Uroda

TĘCZOWE PAZNOKCIE/OMBRE- KROK PO KROKU

DSC_9347

Dziś na blogu będzie niezwykle kolorowo, a to za sprawą Kamili z Akademii Semilac Rafał Maślak w Warszawie, która pomogła mi stworzyć dla Was tutorial z tęczowym manicurem. Oczywiście z wykorzystaniem lakierów Semilac.  Krok po kroku pokażemy Wam, że jego wykonanie nie jest skomplikowane i że bez problemu możecie spróbować zrobić coś podobnego w domowym zaciszu.

1)Na początek nadajemy kształt paznokciom. Kiedy moje paznokcie miały już wymarzony kształt można było przejść do odsuwania skórek i ewentualnego wycinania niektórych z nich.

DSC_9164

2)Na moje nieszczęście dwa paznokcie w ciągu ostatniego miesiąca niefortunnie się złamały, więc ich kształt po spiłowaniu odbiegał od reszty. Kamila zaproponowała, że przedłuży mi je tak, że nikt nie zorientuje się, które z nich nie mają naturalnie takiej długości jak pozostałe. Samo przedłużanie trwało dosłownie moment. Po nałożeniu i utwardzeniu dwóch warstw oraz przypiłowaniu paznokci mogłyśmy przystąpić do kolejnego punktu czyli malowania.

DSC_9221

3)Wybór odpowiednich kolorów, które stworzą tęczę jest również istotny. Musimy tak dobierać kolory by harmonijnie mogły przechodzić w kolejny. Dzięki czemu tęcza będzie wyglądała naturalnie. Ja wybrałam takie odcienie jak: Lila Story (145), Banana (023), Baby Boy (169), Pink Peach Milk (047), Intense Blue (044), Mint (022).

4)Połowę paznokcia malujemy jednym kolorem, drugą połowę kolejnym a przy pomocy czystego pędzelka mieszamy oba odcienie. Utwardzamy w lampie.

5)Następnie nakładamy po drugiej warstwie każdego koloru i utwardzamy.

DSC_9269

6)Ostatnim krokiem jest nałożenie topu No Wipe i utwardzenie w lampie. Tego topu nie musimy przecierać cleanerem.

Jak widzicie nie jest to takie trudne 🙂 Jeśli zdecydujecie się zrobić ten tutorial koniecznie pochwalcie się zdjęciami. Gwarantuję Wam, że ten wakacyjny efekt spodoba się każdemu kto zobaczy Wasze paznokcie!

DSC_9343

Zostaw komentarz. Twój adres e-mail nie będzie widoczny

6 komentarzy

 • Odpowiedz
  Ela - themomentsbyela.pl
  29 czerwca 2017 at 10:30

  Dla mnie świetna odmiana od tzw beżyków i różyków które do wszystkiego pasują. Kolorowe lakiery kapitanie wyglądają na twoich paznokciach.

 • Odpowiedz
  poprostukasia
  29 czerwca 2017 at 23:12

  Ale cudne !

 • Odpowiedz
  karczma
  30 czerwca 2017 at 11:48

  Ładnie wyszło. Zaproponuję mojejżonie takie malowanie paznokci. Świetna robota i zaskakujący efekt.

 • Odpowiedz
  ladyagat
  30 czerwca 2017 at 14:01

  Piekne pazurki:) Idealne na lato:)

 • Odpowiedz
  Ewa Macherowska
  30 czerwca 2017 at 14:34

  Pięknie to wygląda <3

 • Odpowiedz
  Accurate
  12 lipca 2017 at 10:08

  Przepiękne paznokcie. Efekt mile zaskakuje, W sam raz na słoneczne dni.