamila
   24 sierpnia 2016 at 18:25

   cd. Kobieta piękna nie potrzebuję faceta, żeby zrozumieć, że jest piękna. Ona chcę być doceniania i niezależna. Ona chcę być zrozumianą przez osobę, którą obdarzyła tym pięknym uczuciem. Jednak ona nie chce być przez nikogo zniewolona, zamknięta w czterech ścianach i zmuszona do rzeczy, których nigdy nie chciała. Ona będzie szczęśliwa dopiero, gdy znajdzie partnera, który zrozumie z jakim poświęceniem dążyła do osiągnięcia swoich celów, który zrozumie, że ona też ma marzenia, które chcę spełniać. Jej odwaga powinna go zachwycać, a jej pasja zaskakiwać. Ona poczuje, że jest szczęśliwa, bo ktoś ją w końcu rozumie i kocha taką jaka jest. Ona patrząc w lustro zobaczy piękną, wyprostowaną, pełną życia kobietę, którą zawsze chciała być. Każdego dnia będzie wstawała z tą myślą „Dam radę! To jest mój dzień! To jest moje życie!”.
   Z każdym dniem, miesiącem, rokiem będzie miała więcej piękna, właśnie dzięki temu, że zrozumiała, że to nie jedna osoba musi być szczęśliwa w związku. Ona zrozumiała, że w związku trzeba być swoimi przyjaciółmi, którzy chcą spędzić z sobą czas już do końca. Ona będzie szczęśliwa, że zrealizowała swoje wszystkie marzenia i dała radę przeciwstawić się losowi i wrogom. Kobieta jest piękna, ponieważ jest kobietą, ale to ona sama musi zdecydować czy pokażę całe swoje piękno, czy odważy być piękną różą, którą będzie zachwycał się każdy. Kobieta jest piękna, ponieważ jest kobietą, a nie wymalowaną lalą, która nie ma żadnych ambicji i pasji w swoim życiu.
   Musimy pamiętać, że piękno kobiety nie przejawia się w jej ubraniach, fryzurze lub makijażu. Jej piękno pojawia się w jej oczach, które są drzwiami do jej serca, czyli jej prawdziwego piękna.

 • Odpowiedz
  Kharola
  24 sierpnia 2016 at 18:18

  Kobieta jest piękna, gdy ma u boku ukochanego mężczyznę, spełnia swoja marzenia, realizuje wyznaczone cele, ale przede wszystkim, gdy akceptuje siebie taką jaka jest. Tego kobiecego piękna nie sprawią żadne kosmetyki ani ciuchy 🙂

 • Odpowiedz
  Amelia
  24 sierpnia 2016 at 18:31

  Piękna kobieta to szczęśliwa kobieta. Nie chodzi o piękno zewnętrzne, a wewnętrzne. Piękna kobieta to kobieta, która ma pasje i czerpie przyjemność z każdej rzeczy, którą ma, cieszy każdą chwilą. Piękna kobieta to kobieta, która nie jest tylko dla siebie, ale także dla innych. Tryska pozytywną energią i stara się zarazić nią innych. Piękną kobietą jest moja Mama. Chciałabym być taka jak ona. 🙂

 • Odpowiedz
  sabina
  24 sierpnia 2016 at 18:37

  Piekno kobiety plynie z jej wnetrza. Jezeli w srodku czujemy sie piekne i wyjatkowe mamy piekna dusze to odzwierciedla to sie zewnetrznym pieknem:-)

 • Odpowiedz
  Ksenia
  24 sierpnia 2016 at 18:54

  Przede wszystkim:
  – gdy ma poczucie, że jest zadbana,
  – gdy robi coś tylko dla siebie, bez wyrzutów sumienia,
  – gdy akceptuje swoje niedoskonałości i ich niewyolbrzymia,
  – gdy docenia swoje zalety,
  – nie umniejsza sobie,
  – wierzy w siebie, ale też potrafi się z siebie śmiać,
  – gdy w ogóle potrafi się głośno śmiać,
  – gdy kocha,
  – gdy dzieli się szczęściem z innymi,
  – itd.
  reszta to wypadkowa ww. 🙂

 • Odpowiedz
  Kasia
  24 sierpnia 2016 at 18:55

  Zacznę jak na wykladzie z socjologii: jest wiele czynnikow,ktore sprawiaja ze kobieta jest piekna…i to tyle jesli chodzi o wyklad?reszta jest tylko moja subiektywna ocena. Wg mnie czynniki te mozna podzielic na materialne i cielesno- duchowe☺do tych pierwszych zaliczylabym czarne szpilki, dobdrze dopasowane jeansy, bialy T-shirt i czerowna szminka☺Do tych drugich promienna zadbana cera, pewnosc siebie, ten blysk w oku i promienny usmiech kazdego dnia☺Pozdrawiam?

 • Odpowiedz
  Iza
  24 sierpnia 2016 at 18:57

  To natura kobieca sprawia, że każda z nas jest piękna. Nasza dobroć, wrodzona zdolność do kochania i otaczania opieką innych. To myśl o tym, że tak wiele możemy dać innym czyni nas pięknymi.

 • Odpowiedz
  Dots
  24 sierpnia 2016 at 18:57

  Na pytanie odpowiedziałabym, nie co sprawia, lecz kto sprawia, że jesteśmy piękne:) Skrycie uważam, iż nie ma nic piękniejszego aniżeli bliska naszemu sercu osoba (bądź osoby), które są dla nas kobiet siłą napędową. Każde słowo, szczery gest, raptowne przytulenie, to one powodują, iż jesteśmy wyjątkowo piękne, na zewnątrz, a co najważniejsze w głębi nas. Sprawcza moc ludzi, pobudza, a co za tym idzie, rozbudza nasze piękna, napędza do działania. Bo… Czynienie dobra jest… Jest najpięknieszym celem, nawet jeśli dostanie się nam za to czasami po pupie:)

 • Odpowiedz
  kropipi
  24 sierpnia 2016 at 19:14

  ze szczescie i milosc wplywaja na piekno kobiety nie ulega watpliwosci! Szczery usmiech i rozpromienione oczy to najpiekniejszy makijaz!
  Jest jednak cos jeszcze co w moim przypadku perfekcyjnie zdaje egzamin! Czuje sie piekna, gdy jestem zadbana. Czuje sie pieknie, gdy mam umyte wlosy, zrobione paznokcie i zadbana nawilzona skore! Nawet w te najgorsze dni wiem, ze tak latwiej jest mi stawiac czola swiatu, a gdy mialoby przyjsc cos super niespodziewanego to wiem, ze bede na to przygotowana 🙂

 • Odpowiedz
  Karolina
  24 sierpnia 2016 at 19:19

  Wedlug mnie wiek czyni kobietę piękną. Dwudziestoparolatka jest piek a swoja świeżością i młodością, zachwytem nad odkrywaniem świata i siebie. Trzydziestoparolatka jest piekna swiadomoscia siebie. Odkryla juz swiat i teraz dopasowuje go do swoich potrzeb dzieki temu jest pewniejsza siebie i swiadoma swej kobiecosci. Widac to po niej z daleka, bije od niej zmyslowosc. Czterdziestolatka jest piekna dzieki doswiadczeniom i tajemnicy bo ona wie ze kiedy inni uwazaja ja za pania w srednim wieku ona tak naprawde dopiero rozkwita- jest spokojna i pewna siebie i swoich wyborow. Jej piekno to te malenkie zmarszki od usmiechu, zmyslowe spojrzenie i twarz kobiety spelnionej.Kazdy wiek kobiety niesie dla niej kolejne poklady piekna. Na moja 30 czekam z niecierpliwoscia…

 • Odpowiedz
  Agnieszka
  24 sierpnia 2016 at 19:24

  Wenus, zgodnie z poglądami neoplatoników
  była symbolem idealnego
  boskiego Piękna – zmysłowego,
  a zarazem, poprzez sublimację, duchowego.

  Dlatego kobieta jest piękna, a właściwie to Piękno jest Kobietą.

 • Odpowiedz
  Louise
  24 sierpnia 2016 at 19:33

  Kobieta jest piękna, gdy żyje pełnia życia. Budzi sie z uśmiechem na twarzy. Jest szczęśliwa, ze nadchodzi kolejny nowy dzień. Gdy widzi wokół uśmiechniętych i zdrowych bliskich. Gdy realizuje swoje marzenia, pasje. Gdy chodzi do pracy, która ja satysfakcjonuje (ale wcześniej zakłada swoje ulubione ubrania, we własnym, nieowtarzalnym stylu). Gdy inny dostrzegają jej wiarę i pewność siebie. Gdy emanuje spokojem i zauważalne jest jest wewnętrze piękno. Gdy po ciężkim, ale radosnym dniu, idzie na trening. Poprawia sie jej samopoczucie i nastawienie. Gdy kocha, ale sama tez jest kochana. Gdy w razie napotykanych problemów odznacza sie odwaga i siła. Gdy akceptuje wszelkie niedoskonałości, nie tylko swoje, gdyż nie ma ludzi idealnych. Gdy ponownie kolejnego dnia, kładzie sie spać z uśmiechem na twarzy i myśli o ambitnych planach na przyszłość . „Niezależnie jak wyglądasz, klucz do szczęścia znajduje sie w Tobie samej” Adele

 • Odpowiedz
  Nulek
  24 sierpnia 2016 at 19:37

  Co sprawia, że jestem, jesteś, jesteśmy piękne, dziewczyny?
  Uśmiech, którym świat na co dzień, mimo problemów, darzymy.
  Relaks, co rozjaśnia oczy lepiej niż najlepsze cienie.
  Pasja, albo lepiej kilka – byle spełniać swe marzenie!
  Przyjaciele, których wsparcie wygładza zmarszczki na co dzień.
  I miłość – bo miłość zawsze poprawia braki w urodzie!
  Ten koktajl czynników działa lepiej niż chirurg-artysta,
  wiem, bo sama go stosuję. Oto więc ma krótka lista. 🙂

 • Odpowiedz
  Magdalena
  24 sierpnia 2016 at 19:38

  Co sprawia, że kobieta jest piękna?
  Moim zdaniem odpowiedź jest banalnie prosta. Piękno każdej z nas polega na tym, że jesteśmy jedyne w swoim rodzaju. Unikatowe. Jedna z nas jest wysoką brunetką, inna blondynką z pełniejszymi kształtami. Ale właśnie to sprawia, że jesteśmy piękne! Choć duża część z nas nie widzi swoich zalet i mogłaby godzinami wymieniać swoje wady, to uwierzcie, prędzej czy później zjawi się ktoś, dla kogo będziecie najpiękniejsze na świecie właśnie dlatego, że jesteście sobą.
  Pamiętajmy o tym, spójrzmy w lustro i doceńmy to jakie jesteśmy. Czy świat byłby taki piękny gdyby na świecie był tylko jeden rodzaj kwiatów? Odpowiedź jest prosta – nie. A my kobiety jesteśmy takimi kwiatami i tu apeluje do każdej z nas, rozkwitnijmy i pokażmy się światu!

 • Odpowiedz
  Marta
  24 sierpnia 2016 at 19:42

  Podziw w oczach swojego mężczyzny,kiedy budzimy się rano,mamy włosy jakby prąd nas kopnął,totalny no-make up,a on mówi „kochanie…jesteś piękna”.Tak po prostu,szczerze.I to nie wcale dlatego,że to miała być ukryta prośba by np. nie wysprzątać w domu! 😀 Za to czujemy się piękne,to oni dbają byśmy były z siebie zadowolone i nie pozwalają byśmy wpadły w żadne kompleksy.Akceptują nas w 100% naturalnie,dzięki temu odkrywamy swoje piękno nie tylko zewnętrzne,ale wewnętrzne.

 • Odpowiedz
  Paulina
  24 sierpnia 2016 at 19:56

  Co sprawia, że kobieta jest piękna? Poczucie własnej wartości, które każda z nas interpretuje na swój sposób. Dla jednej będzie to inteligencja, dla innej szczęśliwa rodzinna. a dla jeszcze innej zadbana skóra, młodzieńczy wygląd czy stylowe ubrania Dla mnie to świadomość swoich mocnych stron, zalet, docenianie własnej niezależności i kontroli nad własnym życiem, a z drugiej strony akceptacja swoich wad i słabości, kiedy nie jestem w stanie ich pokonać.

 • Odpowiedz
  Justyna
  24 sierpnia 2016 at 20:02

  Spoglądasz na nią i dostrzegasz niedostrzegalne. Twoje oczy nie mogą nasycić się tym widokiem, chcą patrzeć dalej, głębiej. Jest jak odległa, ledwie dosłyszalna nuta, gonisz ją po pięciolinii, bo pragniesz usłyszeć całą melodię. Tu wcale nie chodzi o jeden element, nie mówmy o ładnych oczach czy idealnie umalowanych ustach. Dyrygentem całej tej orkiestry jest ona – dusza. Tak, w tych pięciu literach kryje się cała tajemnica. Gdy jest czysta i dobra roztacza wokół swój niepowtarzalny blask. To właśnie dusza i ukryte w niej małe radosne nutki stanowią o kobiecym pięknie. Nie kupisz jej na okolicznym straganie, nie pożyczysz od najlepszej przyjaciółki. Jest jedna, jedyna, Twoja. Bo prawdziwe piękno kobiety ukryte jest w jej sercu. Nie, nie jest namacalne. To wewnętrzna harmonia, nieskończone pokłady dobra przekładają się na zewnętrzny powab i czar. Niedosłyszalne dla uszu, nieodbijające się w lustrze, a tak wspaniałe…:)

 • Odpowiedz
  Paula
  24 sierpnia 2016 at 20:03

  Ja czuję się piękna, gdy wiem, że jestem szanowana i akceptowana przez otaczających mnie ludzi i środowisko. Czuje się najpiękniejsza, gdy mogę swoim zachowaniem, słowem czy gestem wywołać radość, uśmiech albo zadowolenie na twarzy drugiego człowieka 🙂

 • Odpowiedz
  Kasia sama w Nowym Jorku
  24 sierpnia 2016 at 20:12

  Piękno kobiety odbija się w jej oczach. Są piękne, gdy pojawiają się w nich iskierki szczęścia, ale też gdy są melancholijne. Kobieta pięknieje kiedy jest spełniona. Dla każdej z nas może to być coś innego np. Realizowanie swoich pasji, spełnianie marzeń czy stan zakochania. Ja osobiście czuję się piękna czując na sobie Marc Jacobs Decadence 🙂

 • Odpowiedz
  Kinga
  24 sierpnia 2016 at 20:23

  Piękna kobieta to kobieta świadoma. Świadoma swojego ciała – nawet tego z niedoskonałościami, bo ta świadomość pozwala jej zaakceptować siebie lub walczyć z tym, co jej przeszkadza.
  Świadoma swojego intelektu – bystra i mądra wie, że może zwojować cały świat.
  Świadoma swoich marzeń i pragnień- wie, do czego dąży i co sprawi jej przyjemność.
  Świadomość daje jej wiedzę i pomaga żyć pięknie 🙂

 • Odpowiedz
  Caroline
  24 sierpnia 2016 at 20:29

  Jest co najmniej kilka czynników, które sprawiają, że kobieta jest piękna:
  1. Samoakceptacja- warto jest spojrzeć na siebie łaskawym okiem. Dostrzeganie wad jest ważne w drodze do doskonalenia się, ale nie docenianie własnych zalet i ich umniejszanie zdecydowanie jest negatywnym zjawiskiem. Nie musimy być królową piękności, brylować w towarzystwie czy być zaznajomione z wszelaką formą sztuki. Inni i my również powinniśmy widzieć nas, a nie złudzenia czy założenia.
  2. Pasja- każda pasja otwiera nowe drzwi, dzięki nim odkrywamy kolejną cząstkę własnej osobowości. Pasja jest dla nas i my jesteśmy dla pasji. To relacja na całe życie, która ubogaca nasze życie.
  3. Miłość- do siebie, rodziny, przyjaciół, partnera, zwierzaka. Nie ważne do kogo. Miłość jest tą emocją, której nie pomylimy z żadną inną. Widać ją w naszych gestach, w naszym spojrzeniu. Dzięki miłości uczymy się widzieć innych i uczymy się siebie. Najczęściej daje nam szczęście, którego cząsteczki możemy przekazywać dalej w świat.
  4. Uśmiech- szeroki, który wyraża nasze zadowolenie i szczęście. Niekiedy tych emocji musimy się uczyć, niekiedy są one z nami od zawsze. Na pewno nie można się ich bać i dobrze jest z nimi współpracować. Ale najpiękniejszy uśmiech zawsze mają osoby, które potrafią też powiedzieć, że są smutne, złe, załamane. Dzięki złym emocjom uczymy się cieszyć w pełni tymi dobrymi i to naprawdę widać.

 • Odpowiedz
  A.
  24 sierpnia 2016 at 20:31

  grafika obrazująca mój tekst:

  http://images78.fotosik.pl/842/e2ab34828fe067b8.jpg

  Moją pasją jest życie. Uważam, że najpotężniejsza magia to ludzka wyobraźnia, czytam książki (bo wierzę, że ten kto to robi żyje wielokrotnie!), kocham podróże (i róże też), angażuję się we wszystko zdecydowanie powyżej górnej granicy barometru zaangażowania, a przy tym mych ust kąciki są zawsze uniesione. Mam 2 ręce, 2 nogi, 2 źrenice, 1 głowę, 1 serce, 1000 pomysłów na minute i żałuję, że doba ma tylko 24 godziny. Ile mam lat? Tyle na ile zasługuję… Znalazłam w sobie odwagę by realizować swoje cele (i marzenia) i uświadomiłam sobie, że świat stoi przede mną otworem. Nie, daleko mi do gwiazdy srebrnego ekranu i nie mam figury modelki, ale…i tak czuję się piękna! Bo największym skarbem człowieka (zwłaszcza kobiety) jest jego „bogate wnętrze” (pełne wyobraźni, chęci zarażania innych swoją pasją, radości życia i…serca) i właśnie to moje „wnętrze” czyni mnie piękną… (i sprawia, że każda kobieta staje się piękna).

 • Odpowiedz
  Kasia R.
  24 sierpnia 2016 at 21:12

  Kobieta jest piękna kiedy jest przepełniona dobrą energią. Kiedy ma świadomość swoich zalet i wad, wie że nie jest idealna, ale wie też że nie o to przecież chodzi. Ta świadomość daje jej pewność siebie i seksapil. Czuje się piękna. I jest piękna.

 • Odpowiedz
  she
  24 sierpnia 2016 at 21:18

  Dzwonię do rodzinnego domu,po drugiej stronie słyszę:”Cześć nasza piękna księżniczko”(dodam tylko:mój rocznik to ’86).Za każdym razem,czy to słońce ogrzewa promieniami,czy za oknem deszcz,czy niebo jest szare,czy płatki śniegu tańczą na wietrze to te niby zwykłe słowa,ale za to wypowiedziane z niezwykłych ust sprawiają,że czuję się BJUTIFUL 🙂 Słowa mają moc,mają znaczenie,to myśli wypowiedziane na głos,są jak magiczne zaklęcie,które działa w mig!Mówili,dalej mówią,mówić będą!Dla Nich zawsze byłam piękną księżniczką ewentualnie królewną,od samego początku,bez końca!

 • Odpowiedz
  Iwona B
  24 sierpnia 2016 at 21:23

  Kobieta jest piękna gdy żyje w zgodzie z sobą, swoimi zasadami, kiedy dobrze czuje się sama z sobą, kiedy czuje się spełniona i szczęśliwa jej oczy błyszczą, ona nie chodzi tylko płynie i wygląda wtedy pięknie. Piękna kobieta to taka,która dba o swoje zdrowie. Kobieta czuje się piękna kiedy kocha i jest kochana. Kobieta jest piękna kiedy dba o swoje ciało i duszę.

 • Odpowiedz
  Cynia
  24 sierpnia 2016 at 21:25

  Kobieta jest piękna, kiedy czuje się piękną.

 • Odpowiedz
  Kasia
  24 sierpnia 2016 at 21:36

  ”Rozczochrane” ranki pelne calusow i przytulanek! Od bladego switu moja Nel patrzy na mnie z taaaka miloscia!Nie ważne,ze wyglądam niewyjsciowo.A gdy się trochę podszykuje Ona ”rozdziawia”usta i widze w Jej oczach zachwyt swoja mama! Cudnie jest dostawac komplementy lecz teraz już wiem,ze żaden z nich nie dorowna temu jednemu porannemu 14 miesięcznemu spojrzeniu,ktore naprawdę utwierdza mnie w tym,ze jestem piekna!

 • Odpowiedz
  Marta
  24 sierpnia 2016 at 21:37

  Słowa bliskich osób potrafią sprawić że kobieta czuje sie piękna.

 • Odpowiedz
  Żaneta
  24 sierpnia 2016 at 22:15

  Pewność siebie i poczucie własnej wartości. Kobieta przede wszystkim musi wierzyć w siebie i sama czuć się piękna, wtedy inni dostrzegą w niej to piękno, które ona w sobie widzi. Wiem to z własnego doświadczenia. Nieraz rano wstanę. Źle się czuję albo coś złego się wydarzyło. Moja pewność siebie szybuje w dół. Od razu wtedy sięgam po szare, bure, nijakie ubrania, moją ukochaną fuksjową pomadkę odkładam na bok i przemykam do pracy tak żeby przypadkiem nikt na mnie nie zwrócił uwagi. Oczywiście uśmiechu na ustach brak. Wtedy ciężko jest komukolwiek dostrzec moje piękno. Natomiast gdy sama czuję się dobrze ze sobą, czuję się piękna to staram się to podkreślić, wybieram ulubione ubrania, maluję usta pomadką w kolorze fuksji, używam „moich” perfum i uśmiecham się od ucha do ucha. Trzeba czuć się przede wszystkim dobrze ze sobą i pracować nad poczuciem własnej wartości. Przecież tak naprawdę każda kobieta jest piękna, tylko nie każda o tym wie:)

 • Odpowiedz
  MartaZet
  24 sierpnia 2016 at 22:32

  Najgorsze, co może zrobić kobieta zamiast stanąć przed lustrem i uśmiechnąć się do siebie – to uczynić swoim lustrem inne kobiety…Dyskusja nad ideałem piękna toczy się od setek lat i mam złą/dobrą* wiadomość – nadal nie przyniosła jednej, ogólnie akceptowalnej odpowiedzi. Mój mąż lubi niebieskookie blondynki (a dokładniej – jedną niebieskooką blondynkę;), mój znajomy preferuje kształtne brunetki, zaś mi najbardziej podoba się uroda smukłych szatynek. I to jest wspaniałe! Oznacza bowiem, że każda z nas ma w sobie piękno, każda z nas ma swoje silniejsze strony, urok, który dla jednych będzie niezauważalny, zaś dla innych – stanie się całym światem…Patrząc na tę samą osobę – jednego oczaruje jej szczupła linia, drugi będzie podziwiał kolor oczu, zaś trzeci doceni poczucie humoru. Prawda jest jednak taka, że nikt nie zakochuje się tylko w udach, nosie, ustach, pupie – bo piękno to coś więcej. To piękno charakteru, spojrzenie na świat, pogoda ducha i to nieuchwytne „coś”, co inspiruje, porywa i każe lecieć do „Żabki” tuż przed 23:00 po lody dla ukochanej;) Który facet by się tam przejmował kilkoma centymetrami za dużo w udach swojej kobiety, jeśli to ona sprawia, że przy niej czuje się jak król świata, jest kochany, doceniany i chce to odwzajemniać? Sztuka samoakceptacji to właśnie znalezienie w sobie tego pierwiastka, pokochanie go i pielęgnowanie. To uśmiech do swojego porannego, potarganego odbicia w lustrze oraz łaskawość dla swoich wad i słabości…Może to zabrzmi jak największy banał w dziejach ludzkości – lecz jesteśmy piękne, kiedy tak o sobie myślimy. Zapytajcie jakiegokolwiek faceta!

  *właściwe skreślić

 • Odpowiedz
  Janello
  24 sierpnia 2016 at 22:36

  Mam dwie koleżanki – Monikę i Natalię.
  Monika to kobieta, która wydawać by się mogła ideałem każdego mężczyzny – rozmiar 36, kariera w korpo, platyna na długich włosach, manicure hybrydowy i nienaganny makijaż, którego podstawą jest konturowanie. Jeździ na nartach, raz w tygodniu jest na basenie, dwa razy na fitnessie i w ostatnie wakacje odkryła kite surfing. Monika jest obeznana w trendach, nosi markowe ciuchy i co pół roku funduje sobie wizytę w klinice medycyny estetycznej, gdzie igłami poprawia swoją idealną już urodę…
  I jest też Natalia. Rozmiar 40-42, spora pupa i nogi, które nie lubią się z dżinsowymi rurkami. Lecz cóż zrobić, skoro Natalia kocha gotować dla siebie i innych i nie potrafi odmówić sobie pysznego ciasta czy babeczki? Obiecuje sobie, że zacznie ćwiczyć z Chodakowską, ale nie potrafi się zmusić. Ma burzę ciemnych loków, wśród których połyskują już pojedyncze srebrne niteczki oraz kocha rozkloszowane spódnice w kwiaty i kolor pomarańczowy, choć podobno nie pasuje do jej karnacji. Lecz i tak go nosi:)
  Która jest piękniejsza?
  Cóż, wiem, która zrobiłaby karierę w szołbiznesie. I obawiam się, że nie ta piękniejsza. Mimo urody – Monika bowiem ciężko wybacza, rozmawiając często przerywa i zaczyna mówić o sobie, a o znajomych przypomina sobie dopiero wtedy, gdy ma jakąś sprawę do załatwienia. Opowiada o swoich zabiegach i ćwiczeniach w fitness klubie, nie trudząc się o zapytanie: „A co u Ciebie?”.
  Natalia jednak to co innego. Z jej ust często wydobywa się szczery śmiech, a gdy widzi mnie – przytula na powitanie i mówi: „No to opowiadaj co słychać”. A potem słucha tego, co mówię, patrząc na mnie życzliwie swoimi okrągłymi, zielonymi oczyma. Jest kocią mamą i często organizuje u siebie dom tymczasowy dla bezdomniaków, ciesząc się z adopcji każdego jednego z nich tak, jak gdyby wygrała w Lotto…
  Która jest piękniejsza? Każdy szuka czegoś innego, każdy jest inny i każdego przyciągnie coś innego. Piękno jednak niewiele ma wspólnego z wyglądem – ono jest w nas, w tym, jakie jesteśmy dla świata, co robimy, jak się zachowujemy i reagujemy na różne sytuacje…Ciepło, życzliwość, duże serce, życie pełne kolorów i pasji – to jest moja definicja pięknej kobiety. A najlepiej jej piękno podkreśla wielki, szczery uśmiech!

 • Odpowiedz
  Paula
  24 sierpnia 2016 at 22:46

  Odkad w lutym zostałam Mamą, wg mnie to dzieci sprawiają, że kobieta jest piękna. Taki maluch daje mnóstwo radości, miłości, pewności siebie i wiary w to, że naprawdę możemy wszystko, nawet po nieprzespanej nocy 🙂 Nigdy nie czułam się piękniejsza. Bo kobieta szczęśliwa, kochana-kochająca, pewna siebie i swiadoma swoich możliwości, to kobieta piękna.

 • Odpowiedz
  Kasia
  24 sierpnia 2016 at 22:50

  Miłość.

 • Odpowiedz
  Handzik
  24 sierpnia 2016 at 23:12

  Prawdziwe piękno nie rzuca się w oczy. Czasami kobieta z pozoru nieatrakcyjna jest w rzeczywistości piękna, bo rozjaśnia ją piękno płynące od środka i świadomość własnej wartości.

 • Odpowiedz
  Mimi
  24 sierpnia 2016 at 23:15

  Prawdziwe piękno nie kryje się w ciele, lecz w umyśle. Jest to rodzaj piękna, które nigdy nie przemija.

 • Odpowiedz
  Gosia
  24 sierpnia 2016 at 23:16

  Spójrzcie na nią! Idzie z podniesioną wysoko głową. Wie, dokąd podąża i wie, że tam dojdzie. Nie po trupach, lecz siłą swej determinacji. Czerwień na ustach i otulający ją zapach ekskluzywnych perfum są jej znakiem rozpoznawczym. Ale to nie one sprawiają, że wszyscy , zawsze patrzą tylko na nią. Ona emanuje siłą, która fascynuje. Ona sięga po marzenia, jakby były stworzone właśnie po to, aby ją uszczęśliwić. Ona całą swoją postawą krzyczy- „niemożliwe nie istnieje”. „Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie”- sentencję tę ma zapisaną w każdym ze swoich kalendarzy. Dzięki temu, wszechświat pomaga jej, jak tylko może… Wieczorem zapala świece, głaszcze niesfornego kota, usypia synka. Pytacie, czym jest piękno? Ona to wie. Piękno to spełnienie.

 • Odpowiedz
  Aleksis
  24 sierpnia 2016 at 23:18

  Piękna kobieta, to kobieta szczęśliwa, kobieta oddana swoim marzeniom, nie zapominając przy tym o domowym ognisku ale też własnych potrzebach. Myślę również, że każda z Pań czuje się piękna kiedy jest doceniana przez własnego mężczyznę i często to oni sprawiają, że kobiety promienieją.

 • Odpowiedz
  Aga
  24 sierpnia 2016 at 23:18

  Ktoś z pijących wraz z Anacharsisem, zobaczywszy jego żonę, wykrzyknął: „Aleś Ty szpetną kobietę poślubił, Anacharsisie!”. Ten odrzekł: „I mnie się tak zdaje, ale dolej mi mocnego wina i mniej wody, niech ją zobaczę piękną!”. (Atenajos, Uczta sofistów). Dlatego, w niektórych okolicznościach, wszystkie kobiety są piękne.

 • Odpowiedz
  Halina Sadowska
  24 sierpnia 2016 at 23:32

  Kiedy kobieta czuje się piękna – inni też ją tak postrzegają. A żeby tak było, potrzeba na prawdę niewiele. Częstsze kąpiele aromatyczne, więcej kosmetyków i własny kącik do upiększania się, odprężenie i brak stresu oraz po prostu uśmiech. Tak mało potrafi zdziałać tak wiele! Warto poczuć się jak księżniczka, lub chociaż jak ktoś ważny, nawet jeśli ją mnie podziwiać tylko jej mężczyzna – zobaczyć swoje piękno w uczuciach wypisanych na czyjejś twarzy. To dodaje wiary w siebie 🙂 I to sprawia, że kobieta jest piękna!

 • Odpowiedz
  Anna Sucha
  24 sierpnia 2016 at 23:36

  Kobieta jest piękna, kiedy kocha siebie! Kiedy ma w głowie wiele marzeń i choć jeśli nawet tylko kilka z nich się dopiero spełniło, ona się nie poddaję! Idzie przez życie z ogromnym uśmiechem, którym uwielbia obdarzać ludzi – niech i oni choć na chwilę się uśmiechną! Kocha wszystko i wszystkich, po prostu wręz nie może się nacieszyć życiem! Ta cała otoczka szczęśliwej, uśmiechniętej i radosnej kobiety sprawia, że jest ona piękna.

 • Odpowiedz
  Maria
  24 sierpnia 2016 at 23:38

  (…) z uzasadnienia uchwały sędziów: Sąd zważył co następuje.

  Podniesione zagadnienie: co sprawia, że kobieta jest piękna? – budzi szereg istotnych wątpliwości praktycznych. Należy zauważyć, iż Sąd choćby z uwagi na swą funkcję musi opowiadać się po stronie rozwagi, jako głównej gwarancji podjęcia słusznej decyzji, a nie może w tym zakresie kierować się pobocznymi pobudkami, emocjami lub wrażeniami wizualnymi. Jeśli zatem kobieta pragnie odkryć w sobie piękno winna porzucić wszelakie przekonania odnośnie wyglądu zewnętrznego i poddać się nakazom rozumu. Wszak oddawanie sprawy nie „pod rozwagę” Sądu, ale wyłącznie ku jego „zmysłom estetycznym” byłoby zaprzeczeniem idei sprawiedliwości i pewnego rodzaju nieznośnym zmanierowaniem.
  Kierowanie się rozumem i czynnikami wyższymi, a nie powłoką zewnętrzną, może przynosić niewiastom wielkie korzyści. W czasach powszechnego wyemancypowania kobiet nie mogą one beztrosko zawierzać z natury niestałym emocjom czy atutom swej fizyczności, gdyż przypisana im rola społeczna wymaga od nich większej niż ongiś odpowiedzialności i dbania o własne interesy.
  Art. 33 Konstytucji zrównujący prawa kobiet i mężczyzn zawiera niewyrażony wprost wymóg, by w równym stopniu mądrze korzystali oni z tych praw. Nie zdając się jedynie na mężczyznę niewiasta winna zawsze trzeźwo ocenić sytuację, w której się znajdzie, choćby po to, by nie dać się zwieść i oszukać, co niestety zdarza się nader często. (…)
  Na koniec warto podkreślić, iż to rozważna niewiasta zawsze znajdzie uznanie w oczach ludzi, odkryje w sobie pasję, a i bez trudu zachęci mężczyznę do obdarzenia jej afektem: czy to poprzez ukazanie swej logicznej natury, czy też z pełną rozwagą pozwalając mu wierzyć, iż to on jest rycerzem, a ona kruchą damą o gorącym sercu. Tedy rozwaga zapewni jej więcej korzyści, aniżeli tylko piękne uniesienia wynikające z zachwytu nad swym lustrzanym odbiciem.
  Z powyższych względów Sąd opowiedział się za przewagą rozumu nad pięknem fizycznym, wydając wyrok jednoznacznie wskazujący, iż to UMYSŁ przemawia za pięknem niewiast i sprawia, że kobieta jest piękna.

 • Odpowiedz
  Patka261
  24 sierpnia 2016 at 23:56

  Babcia wiele razy powtarzała mi, że choćbym była ubrana w worek po ziemniakach i stare gumofilce, a włosy związała sznurkiem, to wesołe oczy i dobre serce pełne miłości uczynią mnie najpiękniejszą i najbardziej wytworną na globie. I coś w tym jest. Moim zdaniem piękno jest dzieckiem, które domaga się uwagi i śmieje się w każdym momencie. Piękno to matka gładząca dzieci spracowanymi dłońmi. Piękno to staruszka, która wiele widziała, ale wciąż dziwi się światu. Piękna czuję się wtedy, gdy jest we mnie równowaga wszystkich trzech postaci.

 • Odpowiedz
  A.D.
  25 sierpnia 2016 at 02:13

  Po pierwsze kobieta jest piękna, kiedy robi to, co ją uszczęśliwia – nieważne czy jest to zjedzenie za jednym razem całego słoiczka nutelli, pochłonięcie samej pizzy dla dwóch osób czy też spełnianie się w pracy.
  Po drugie kobieta jest piękna, kiedy nie pozwala dopuszczać do siebie nieprzyjemnych myśli i wie, że poradzi sobie z każdym problemem – czy to będą kłopoty finansowe czy też chociażby zrzucenie dwóch kilogramów.
  Po trzecie pięknym czynią też kobietę dobrzy i życzliwi ludzie, którzy ją otaczają: może być to pani ze spożywczaka, która uśmiechnie się i życzy jej miłego dnia; może być to także jej mężczyzna, który ją ubóstwia każdego dnia; albo mama, która zawsze się znajdzie przy niej w potrzebie, da przepis na tę nieszczęsną pieczeń z kaczki i odbierze telefon choćby dzwoniło się do niej o 3 w nocy.
  Definicje piękna są różne, ale to my i nasz charakter oraz podejście do życia sprawia, że same postrzegamy siebie jako piękne kobiety i jednocześnie jesteśmy piękniejsze dla innych.

 • Odpowiedz
  Magda
  25 sierpnia 2016 at 08:03

  Ona sama sprawia, że jest piękna.

 • Odpowiedz
  Paulinaw
  25 sierpnia 2016 at 08:55

  To co sprawia, że kobieta jest piękna to…uśmiech. Zniewalająco piękna kobieta o nienagannym makijażu i stylizacji, ale skrzywiona i niezadowolona nie wydaje się piękna. Najważniejsze to cieszyć się z małych rzeczy, codziennym drobiazgów i przede wszystkim zaakceptować siebie i znaleźć tę radość w sobie, nie uzależniając jej od innych.

 • Odpowiedz
  Oliwia
  25 sierpnia 2016 at 11:56

  Kobieta jest piękna gdy jest silna. Gdy dąży do swoich marzeń czy celów. Gdy dba o siebie i swoich bliskich. Zmarszczki i czas nie ujmują kobietom piękna, pokazują jak wiele zostało zrobione.

 • Odpowiedz
  Justyna
  25 sierpnia 2016 at 12:17

  Kobieta jest piekna ,gdy jej serce jest przepełnione miłościa, a oczy pasją. Gdy w jej oczach widać błysk szczęścia. Gdy jest spełniona. Gdy ma obok siebie ludzi ktorych kocha i gdy jest kochana.

 • Odpowiedz
  nati
  25 sierpnia 2016 at 14:22

  a kiedy można zaglądać czy już są wyniki?

 • Odpowiedz
  Kasia F.
  27 sierpnia 2016 at 21:55

  Kiedy i gdzie będą ogłoszone wyniki? 🙂

 • Odpowiedz
  Rozi
  27 sierpnia 2016 at 22:56

  Jest wcześnie…trzeba wstać… Trzeba zwlec się z tego łóżka…I zobaczyć się w lustrze … Zobaczyć odbicie kobiety, która jest piękna..tak , piękna, najpiękniejsza…wyjatkowa.I zadziwia mnie jej naturalne piekno..zadziwia mnie fakt, że jest tak dziwnie osobistym, a jednak należącym do kazdej z nas odbiciem. ? Jest piękna bo na jej piękno wpływa piękno calego świata. W jej oczach błyszczą gwiazdy najpiękniejszej nocy. Ciemnogranatowe tęczówki mienia się skutkami i radosciami..na policzkach rumieni się pierwsza czerwona róża,kiedyś podarowana, przez ukochanego. O poranku zawsze jest bardziej soczysta, jakby na nowo zakwita skroplona odrobina zimnej, ozywiajacej wody. Kobieta , która widzę jest piękna , bo w jej ramionach , tak czasem kruchych drzemie prawdziwa siła, bo gdy wczoraj wsparła je na ramionach kogoś bliskiego, dziś da radę sama ofiarować komuś wsparcie. Patrzę na te piękna kobietę i czuję jej samozaparcie, radość i pozytywne nastawienie. Widzę jej rozczochrane , niesforne loki ,lub proste , spływające strumieniem , jasne włosy. Zachwyca mnie jej naturalność, która zrodziła się z zauroczenia w prawdziwym pieknie.
  Patrzę na nią i widzę smutek, łzy , zazdrość, nienawiść…Widzę czasem upokorzenie….I widzę wyciągnięta dłoń. I oslepia mnie odbijające się od tamtych łez, niczym od kryształu światło. I mówię jej ze jest piękna i proszę, żeby została ze mną jeszcze kilka dni
  ..I kilka następnych…na zawsze. Podoba mi się jej piękno . Piękno na które wpływa cały świat. Kropla deszczu, podmuch wiatru….,pocałunek słońca. Dobroć drugiego człowieka, bezinteresowność ludzkości , milczenie zmęczenia i krzyk entuzjazmu. Piękno, na które składa się siła i determinacja…ból i ukojenie.

 • Odpowiedz
  Rozi D.
  29 sierpnia 2016 at 00:17

  Kobiece piękno to nieziemska kaskada gwiazd…, wybuchowa mieszanka uczuć i światła. To błyskawica miłości i przebłysk lekkiego szaleństwa. Kobiece piękno to słowo i pieśń…wyśpiewywana od najdawniejszych czasów… mówi o kolorze oczu, o włosach…, mówi o delikatnej cerze i gładkich dłoniach. Mówi też o dobrym sercu. Opowiada cichym ,drżącym głosem…, dźwięcznie śpiewa przybierając czasem i wyższe tony…, załamuje się, przycicha…, jednak nigdy nie przestaje. TO pieśń wieczna zaskakująca z dnia na dzień wciąż nowym, świeżym i wiecznie osobliwym, a jednak tak zachwycającym obliczem. Jej barwa jest czysta i dźwięczna…, albo ponura.., zimna jak lód.., niedostępna. Tajemnicza… Kobiece piękno to uczta zmysłów…, splot zdarzeń…, rozległa dolina dusz…, to tysiące rozmów i ciszy…, to opowieść o ludzkości… Kobiece piękno to historia życia…, od poczęcia do śmierci…, od pierwszego uderzenia serca…, od pierwszego uśmiechu. Kobiece piękno to magia…, owiana mgłą nierealności legenda…, jednak wciąż tak bardzo aktualna. To surowa, prosta natura i niczym diament rozpraszająca światło, spływająca po policzku łza…

 • Odpowiedz
  Patrycja
  31 sierpnia 2016 at 10:48

  Mam pytanie jak skontaktujesz się z zwycięzcami?

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   31 sierpnia 2016 at 11:07

   Zwycięzcy sami się ze mną skontaktują mailowo 🙂

   • Odpowiedz
    ella
    31 sierpnia 2016 at 11:10

    A kiedy będzie wiadomo, kto ma się z Tobą skontaktować?

    • Odpowiedz
     Charlize Mystery
     31 sierpnia 2016 at 14:23

     Nie rozumiem pytania 🙂 Wyniki są już ogłoszone.

 • Odpowiedz
  by.rosann
  31 sierpnia 2016 at 16:33

  Wielkie gratulacje dla zwycięzców! 🙂 Cudowne słowa o kobiecym pięknie <3