Moda

10 najważniejszych momentów na 10-lecie CHARLIZE MYSTERY

16 maja 2008 roku był dla mnie wyjątkowym, przełomowym dniem. Nie sądziłam wtedy, że jedna decyzja sprawi, że moje życie zmieni się o 180 stopni. Za mną dekada lub jak kto woli dziesięć lat. Dziesięć wspaniałych lat wypełnionych blogowaniem i ogromną pasją do mody. Kawał czasu, ⅓ mojego życia upłynęła mi właśnie pod znakiem „Charlize Mystery”. Pamiętam jakby to było wczoraj. W pierwszym wpisie na blogu o tytule „Początki bywają trudne” jednym ze zdań było: „Z każdym dniem posty będą coraz lepsze”. I wiecie co? Miałam rację! Przeszłam ogromną drogę- nie tylko pod względem stylu, ale też jako osoba, kobieta. Jestem z siebie cholernie dumna! Nigdy w życiu nie pomyślałabym, że zaczynając blogować w 2008 roku, uda mi się zrealizować po drodze tyle ciekawych projektów, że będę na tyle wytrwała, by prowadzić bloga tak długo. Wszystkie pozostałe pasje po jakimś czasie zawsze mi się nudziły. Na szczęście z blogiem było zupełnie inaczej. Nie odpuściłam go sobie nawet na jeden dzień, nie robiłam przerw, starałam się jak najregularniej dodawać wpisy. Przez 10 lat na blogu powstało 1370 postów, a Wy napisaliście już prawie 100 tys komentarzy. Wow!

Kiedy pomyślę sobie, że z blogów modowych, które wystartowały w podobnym czasie, w niezmienionej formie (w dalszym ciągu z naciskiem na modę) pozostała dosłownie garstka, którą można policzyć na palcach jednej ręki, to tym bardziej w środku czuje radość! Byłam wytrwała, dlatego jestem tu gdzie jestem. Moje początki, jak sama zresztą wtedy napisałam, były trudne. Pierwsze stylizacje (i zdjęcia) z perspektywy czasu wydają się, delikatnie mówiąc nie najlepsze 🙂 Jednak nie mam zamiaru usuwać ich z bloga, przypominają mi one bowiem o tym jaki progres zrobiłam w tym czasie. Założenie bloga to pierwszy z dziesięciu wyjątkowych momentów, które chciałabym wspólnie z Wami powspominać w tym wpisie.

Przez te dziesięć lat nauczyłam się bardzo dużo, głównie dzięki Wam. Waszym opiniom, komentarzom, prywatnym wiadomościom. To Wy mnie motywowaliście, wspieraliście, czasem słusznie krytykowaliście, ale najważniejsze jest dla mnie to, że zawsze byliście i w dalszym ciągu tak licznie tu jesteście. Dzięki blogowi udało mi się poznać cudownych osób- nie tylko ze świata mody. Poznałam wielu aktorów, projektantów, modelki, blogerów, fotografów, dziennikarzy. Bardzo często były to osoby niesamowicie inspirujące, których historia motywowała mnie do działania. Część z osób, które poznałam na przestrzeni tych 10 lat, w tym momencie śmiało mogę nazwać moimi przyjaciółmi z prawdziwego zdarzenia, na których zawsze mogę polegać. Kto by pomyślał, że prowadzenie własnej strony w internecie, sprawi, że w moim życiu będą obecne osoby, które są ze mną na dobre i na złe i które nigdy mnie nie zawiodą. Ania, Monika, Aneta- to o Was! Nie mogę też zapomnieć o osobach, które wspierają mnie od lat i bez których nie zaczęłabym prowadzić bloga. Są to moi rodzice, którzy jako pierwsi robili mi zdjęcia na bloga i ani razu nie powiedzieli, że to nie ma sensu. Drugą osobą jest moja przyjaciółka ze studiów Olga, która codziennie robiła mi zdjęcia po zajęciach na uczelni i która powtarzała mi, że znając mój charakter i upór w dążeniu do celu, wie, że osiągnę sukces. To niesamowite szczęście mieć takie osoby wokół siebie.

Dzisiaj team Charlize Mystery to dwie osoby (plus kilka osób współpracujących z nami od czasu do czasu)- ja i mój narzeczony Adi. To dzięki niemu zdjęcia wyglądają tak jak teraz, a przyznajcie, że przeszły ogromny progres. On czuwa nad wszystkimi terminami, dogaduje szczegóły przy kampaniach z klientami, sprawdza umowy. Wiecie dlaczego nasza praca nad blogiem wygląda tak dobrze? Bo blog jest aktualnie naszym wspólnym dziełem i zależy nam na tym tak samo mocno. Pracujemy razem na nasz sukces.

Blog to dla mnie w dalszym ciągu ogromna pasja, nie tylko praca, którą się stał się po czasie. Kiedy zakładałam go 10 lat temu, nie myślałam o tym, że dzięki niemu będę zarabiać, zwiedzać świat, chodzić na największe pokazy mody, wystawy, dostawać paczki z nowościami jeszcze przed oficjalnymi premierami. Robiłam to z pasji, chęci podzielenia się swoimi modowymi stylizacjami z innymi. Przez pierwsze lata nie zarabiałam na nim ani złotówki, dopiero po ponad 2 latach ktoś zgłosił się z pierwszą współpracą, w ramach której dostałam jako wynagrodzenie karton pasty do zębów. To drugi moment, który utkwił mi w pamięci. Byłam wtedy w szoku, że ktokolwiek chce mi coś dać tylko dlatego, że prowadzę bloga. Po jakimś czasie pojawiły się pierwsze płatne współprace, co było dla mnie jeszcze większym zaskoczeniem. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że współpracowałam z największymi (polskimi i zagranicznymi) markami i robiłam naprawdę ogromne kampanie, którymi mogę się teraz chwalić. Poza modowymi markami, pojawiły się też projekty związane z motoryzacją, urodą, podróżami, kulinariami i to jest właśnie fajne, że ta praca to ciągły rozwój w różnych dziedzinach, stąd od wielu lat na blogu pojawiają się też treści lifestylowe.

Mijały 3 lata, blog cały czas się rozwijał, a ja studiując psychologię, pracując w agencji PR-owej i prowadząc swoją stronę w sieci, przestałam się z tym wszystkim wyrabiać. Musiałam podjąć bardzo ważną decyzję – czy rozwijać dalej bloga i porzucić pracę na etacie, czy zrezygnować z pasji i pozostać w agencji. Ta jedna decyzja zaważyła na całym moim późniejszym życiu. Odeszłam z pracy i skupiłam się na tym, by jak najlepiej rozwijać bloga. Właśnie w ten sposób pamiętam trzeci z przełomowych dziesięciu momentów bloga. Patrząc na to z perspektywy czasu oczywiście nie żałuję, że tak się stało. Dzięki blogowi spełniam marzenia, podróżuje, rozwijam się, robię to co kocham! W dalszym ciągu sprawia mi to taką samą przyjemność jak 10 lat temu.

Po trzech latach blogowania ukazała się też moja pierwsza sesja w gazecie. Pamiętam jak Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek (top duet fotografów w Polsce!) byli odpowiedzialni za zdjęcia do Instyle. Dla mnie było to niesamowite przeżycie, które utkwiło mi w pamięci. Pamiętam do dzisiaj, że w mojej stylizacji na sesji miałam wtedy spodnie marki Burberry 🙂

Razem z pierwszą wizytą w telewizji śniadaniowej, sesję uznaję je za czwarty, kluczowy moment w tych 10 latach bloga.

Piątkę na mojej liście zajmuje pierwszy wyjazd do Nowego Jorku. Pamiętam jakby to było dziś. Byłam tak zmotywowana, że wizę udało mi się zrobić w kilka dni, by tylko móc polecieć na zaproszenie Lenovo do USA i reprezentować Polskę na światowym wydarzeniu. Z tego całego stresu nie kupiłam wtedy przejściówki do ładowania baterii w aparacie i przez cały wyjazd zdjęcia robiłam telefonem. Wyjazd był spełnieniem marzeń, moim „american dream” i to właśnie wtedy pokochałam to miasto całym sercem. Nie dość, że poznałam tam wtedy cudownych ludzi z całego świata , zobaczyłam w 7 dni najważniejsze miejsca, to zyskałam wspomnienia, które zostaną w mojej głowie na zawsze.

Szóstka jest zarezerwowana dla wydarzenia, które miało miejsce 5 lat temu. W maju 2013 roku poddałam się zabiegowi korekty nosa, o czym mogliście przeczytać tutaj. Ten moment był dla mnie bardzo wyjątkowy. W końcu udało mi się pozbyć kompleksu, z którym walczyłam od dawna. I najważniejsze jest to, że zrobiłam to w 100% dla siebie- a nie z powodu nacisku mediów czy bliskich osób. W ten sposób odzyskałam pewność siebie i na nowo nabrałam energii do działania! To niesamowite, że od tego czasu odpowiedziałam na 5000 Waszych wiadomości dotyczących tego zabiegu. Cieszę się, że tak mi ufacie i dzielicie się ze mną swoimi historiami. Ta odważna decyzja i szczerość z mojej strony zmieniły nie tylko moje życie, ale też wielu kobiet, które uwierzyły w to, że mogą być piękne i jeśli tylko potrzebują, mogą coś w sobie zmienić, pomimo że temat operacji plastycznych jest ciągle tematem tabu. Naprawdę wspaniale jest motywować innych.

Kolejny, siódmy już moment to oczywiście zaproszenie na New York Fashion Week we wrześniu 2013 roku. Byłam najszczęśliwszą osobą na świecie. Moja praca została doceniona. Jako pierwsza blogerka z Polski otrzymałam akredytację na wszystkie pokazy z głównej ramówki NYFW i w końcu mogłam z bliska podziwiać jedno z największych modowych wydarzeń na świecie. To było niesamowite przeżycie! Poza wspaniałymi pokazami i kolekcjami na światowym poziomie, poznałam blogerki z całego świata, udało mi się kilka razy wejść na backstage pokazów (i tam poznać nasze polskie modelki- Zuzę Bijoch i JAC) a moje stylizacje były doceniane przez fotografów streestyle. Nawet nie wiecie jakie to było to miłe jak podsyłaliście mi moje publikacje z różnych modowych stron i magazynów ze świata. Pamiętam jak jedna z czytelniczek wysłała mi z Australii Harper’s Bazaar z moim zdjęciem! Do dziś mam go na półce a pozostałe wycinki trzymam w jednej teczce na pamiątkę. Moje stylizacje pojawiły się we wszystkich topowych tytułach- zaczynając od Vogue, po Elle, Harper’s Bazaar, na Glamour kończąc. Od tamtego czasu byłam na nowojorskim tygodniu mody jeszcze 2 razy i mam nadzieję, że od przyszłego roku będę bywać na tygodniach mody (nie tylko nowojorskim) regularnie!

Ósemka należy do wydarzenia z 2014. To właśnie wtedy w sprzedaży ukazała się moja książka “Nie mam się w co ubrać”. Praca nad nią kosztowała mnie bardzo wiele wyrzeczeń. Od kilku osób usłyszałam “A ty nie jesteś za młoda na pisanie książek?” , “A co ty wiesz o modzie, że chcesz nas pouczać? ” .Na szczęście te głosy były w mniejszości, a Wy bardzo pozytywnie odebraliście książkę, dodając mi tym samym skrzydeł! Wierzę, że pomogła wielu dziewczynom odnaleźć swój własny styl.

Dziewiątym momentem, który utkwił mi w pamięci był wyjazd do Mediolanu, w związku z 8 urodzinami Vogue China. To właśnie przy okazji tego wydarzenia, miałam okazję poznać i porozmawiać z Mario Testino, Karlie Kloss czy Giorgio Armanim. W najlepszych snach nie mogłam przypuszczać, że będę miała okazję spotkać tak znane i cenione osoby ze świata mody. A jednak, to pokazuje tylko, że trzeba marzyć i wierzyć, że te marzenia się spełnią.

Ostatni dziesiąty moment z mojej listy to oczywiście zakup mieszkania. To naprawdę ważna kwestia w życiu każdego człowieka i cieszę się, że udało mi się zrealizować ją w tak młodym wieku (jeszcze przed 30 ;)). Wpisy wnętrzarskie cieszą u mnie się ogromnym zainteresowaniem, także na pewno będę kontynuować tę serię na blogu. Jak się okazuje takie wpisy były dla Was bardzo pomocne, dlatego cieszę się, że zainspirowałam Was do zmian w ich mieszkaniach i opowiedziałam więcej o stylu nowojorskim we wnętrzach, który ciągle nie jest jeszcze tak popularny w Polsce.

W związku z 10 momentami przygotowałam dla Was wyjątkowy wpis. Nie będzie to zwykła sesja, jakie możecie oglądać na co dzień na moim blogu. Od dawna wiedziałam, że będzie wyglądać właśnie tak. Tym razem chciałabym pokazać Wam dziesięć czarno-białych zdjęć. Są bardzo kobiece, emocjonalne i totalnie prawdziwe. Te portrety to 100% ja, dlatego właśnie pojawiają się na blogu dzisiaj, jako podsumowanie ostatnich 10 lat. Myślę, że widać na nich, że w tym momencie życia jestem bardzo szczęśliwa i spełniona, a droga, którą wybrałam w 2008 roku była najlepszą jaką mogłam wybrać. Wiem też, że nie spocznę na laurach, ale ciągle będę się rozwijać i robić nowe rzeczy.

Autorem zdjęć jest Radek Świątkowski. To również on robił zdjęcia do mojej książki. Zawsze mogę na nim polegać i tym razem znów jego pomoc okazała się bezcenna! Make- up to zasługa najlepszej makijażystki jaką znam i którą cenię najbardziej – Patrycja Dobrzaniecka jest aniołem. Nie wiem jak udało jej się znaleźć dla mnie czas pomiędzy wszystkimi sesjami, które robi dla największych magazynów i marek. Jestem jej mega wdzięczna! Tak kochanych i ciepłych osób poproszę więcej na swojej drodze! Na koniec włosy – Tomek Piszczek z salonu Agi Płusy opiekuje się nimi już od dawna. To jego zasługa, że tak pięknie wyglądają na zdjęciach! To dzięki tej wyjątkowej trójce zdjęcia wyglądają tak, że mi kręci się w oku łezka! W tej sesji nie mogło zabraknąć też marki, z którą współpracuję od lat. Biżuteria marki Apart sprawia, że nawet w klasycznej, minimalistycznej stylizacji, kobieta czuje się jak milion dolarów. Dziękuję, że ze mną jesteście od tylu lat i że dzięki Wam każda moja stylizacja wygląda wyjątkowo i niepowtarzalnie.

Już na sam koniec, chciałabym serdecznie podziękować przede wszystkim Wam – za to, że jesteście tu ze mną od wielu lat, obserwujecie, komentujecie, inspirujecie się i wspólnie ze mną tworzycie Charlize Mystery. To dzięki Wam jestem w tym miejscu, w którym jestem i to dla Was tworzę wszystkie treści na blogu czy kanałach social media. Bez Was nie miało by to żadnego sensu, dlatego mam nadzieję, że będziecie ze mną przez kolejnych 10 lat albo i więcej! Śmiało mogę powiedzieć, że mam najlepszych czytelników na świecie, którzy mają podobne spojrzenie na wiele spraw jak ja, z którymi lubię rozmawiać i wiem, że nigdy mnie nie zawiodą, gdy poproszę ich o pomoc. Dziękuję!

Chciałabym się Wam jakoś odwdzięczyć, dlatego w sobotę rano na blogu wystartuje ogromny konkurs, w którym do wygrania będzie aż 10 nagród głównych. Każda z paczek jest identyczna, a jej wartość przekracza 5500 zł. Śmiało mogę powiedzieć, że takiego konkursu jeszcze na żadnym blogu nie było! Mam nadzieję, że będziecie go śledzić i weźmiecie w nim licznie udział!:)

Mogą Ci się spodobać także

Zostaw komentarz. Twój adres e-mail nie będzie widoczny

73 komentarze

 • Odpowiedz
  Z
  16 maja 2018 at 09:50

  ❤️❤️❤️

 • Odpowiedz
  Ewelina
  16 maja 2018 at 10:24

  Cudowna sesja. Aż trudno wybrać najlepsze zdjęcie. Karolina, gratulacje i życzę kolejnych wspaniałych momentów! 🙂

 • Odpowiedz
  Sylwia
  16 maja 2018 at 10:35

  Gratuluje pieknego JUBILEUSZU!!! Podziwiam ogrom pracy, piekne efekty, pasje, wytrwałość i to że bije od Ciebie radość, ciepło i wdzieczność. Życzę jeszcze większych sukcesów i przed wszystkim niesłabnącego poczucia szczęścia dzieki blogowi i pracy:):*

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 13:32

   Dziękuję 🙂 Cieszę się, że to widać! Jestem Wam wszystkim bardzo wdzięczna, że jesteście ze mną i tak chętnie zaglądacie do wpisów, które wrzucam. Będę robiła co w mojej mocy by były jak najlepsze.

 • Odpowiedz
  Martyna
  16 maja 2018 at 10:38

  Gratuluje!
  Pamiętam twoje nadgarstki pełne bransoletek jakies 5 lat temu na swpsie;)

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 13:34

   Od tego czasu noszę zdecydowanie delikatniejszą biżuterię :)! Tamte czasy wspominam jednak z sentymentem 🙂 Cieszę się, że nie tylko ja to pamiętam.

 • Odpowiedz
  Magda
  16 maja 2018 at 10:59

  Jestem z Tobą od początku, pamiętam jak zaczynałaś i jak np udzielałaś się na portalu wizaż 🙂 jesteś cudownym przykładem że warto dążyć do spełniania marzeń 🙂 życzę Ci jak najlepiej, żebyś zawsze realizowała swoje cele i dawała świadectwo że wiele rzeczy w naszym życiu zależy tylko i wyłącznie od nas 🙂 powodzenia i mnóstwa radości!

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 13:37

   Jestem w szoku, że aż tak wiele z Was pamięta jeszcze moje początki na Wizażu:) Niesamowicie mi miło, że jesteście ze mną już tak długo! Dziękuję za przemiły komentarz 🙂

 • Odpowiedz
  Ola
  16 maja 2018 at 11:01

  Genialne zdjęcia ! Piękne ?

 • Odpowiedz
  Agnieszka
  16 maja 2018 at 11:05

  Ahh łezka w oko się zakręciła! Gratuluje Ci Karolinko! Od bardzo dawna zaglądam na Twojego bloga i faktycznie, z roku na rok podwyższasz poprzeczkę. Jest miło, ciekawie, inspirująco, estetycznie, pięknie stylizacyjnie 🙂 A Twoja estetyka, gust i wiedza w zwiazku z urządzaniem mieszkania jest świetna! Można się od Ciebie wiele nauczyć.
  Pozdrawiam Cię serdecznie

 • Odpowiedz
  Tekstualna
  16 maja 2018 at 11:15

  Jesteś piękna! ściskam <3

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 13:39

   Monia, dziękuję :)! Ty również masz swoją cegiełkę w tym co do tej pory udało mi się osiągnąć. Cieszę się, że zawsze mogę na Ciebie liczyć.

 • Odpowiedz
  Monika
  16 maja 2018 at 11:27

  Gratujacje Karola! Piękne zdjęcia, piękna Ty! ??

 • Odpowiedz
  Anna
  16 maja 2018 at 11:33

  Karolciu, kochana moja! Jestem z Ciebie dumna jak szalona!!!! 🙂 <3
  Jesteś dla mnie potwierdzeniem, że w kobiecie tkwi wielka siła, że ciężką pracą i determinacją można osiągnąć wszystko. A jak Ty to robisz, że łączysz siłę z ńiezwyklą eterycznością i wrażliwością – to już zupełnie nie umiem sobie wyobrazić.
  Jesteś totalną Mistrzynią!
  Ściskam najmocniej :* I życzę Ci jeszcze stu takich lat :*

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 13:40

   Aniu, z całego serducha dziękuję za tak piękne słowa! Cieszę się, że mam tak wyjątkowych czytelników 🙂

 • Odpowiedz
  Ola
  16 maja 2018 at 11:39

  A skąd spodnie ze zdjęć? 🙂

 • Odpowiedz
  Magda
  16 maja 2018 at 11:54

  Ta sesja jest świetna, wyglądasz genialnie i naprawdę widać, że jesteś szczęśliwa i spełniona 🙂 Gartulacje, Karolina! Oby dalsze blogowanie dawało Ci wciąż tak wiele satysfakcji!

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 13:44

   Mam wrażenie, że to spełnienie i szczęście przychodzi z wiekiem i doświadczeniem życiowym. W przyszłym roku czekają mnie 30 urodziny i cieszę się, że do tego momentu udało mi się zrobić tyle super rzeczy, a przecież jeszcze wiele przede mną. Przy okazji dziękuję za przemiły komentarz.

 • Odpowiedz
  kaka
  16 maja 2018 at 12:04

  Karolino gratuluję! Jesteś wspaniałą osobą a twój styl ubierania podziwiam i sama chciałabym się tak ubierać. Kolejnych 10 lat sukcesów i szczęścia życzę!

 • Odpowiedz
  Asia
  16 maja 2018 at 12:08

  Przepiękna sesja! Wyglądasz super. Przy okazji raz jeszcze dzięki za polecenie Tomka – teraz opiekuje się także moimi włosami i mogę śmiało powiedzieć ze je uratował 😉 pozdrawiam!

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 13:46

   Tomasz zna się na rzeczy, w przeciwnym wypadku Aga nie wzięłaby go pod swoje skrzydła! Od lat opiekują się moimi włosami i wiem, że na nikogo lepszego nie mogłam trafić.

 • Odpowiedz
  Annaaaa
  16 maja 2018 at 12:37

  Cudowny wpis i zdjęcia 😉

 • Odpowiedz
  Asia
  16 maja 2018 at 13:09

  Gratuluję????bloga czytam i oglądam od początku -wielka przemiana??????

 • Odpowiedz
  Karolina
  16 maja 2018 at 13:42

  Cudowna sesja! ♥ Droga, którą przeszłaś jest niesamowita, pełna konsekwencji, uporu w dążeniu za marzeniami. Ty i @fashionelka jesteście pierwszymi blogami modowymi, które zaczęłam obserwować i oglądam was nadal. Z tobą jestem praktycznie od początku, bo ponad 9 lat 🙂 Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki za dalsze realizowanie pasji :*

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 13:48

   To fakt, jestem strasznym uparciuchem, ale dzięki temu mimo wielu przeciwności nie poddałam się przez te 10 lat. Cieszę się, że zaglądasz do mnie już od tak dawna 🙂

 • Odpowiedz
  Marta | Zafascynowana życiem
  16 maja 2018 at 14:04

  Czytając wpis zdałam sobie sprawę jak długo już z Tobą jestem na blogu 🙂
  Gratuluję tej pięknej drogi, sukcesów i wytrwałości. Życzę Ci abyś wciąż okraszała swoim nietuzinkowym stylem polską blogosferę 🙂

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 14:27

   Marta, dziękuję za piękne życzenia :)!

 • Odpowiedz
  An
  16 maja 2018 at 14:16

  ja też pamiętam początki 🙂 szczerze gratuluję 🙂

 • Odpowiedz
  Angie
  16 maja 2018 at 15:42

  gratuluje! piekna sesja 🙂

 • Odpowiedz
  Joanna
  16 maja 2018 at 16:20

  Ogromnie gratuluję 🙂 cieszę się, że kilka lat temu odkryłam Twój blog i mogę podziwiać Twoją – Waszą pracę. Jesteś fantastyczną, piękną kobietą z cudownym uśmiechem i niewiarygodnie pozytywną energią. Życzę tysiąca kolejnych niesamowitych momentów w każdej dziedzinie życia. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • Odpowiedz
  Ewelina
  16 maja 2018 at 16:44

  Myślę, że Twoją ewolucję widać na tych zdjęciach, bije z nich świadomość, dojrzałość i prostota. Coś co miały kobiety z dawnych lat, a które dziś są ikonami.

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 14:32

   Ewelina, dziękuję 🙂 Cieszę się, że to widać. Z wiekiem staje się coraz bardziej świadoma swojego stylu 🙂

 • Odpowiedz
  Monika
  16 maja 2018 at 16:50

  Piekne zdjęcia ?

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 14:33

   To ulubione zdjęcie Adiego z tej sesji :)!

 • Odpowiedz
  Izikova
  16 maja 2018 at 18:06

  Przede wszystkim – ogromne GRATULACJE! Twoja historia i wytrwałość są naprawdę motywujące. Twój blog jest jednym z pierwszych blogów modowych, jakie zaczęłam czytać regularnie. Po drugie – piękna sesja. Klimatyczna, charakterna, niesamowicie minimalistyczna, ale jednak z ogromną klasą. Czekam na dalsze wpisy i życzę samych sukcesów! Podziwianie Twojej (właściwie ,,Waszej” ;)) pracy to wielka przyjemność!

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 14:36

   Iza, bardzo bardzo dziękuję 🙂 Zależało mi by ta sesja różniła się od pozostałych. Będzie świetną pamiątką 🙂

 • Odpowiedz
  Iz
  16 maja 2018 at 18:09

  Piekny wpis. Piekne zdjecia. Gratulacje i zycze wiecej takich cudownych wpisow na nastepne lata.

 • Odpowiedz
  Ewelina
  16 maja 2018 at 18:11

  Sesja jest cuudowna,a każdy Twój wpis przyciąga i nie pozwala się oderwać. Happy 10th Birthday ??????

 • Odpowiedz
  Domi
  16 maja 2018 at 18:14

  Jej! Gratuluję Karola! Jestem tu jakieś 6 lat i to jak się rozwinęłas bardzo mnie motywuje do pracy nad sobą. Pozdrawiam i samych radości ??

 • Odpowiedz
  Jagoda
  16 maja 2018 at 18:22

  Gratulacje Charlize, przepiękne zdjęcia 🙂

 • Odpowiedz
  Ewa Macherowska
  16 maja 2018 at 18:46

  Kochana! Ogromnie Ci gratuluję 10 rocznicy <3 Mi w kwietniu minęły dopiero 2 lata blogowania i wiem że jeszcze dłuuuga droga przede mną 😉

 • Odpowiedz
  Marcela
  16 maja 2018 at 19:39

  Droga Karolino,

  Wszystkiego najlepszego z okazji tak pięknego jubileuszu! To cudownie, że jesteś w polskiej blogosferze już od 10 lat <3
  Może warto byłoby zapytać czytelników Twojego bloga o ich 10 przełomowych momentów w przeciągu ostatniego dziesięciolecia. Twój rocznicowy wpis zmobilizował mnie do refleksji nad samą sobą. Co ważniejsze, zmobilizował mnie do DOCENIENIA tego co udało mi się w tym czasie przeżyć, zrobić i osiągnąć. Nie boję się użyć słowa "osiągnąć", bo często mamy pretensje do innych, że nie zauważają naszych sukcesów i nas nie chwalą. Uważam jednak, że to My sami powinniśmy się w pierwszej kolejności docenić i pochwalić, a nie czekać, aż zrobią to za nas inni. Docenienie przez innych traktujmy jako prezent, coś przyjemnego, ale też coś dodatkowego 🙂

  Zatem do dzieła! Niech każdy zastanowi się na moment nad swoimi sukcesami, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym 🙂

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 14:42

   Marcela, bardzo dziękuję :)! Jestem tego samego zdania. Powinniśmy chwalić się sukcesami. Po drugie powinniśmy zauważać sukcesy swoich bliskich i przyjaciół i ich również doceniać. To zawsze motywuje i jest miłe. Dzięki temu więcej osiągamy i jesteśmy bardziej pogodni!

 • Odpowiedz
  Ola
  16 maja 2018 at 20:17

  Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin bloga. Zdjęcia są tak cudowne, że nie mogę się napatrzeć. Uwielbiam taki klasyczny styl<3

 • Odpowiedz
  Martyna W.
  16 maja 2018 at 20:36

  Jesteś niesamowita! Gratulacje ?

 • Odpowiedz
  Marietta
  16 maja 2018 at 20:47

  Gratulacje ! Milego swietowania

 • Odpowiedz
  Karolina
  16 maja 2018 at 20:50

  Przepięknie ! Obserwuję od dawna, wszystkie posty inspirujące, ale ostatnio urzekło mnie to, że masz pierwsze zdjęcia, które dodałaś na instagramie (i nie zostały usunięte) i chodź nie są idealne to pokazują Twoją pracę i drogę jaką przebyłaś, przemawia do mnie Twoja szczerość i szacunek do odbiorcy ! Podziwiam, kłaniam się nisko i życzę dalszych sukcesów ! Wszystkiego najlepszego !

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 14:48

   Karola, na blogu, instagramie i fb są wszystkie zdjęcia. Nie chcę odcinać się od swoich początków. Wiem, że nie było idealnie, że zdjęcia nie były super, ale dzięki temu widzę progres i drogę jaką przeszłam. Z każdym wpisem staram się rozwijać i poprawiać, tylko dzięki temu idę do przodu 🙂

 • Odpowiedz
  Tynka
  16 maja 2018 at 22:09

  Przepiękne zdjęcia i przepiękne 10lat! Śledzę od dawna, 6lat na pewno (wtedy założyłam swojego bloga), ale wydaje mi się że jeszcze dłużej. Niewątpliwie osiągnęłaś wiele. Pewnie niewiele osób zrozumie te początki blogowania i nie zabije im serducho mocniej gdy będą to czytać, ale mi tak. U mnie było tak samo. Zaczęło się od stylio i prowadzenia bloga na onecie ponad 10lat temu. Założyłam bloga lifestyle, potem przerzuciłam się na modę. Nie miałam zielonego pojęcia czy blog coś daje, mimo że sporadycznie wcześniej oglądałam inne blogi nie wiedziałam że dziewczyny coś dostają – robiłam go od zawsze dla siebie. Mimo ciężkiej pracy BARDZO daleko mi jeszcze do miejsca w którym jesteś, jednak cieszę się że ja też mogę tak powiedzieć o swoich początkach 🙂 Kiedyś było to magiczne i szczerze brakuje mi tamtych czasów. Wszystkiego najlepszego!

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 14:55

   Najważniejsze by robić coś z pasją. Tylko wtedy ma to szansę przerodzić się w coś wyjątkowego. Super, że przez tyle lat się nie poddałaś i cały czas robisz to co kochasz.

 • Odpowiedz
  Martyna
  16 maja 2018 at 22:09

  Wspaniałe zdjęcia?
  Czytając wpis, aż łezka zakręciła mi się w oku. Pamiętam jak kilka lat temu zaczęłam zaglądać do Ciebie. Trzymam mocno kciuki za kolejne 10 lat tak wspaniałej pracy, wszystkiego najlepszego?

 • Odpowiedz
  Ev
  16 maja 2018 at 22:22

  Przepiękne, klasyczne zdjęcia!

 • Odpowiedz
  Monika
  17 maja 2018 at 10:14

  To niesamowite jak potrafisz inspirować – nie tylko swoim doskonałym wyczuciem stylu, pomysłem na dekoracje wnętrz – ale przede wszystkim motywujesz do działania. Dla mnie blogosfera, niezależnie co się o niej mówi, to ogromna kopalnia wiedzy i energii.
  Czytając wpis, patrząc na to ile w tak młodym wieku udało Ci się osiągnąć, całokształt zwala z nóg.
  A sesja którą możemy oglądać jest piękna i osobiście wychodzę z założenia że każda z nas, każda kobieta w odpowiednim dla siebie momencie życia powinna taką mieć. Taką która zobrazuje jak wiele spełnionych marzeń, przeżytych chwil ogromnej radości i porażek, sukcesów i upadków w nas jest i jak w tym wszystkim zawsze jesteśmy piękne!

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 14:59

   Monia, dziękuję 🙂 Jestem jak najbardziej za tym, by każda kobieta w pewnym wieku miała okazję zrobić sobie podobne zdjęcia. To wyjątkowe przeżycie, a efekty takiej sesji dodają pewności siebie, wzruszają i pokazują piękno kobiety.

 • Odpowiedz
  Ala Anigacz Blog
  17 maja 2018 at 13:07

  gratulacje tak pięknej rocznicy!

 • Odpowiedz
  Justyna Waliłko
  17 maja 2018 at 14:31

  Karolinko! Widać to szczęście w oczach! Gratuluję i z całego serca życzę więcej sukcesów i żadnych hejterów <3

 • Odpowiedz
  Aga
  17 maja 2018 at 14:32

  Pieknie wygladasz <3 w ogole gratuluję! Sledze kilka dziewczyn w naszej polskiej blogosferze 🙂 i jestem pod wrazeniem, tego jak udalo Wam się poprowadzic wasza kariere! Ciekawe co przyniesie kolejna dekada! A mam nadzieję, ze bedzie jeszcze bardziej wspaniala

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   17 maja 2018 at 15:10

   Dla mnie wyjątkowe w tym wszystkim jest to, że blog to nie tylko wpisy, on daje dużo większe możliwości, wystarczy mieć na siebie pomysł i umieć to wykorzystać- idealnym przykładem jest dla mnie Margaret, z którą znamy się już od dawna- zaczynała od bloga, a teraz śpiewa. Ewelina Gralak również miała bloga, a teraz jest świetną stylistką, którą coraz częściej dostrzegają na świecie! Tamara MacademianGirl doskonale radzi sobie w telewizji i jest jej tam coraz więcej. To tylko część przykładów tego jak można wykorzystać potencjał bloga!

 • Odpowiedz
  Paulina Nowak
  17 maja 2018 at 14:33

  Piękne zdjęcia 🙂 Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów 🙂

 • Odpowiedz
  Julia
  17 maja 2018 at 18:06

  Piękna 10 lat temu, piękna dzisiaj!

 • Odpowiedz
  Carmelatte
  17 maja 2018 at 18:25

  Cudowna sesja! Świetnie wyglądasz <3

 • Odpowiedz
  Daria
  17 maja 2018 at 18:58

  Sama bloguję już od 7 lat, ale Ciebie śledzę od samego Twojego początku 🙂

 • Odpowiedz
  roda
  17 maja 2018 at 20:12

  Gratulacje za pracowitość, radość i pasję do tego co robisz ! Obserwuję Cię od samego początku i cieszę się , że nadal jest tu po co zaglądać : ) Trzymam kciuki za spełnienie kolejnych marzeń i kolejne tak udane dekady ! Jesteś PROFESJONALISTKĄ i bardzo inspirującą osobą, ściskam serdecznie.

 • Odpowiedz
  Girls in heels
  18 maja 2018 at 09:32

  Gratulacje! Trzymamy kciuki za następne dekady! Piękne zdjęcia !

 • Odpowiedz
  dominique
  18 maja 2018 at 23:48

  Twój blog jest super, mój ulubiony, śledzę go praktycznie od samego początku:) Tylko Karolino, więcej postów!

 • Odpowiedz
  Katrina
  20 maja 2018 at 14:24

  Zdjęcia genialne!

 • Odpowiedz
  Mika
  20 maja 2018 at 14:45

  🙂

 • Odpowiedz
  Muszka
  21 maja 2018 at 19:50

  Kolejnych lat na blogu życzę 🙂 . Piękne zdjęcia:)

 • Odpowiedz
  Joanna M.
  23 maja 2018 at 20:47

  Gratuluję 🙂
  Książka „Nie mam się w co ubrać” pomogła mi poczuć się pewniej w świecie mody. Często do niej zaglądam. Zajmuje najlepsze miejsce w mojej biblioteczce (sam środek :))

 • Odpowiedz
  Paweł Mansfeld
  11 czerwca 2018 at 11:01

  Bardzo wartościowe, inspirujące i pouczające są tego typu wpisy. Każdy kiedyś zaczyna. Dostarczając wpisy o super jakości, merytoryczne i ciekawe z przepięknymi zdjęciami sukces jest już tylko kwestią czasu.

 • Odpowiedz
  Kasia
  16 czerwca 2018 at 15:05

  Nie jestem stałą czytelniczką. Wchodzę, szczerze, to raz na 5 lat.. ostatni raz jak jeszcze miałaś dawny nos. I pewnie znów wejdę tu za kolejne 5 lat. Nie moje klimaty. Ale jedno chce napisać. Z tym nowym nosem jesteś piękna!!!! Naprawde, wieeeelkie uznanie dla Twojej urody. Przemiany. Jakkolwiek to nazwać. Jesteś śliczna!