Uroda

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W PIELĘGNACJI WŁOSÓW

DSC_8744

Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów – Na podstawie moich perypetii z włosami, możnaby już chyba napisać książkę. Jak wiecie doskonale, nie przepadam za nimi i z chęcią zamieniłabym się z kimś na grube, gęste i długie włosy, jeśli tylko byłaby taka możliwość. Na ten moment muszę sobie jednak radzić z tymi, którymi obdarzyła mnie matka natura. Robię więc co w mojej mocy, by przy właściwej pielęgnacji i dbaniu o nie, moje włosy wyglądały jak najlepiej.

No właśnie, czym jest właściwa pielęgnacja, co robić by włosy wyglądały zdrowo i pięknie? Jakie są najczęstsze błędy podczas pielęgnacji włosów i skóry głowy, jak się ich wystrzegać? Razem z Tomkiem z salonu Agi Płusy, zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje, o których powinniście wiedzieć chcąc prawidłowo dbać o włosy.

Temperatura wody

Zanim opowiem Wam jak prawidłowo dbać o włosy nie mogłam pominąć tego punktu. Temperatura wody jest bowiem kluczowa podczas ich mycia. Naszym włosom nie służy ciepła ani bardzo zimna woda. Powinniśmy myć je w letniej temperaturze, zbliżonej do temperatury naszego ciała. Zbyt ciepła woda sprawi, że łuski włosowe za mocno się otworzą, co ma wpływ na ich późniejsze matowienie. Poza tym ciepła woda powoduje, że produkcja sebum zostaje przyspieszona, a co za tym idzie nasze włosy szybciej się przetłuszczają.

Zbyt zimna woda również nie jest dobra. Nasze łuski włosowe nie otwierają się wtedy dostatecznie, by dobroczynne składniki szamponu mogły wniknąć do ich wnętrza. Może ona również uszkadzać cebulki włosów, co w konsekwencji prowadzi do ich nadmiernego wypadania.

Używanie właściwych kosmetyków do typu włosów

DSC_8418

Podstawowym błędem jest używanie kosmetyków, które nie są przeznaczone dla naszego typu włosów. Często jest bowiem tak, że w domu jest kilku domowników (mama, siostra, współlokatorka) z różnym typem włosów- kręcone, cienkie, grube, farbowane, przetłuszczające się. W takim wypadku każda z osób powinna mieć swój własny szampon oraz odżywkę, dobrane do indywidualnych potrzeb. W przeciwnym wypadku o ich skutecznym działaniu nie będzie mogło być mowy.

Sposób mycia

DSC_1091

Przed przystąpieniem do mycia powinniśmy rozczesać delikatnie włosy, co ułatwi nam potem dalsze kroki. Nasze włosy nie będą się tak łatwo plątać, a po myciu będzie łatwiej je uczesać i wysuszyć. Włosy należy umyć dwukrotnie, o czym często zapominamy. Za pierwszym razem zmywamy z nich zanieczyszczenia, a przy drugim myciu dopiero właściwie je czyścimy. Podczas mycia nie powinniśmy nadmiernie plątać włosów, szorować paznokciami po głowie. Wystarczą delikatne ruchy opuszkami palców, tak by nie podrażnić mieszków włosowych, pobudzi to nasze krążenie.

Szampon powinniśmy w pierwszej kolejności rozprowadzić na dłoniach (nigdy nie lejcie go bezpośrednio na głowę) a następnie nałożyć na wilgotne włosy zaczynając od ich środka, kierując się w kierunku cebulek włosów, pod koniec myjąc końcówki włosów.

Tak jak pisałam na początku, włosy należy umyć dwa razy, przy czym za drugim razem możemy nałożyć na dłonie znacznie mniej szamponu. Będzie się on pienił na włosach bardziej niż większa ilość szamponu przy pierwszym myciu.

Korzystanie z odżywki

Większość z nas, prawdopodobnie z braku czasu, zapomina o jednym z najważniejszych elementów właściwej pielęgnacji włosów, a mianowicie o odżywce. Należy ją nakładać po każdym myciu!!! Nie od święta, nie co dwa-trzy mycia, tylko za każdym razem gdy myjemy włosy! Pamiętajmy, że podobnie jak szampon odżywka musi być właściwie dobrana do rodzaju naszych włosów. W przeciwieństwie do szamponu odżywka nie powinna mieć kontaktu ze skórą głowy, gdyż może spowodować jej przetłuszczanie.

Przed nałożeniem odżywki na włosy, należy odcisnąć z nich delikatnie nadmiar wody (nie wyciskać zbyt mocno, nie szorować, nie wykręcać, nie trzeć głowy). Odżywkę rozcieramy w dłoniach a potem rozprowadzamy na długości włosów omijając okolicę głowy.

Kolejnym błędem jest trzymanie odżywki za długo lub za krótko na włosach. Pamiętajmy by stosować się do tego co na opakowaniu pisze producent. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego obciążenia włosów lub nie domknięcia łusek włosa.

Dlaczego stosowanie odżywki jest tak ważne? Odżywka ma za zadanie domknąć łuski na włosach po ich umyciu. Dzięki temu do wnętrza włosa nie będą dostawały się zanieczyszczenia. Dzięki niej włosy będą miały połysk i będą gładsze, a co za tym idzie łatwiejsze do ułożenia.

Wiem że część z Was nie używa zbyt często odżywki z obawy przed nadmiernym obciążeniem włosów, przez co mogą się one stać płaskie i oklapnięte. Na szczęście Pantene wypuścił na rynek świetny produkt- lekką odżywkę w piance pod prysznic z unowocześnioną formułą. Używając jej nie ma obawy, że nasze włosy będą obciążone (nawet jeśli macie tak samo cienkie włosy jak ja). Dzięki konsystencji pianki, produkt można bardzo łatwo i równomiernie rozprowadzić na włosach. Co ważne, po jej spłukaniu nie ma się wrażenia, że na włosach pozostał śliski osad jak ma to miejsce przy tradycyjnych odżywkach. Poza tym lekka odżywka w piance Pantene nie wymaga trzymania na włosach przez 5-10 minut. Wystarczy dosłownie pół minuty i można ją zmywać z głowy, co znacznie oszczędza czas, szczególnie rano, gdy spieszymy się do pracy czy na uczelnię. W zależności od tego jakie macie włosy, możecie wybrać jeden z pięciu wariantów pianki- Aqua light do włosów cienkich ze skłonnością do przetłuszczania, drugi do włosów farbowanych, trzeci do nadania im objętości, następnie intensywnie regenerujący oraz Moisture czyli odnowa nawilżenia (mój faworyt!).

Odpowiednie wypłukanie głowy i odciśnięcie nadmiaru wody

Żeby cała nasza praca z poprzednich punktów nie poszła na marne, musimy właściwie spłukać z naszej głowy odżywkę. Tutaj również staramy się nie plątać naszych włosów. Woda do spłukiwania powinna być odrobinę chłodniejsza niż ta, w której myliśmy głowę. Pozwoli to jeszcze lepiej domknąć łuskę włosa. Pamiętajcie jednak, by woda nie była zbyt zimna- uniemożliwi to prawidłowe zmycie produktu z włosów.

Po spłukaniu głowy należy przy pomocy ręcznika odcisnąć z nich nadmiar wody. Tak jak pisałam wcześniej, nie wolno ich wykręcać, szorować itp Włosy powinniśmy traktować jak najdelikatniej. Zawsze po odciśnięciu wody, tworzę na głowie turban z ręcznika nie skręcając go przy tym. Zależy mi by woda nie kapała mi na twarz kiedy będę robiła makijaż. Po tym jak mój make-up jest gotowy zabieram się za ich suszenie.

Odpowiednie suszenie

To kolejna czynność, w której bardzo łatwo o błędy. Po pierwsze nie należy dawać włosom wysychać samodzielnie. Zapytacie dlaczego? Otóż mokry włos jest podatny na uszkodzenia i bardziej przyciąga zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Poza tym właściwie skierowany strumień powietrza z suszarki (zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów- od nasady po końcówki) pozwala domknąć wspominane już wielokrotnie łuski włosa ( nie susz pod włos!).

Nie należy suszyć włosów gorącym powietrzem. Każda suszarka ma co najmniej dwie temperatury suszenia, dlatego omijajcie z daleka ten najcieplejszy. Jak możecie się domyślić ciepłe powietrze otwiera łuski włosa.

Właściwe rozczesywanie / właściwa szczotka/ dbanie o szczotkę

DSC_1116

To czym i jak czeszemy włosy również wpływa na ich wygląd. Właściwy dobór szczotki jest niezwykle ważny. Szczotka której używamy nie może szarpać naszych włosów, wtedy najłatwiej o ich mechanicznie uszkodzenia. Ja osobiście używam Tangle Teezera do rozczesania i podsuszenia włosów oraz okrągłej, grubej szczotki do ich modelowania. Rozczesywanie włosów zaczynam od końcówek i jak najdelikatniej staram się przechodzić coraz wyżej.

Na szczotkach zbiera się cała masa zanieczyszczeń, dlatego raz w tygodniu wypada je umyć, by potem owych zanieczyszczeń nie roznosić po włosach. Przyznajcie się szczerze czy należycie dbacie o swoje szczotki?

Stylizacja na sucho

DSC_1173

DSC_1248

Jednym z największych grzechów jest używanie prostownicy lub lokówki na wilgotnych włosach (nasze włosy mogą się spalić). O ile nie chcemy w ogóle zrezygnować z tych sprzętów (nasze włosy z pewnością by nam za to podziękowały) to przynajmniej zminimalizujmy ich niekorzystne działanie poprzez korzystanie z termoochronnych kosmetyków.

Podcinanie końcówek / minimalizowanie ilości zabiegów

DSC_1129

Drobiazg, który ma niezwykle pozytywny wpływ na wygląd naszych włosów. Regularne podcinanie końcówek sprawia, że nasze włosy są mocniejsze, wyglądają na zdrowsze, grubsze i szybciej rosną.

Poza tym postarajcie się zminimalizować ilość intensywnych zabiegów na włosy takich jak koloryzacja, trwała itp To również ma wpływ na jakość i wygląd naszych włosów.

Jedwabna poduszka/ Gumki do włosów

DSC_1190

Moja mama powiedziała mi kiedyś, że spanie na jedwabnej poszewce sprawia, że włosy mniej się plączą, są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne w czasie snu, a rano łatwiej je rozczesać. Od tego czasu stosuje się do tego punktu cały czas i rzeczywiście zauważyłam różnicę kiedy wstaję.

Pozbyłam się też z domu większości gumek do włosów, które sprawiały, że moje włosy były ściśnięte, a co za tym idzie podatne na łamanie. Nie wspomnę już o odgnieceniach widocznych na włosach po ich ściągnięciu. Stare gumki zastąpiłam sprężynkami, które są delikatniejsze dla moich włosów, nie plączą się i nie odgniatają na włosach.

Właściwa dieta/ Witaminy/ Picie wody

Na nic najlepszy fryzjer, najdroższe kosmetyki, najlepsze suszarki i super poduszki do spania jeśli naszemu organizmowi będzie brakowało podstawowych składników i witamin odpowiedzialnych za wzrost włosów. Największymi z wrogów są kawa, alkohol, cukry proste i tłuszcze zwierzęce. Zamiast tego wzbogaćmy naszą dietę o witaminy, dużą ilość wody, oliwę z oliwek, która nada blasku włosom, warzywa – szczególnie brokuły, szpinak. Poza tym orzechy, pestki dyni i jajka. Dieta oparta na tych składnikach pozwoli nam się cieszyć pięknymi włosami.

Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was tym wpisem. Razem z Tomkiem zebraliśmy dla Was najistotniejsze rzeczy, o których powinniście pamiętać każdego dnia i stosować sumiennie jeśli chcecie mieć włosy jak z reklamy. Jeśli macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na pielęgnację włosów koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach.

Na koniec jeszcze niespodzianka! Mam dla Was konkurs z super nagrodami. Jedyne co musicie zrobić to napisać w komentarzu odpowiedź na pytanie: “W której z dotychczasowych fryzur prezentowanych na blogu wyglądałam Twoim zdaniem najlepiej” i kreatywnie uzasadnić swój wybór wklejając link do posta z wybraną fryzurą. Być może dzięki Twojej podpowiedzi zdecyduję się na jakąś metamorfozę.

Na najciekawszą z odpowiedzi czeka śliczny biały Instax oraz zestaw odżywek w piance Pantene. Poza tym mam jeszcze 4 nagrody pocieszenia w postaci zestawów pianek od Pantene. Na Wasze odpowiedzi czekam do 27.07 do północy. Powodzenia!

WYNIKI:

1 miejsce: 

 • Karola, zdecydowanie najbardziej mi się podobasz w 2 skrajnie różnych fryzurach – 1 – z falami – jak np tu: https://charlizemystery.com/2016/12/4-stylizacje-wigilijne/ pewnie z tego powodu, że zawsze marzyłam o kręconych włosach ale moje są niepodatne za takie loki i fale więc jak widzę je u Ciebie, to sobie myślę, że takie bym chciała ? Ty w nich wyglądasz bardzo glamour. Ta fryzura nawet do jeansów wygląda stylowo i z klasą.Z drugiej strony szalenie mi się podoba Twoje upięcie włosów w warkocz – https://charlizemystery.com/2017/06/stylizacja-hiszpanskim-stylu/ lub w tej stylizacji: https://charlizemystery.com/2017/05/kwiatowa-sukienka-idealna-na-lato/ Dodaje Ci ona dziewczęcego uroku, a która z nas nie chce wyglądać wiecznie na szaloną 18-tkę, no która… ? Pięknie współgra z Tobą, bo wygląda naturalnie, nie jest przesadzona, tak jak Twoje stylizacje, w których wyglądasz zawsze jakbyś była ubrana a nie przegrana. I to lubię w Twoim blogu, że można się tu poczuć jak u siebie i rozgościć ? Uściski Karola i udanego dnia ?

2-5 miejsce:

 • To jest mega trudne pytanie, bo to tylko moja subiektywna ocena, a przecież najważniejszy jest stan obecny i to w czym czujesz się najlepiej. Z sentymentem wracam do zdjęć z tego wpisu —> https://charlizemystery.com/2014/08/daisy-dream-official-premiere/ —> bo chyba od tego czasu zaczęłam regularniej odwiedzać Twoją stronę ? Niezależnie od tego czy włosy zaplecione w warkocz, czy rozpuszczone (z dołu wpisu)… wyglądałaś fenomenalnie… ale wydaje mi się, że to kolor zbliżony do obecnego, więc na Twoim miejscu nic bym nie zmieniała, bo jest naprawdę bardzo fajnie ?
 • Śledzę bloga już dłuższą chwilę.. Dla mnie najlepiej Ci w ciutkę ciemniejszych włosach… Podkreślają Twoją urodę, wyostrzają rysy Twarzy i pięknie podkreślają oczy! Najpiękniejszy kolor: https://charlizemystery.com/2015/12/makijaz-swiateczny-chanel-les-automnales/ , a do tego śliczne, delikatne loki. Długość idealna, bo optycznie wydłuża Ci szyję.. do tego te loki (o których zawsze marzyłam, a w których wyglądam jak pudel, albo co gorsze owcza) – bosko po prostu!!Sama jak zobaczyłam zdjęcie, to na szybciocha po świętami żeby zdążyć przed sylwestrem poleciłam do fryzjera z Twoim zdjęciem i błagalną prośbą pt: ” Chcę taki kolor!!!” Oczywiście u mnie nie wyszło to tak pięknie.. ale zostałaś moją świąteczną-noworoczną inspiracją!
 • Uważam, że każda fryzura do Ciebie pasuje ze względu na szupłą buzię i regularne rysy twarzy. Niemniej jednak moim faworytem jest fryzura, którą wybrałaś na święta Bożego Narodzenia https://charlizemystery.com/2016/12/wesolych-swiat/Jestem ogromną fanką średniej długości włosów oraz prostego cięcia – bez trudu można je modelować, delikatnie czesać oraz suszyć. Dodatkowo ta klasyczna fryzura idealnie dopełniła Twoją świąteczną stylizację i myślę, że perfekcyjnie pasowałaby do każdej kolejnej modowej kreacji. Obserwując Twoją działalność w mediach oraz na blogu zauważyłam, że masz w sobie pierwiastek minimalistki, dlatego też półdługie, proste, lśniące i zdrowe włosy będą dla Ciebie tymi wyjątkowymi, dzięki którym będziesz czuła się lekko i pięknie! Jak Gwiazda!⭐️
 • Swietny wpis! Dziekuje bardzo, bo odnosze wrazenie, ze jestes moim wlosowym blizniakiem ? Tez marze o dlugich, grubych i bujnych blond lokach, a jak na razie mam takie nie-wiadomo-co, z natury mysie, od slonca zolte, ni to proste, ni krecone, Pani Fryzjerka mowi, ze sa to ‚wlosy kruszace sie’ (sic! czyli dziady po prostu nie chca rosnac). Raz wygladam jak rozbiegany Krol Lew na sawannie, a raz jak slowianska niewiasta z falami wysychajacego Dunaju przyklejonymi gdzieniegdzie na czaszce! Tak czy owak, trzeba sie nimi od serca zajmowac, poniewaz (niestety) no nie ma takiej opcji, zeby je po prostu umyc i au naturel wyjsc z domu jak nas Matka Natura stworzyla.No ale ok, co zrobisz, jak nic nie zrobisz ?

  Egoistycznie powiem, ze najbardziej lubie u siebie (czyli tez u Ciebie) taka fryzure – https://charlizemystery.com/2016/04/casual-chic/, bardzo naturalna i dziewczeca, ale tez elegancka wprost na salony. Wlosy nie sa ani zbyt proste jak od przegrzanego zelazka, ani za bardzo pokrecone, no i maja super dlugosc! Ja, tak jak nie potrafie sobie zrobic smokey eye bez efektu zapijaczonej pandy, tak samo nie potrafie sama sobie fajnie wlosow wyczesac okragla szczotka, wiec takie rarytasy mi zostaja tylko po odwiedzinach u mojej Pani F. Pozdrawiam goraco!

Zwycięzców proszę o podanie danych teleadresowych na maila: contact@charlizemystery.com

Mogą Ci się spodobać także

Zostaw komentarz. Twój adres e-mail nie będzie widoczny

43 komentarze

 • Odpowiedz
  Basia
  18 lipca 2017 at 09:25

  Karolino, uważam że w takiej długości włosów prezentowalaś się najbardziej stylowo. Trochę dłuższe włosy i nieco delikatniejszy kolor pięknie podkreślały Twoją subtelną urodę i nadawały lekkości stylizacji.
  https://charlizemystery.com/2016/04/casual-chic/

 • Odpowiedz
  Ada
  18 lipca 2017 at 09:31

  Uważam, że każda fryzura do Ciebie pasuje ze względu na szupłą buzię i regularne rysy twarzy. Niemniej jednak moim faworytem jest fryzura, którą wybrałaś na święta Bożego Narodzenia https://charlizemystery.com/2016/12/wesolych-swiat/
  Jestem ogromną fanką średniej długości włosów oraz prostego cięcia – bez trudu można je modelować, delikatnie czesać oraz suszyć. Dodatkowo ta klasyczna fryzura idealnie dopełniła Twoją świąteczną stylizację i myślę, że perfekcyjnie pasowałaby do każdej kolejnej modowej kreacji. Obserwując Twoją działalność w mediach oraz na blogu zauważyłam, że masz w sobie pierwiastek minimalistki, dlatego też półdługie, proste, lśniące i zdrowe włosy będą dla Ciebie tymi wyjątkowymi, dzięki którym będziesz czuła się lekko i pięknie! Jak Gwiazda!⭐️

 • Odpowiedz
  Marlena
  18 lipca 2017 at 09:32

  Karolino,

  muszę się wyłamać – przeglądając Twój profil na Instagramie spodobało mi się zdjęcie z 6 lipca https://instagram.com/p/BWNU025lQzG/, na którym masz czarnà sukienkę. Uwielbiam takie fryzury, z tzw. prawie grzywką, a ta pasuje także Tobie! 🙂

  Pozdrawiam

 • Odpowiedz
  Joanna
  18 lipca 2017 at 09:39

  Najładniejszą fryzurę masz na okładce swojej książki („Nie) mam się w co ubrać”.

  Najlepszą objętość, kolor,
  w zakładce „znalazłam szarą wersję tego zdjęcia
  https://charlizemystery.com/about/

 • Odpowiedz
  Oktawia
  18 lipca 2017 at 10:33

  Charlize, uważam, że w tym poście
  https://charlizemystery.com/2017/07/11-najczestszych-bledow-pielegnacji-wlosow/
  masz najpiękniejszą fryzurę. Lekko pofalowane włosy w odcieniu blond wspaniale podkreślają Twoją subtelną urodę. Odkąd śledzą Twojego bloga i inne portale społecznościowe, kojarzyłaś mi się z jakąś nimfą, rusałką. a nawet elfem. A to właśnie przez delikatny typ urody, jakim obdarzyła Cię natura. Dlatego właśnie uważam, że pasują do Ciebie pofalowane włosy, w naturalnym jasnym kolorze.
  W wyprostowanych włosach czy w upięciach również wyglądasz korzystnie. Ale pełnię swojego wdzięku zaprezentujesz właśnie dzięki romantycznym falom.
  Pozdrawiam

 • Odpowiedz
  Karola
  18 lipca 2017 at 10:43

  Karolka!

  Od razu przyszło mi na myśl zdjęcie które na długo utkwiło mi w pamięci.
  Na wspomnienie o na prawdę zadbanych włosach mam je przed oczami 🙂
  Dwie naprawdę piękne dziewczyny (Ty i Paula) maj 2016r https://charlizemystery.com/wp-content/uploads/2016/05/cIMG_0516a.jpg
  zobacz jakie masz zdrowe i piękne włosy, takie naturalne, delikatne. Całość stylizacji i jeszcze ten uroczy wianek razem tworzą coś niesamowitego (moim zdaniem bynajmniej). Oby tak dalej! Jest pięknie 🙂

  Pozdrawiam

 • Odpowiedz
  Aga
  18 lipca 2017 at 10:50

  A ja stawiam na klasykę w postaci https://charlizemystery.com/2016/03/sladami-paryzanek/. Fryzura jest dopełnieniem całej stylizacji, wygląda minimalistycznie, naturalnie i europejsko. Całość nie wydaje się płaska, włosy są lekko podkręcone, co nadaje im świeżości! 🙂

 • Odpowiedz
  Irishka
  18 lipca 2017 at 11:11

  Może nie będę super oryginalna, ale moim zdaniem wyglądasz super w tych włosach 🙂 Choć przez lata przyzwyczaiłam się do Ciebie w ciemniejszym odcieniu i na początku nie mogłam zrozumieć czemu zdecydowałaś się na blond to jednak z czasem widzę, ze była to zmiana na plus 🙂 Teraz twoja twarz wyglada promiennie i zdrowo. Ciemne włosy bardziej podkreślały twoja szczupła buziè, a blond zmiękczył rysy i nadal takiej subtelności 🙂 Loki z postu dodatkowo to podkreślają :). Sama również zdecydowałam się na zmianę koloru i mam podobny do twojego i jestemzadowolona 🙂 Chętnie dowiem się więcej jak można, a nawet trzeba pielęgnować blond by nie zrobił się żółty 🙂 pozdrawiam

 • Odpowiedz
  andzia.ki
  18 lipca 2017 at 11:46

  https://charlizemystery.com/2016/12/ulubiony-zimowy-plaszcz/ jak dla mnie ta fryzura jest numerem 1. nawet przy „sportowo-luznym” stroju wygladasz mego kobieco, a zarazem naturalnie. strzal w 10.

 • Odpowiedz
  Beata
  18 lipca 2017 at 12:48

  Witam Pani Karolino 🙂

  Jestem miłośniczką wszelakich splotów,warkoczy,dlatego też,gdy zobaczyłam Pani w tym prostym warkoczyku moja buzia uśmiechnęła się i bardzo mi w takiej fryzurce Pani spodobała się 🙂 https://charlizemystery.com/2017/06/wakacyjna-stylizacja-koszula-ananasy/

  Idealnie wygląda Pani w warkoczy,taka dziewczęca i subtelna.Bardzo pasuje do Pani takie upięcie-wygląda Pani uroczo.ta fryzurka idealnie podkreśla Pani rysy twarzy i ukazuje piękny-jak milion dolarów uśmiech.Ta fryzurka dodaje Pani wdzięku i delikatności.Wygląda Pani tak świeżo,lekko i swobodnie w takim upięciu 🙂 Przepięknie ta fryzura odkrywa Pani smukłą twarz i nieziemskie oczy 🙂 pozdrawiam

 • Odpowiedz
  Ptysia
  18 lipca 2017 at 13:06

  https://charlizemystery.com/2016/12/wesolych-swiat/
  Dobra, może to nie jest fryzura „najwyższych lotów”, prosto od fryzjera z Paryża, ale wyglądasz tu tak elegancko i z klasą, że chętnie zamieniłabym moje kilka kilogramów włosów, na Twoje delikatne i kobiece uczesanie. Myślę, że niejedna Pani powinna uczyć się od Ciebie tego, że nie trzeba kilogramów lakieru, świecących ozdób i siedmiu kolorów na włosach, żeby pokazać prawdziwy styl. Brzydko, kiedy się komuś zazdrości, dlatego zazdroszczę Ci tylko ociupinkę, ale pamiętaj, że proste cięcie i zadbane włosy to klasa sama w sobie!
  Brawo 🙂

 • Odpowiedz
  PaniMajo
  18 lipca 2017 at 13:17

  Pięknie prezentowałaś się we wpisie makijażowym, w którym miałaś pięknie upięte włosy. Link tutaj: https://charlizemystery.com/2017/03/makijaz-na-randke-armani/ . Taka fryzura nadawała Ci kobiecości, a delikaty warkocz przy czole, powodował, że fryzura wyglądała elegancko i z klasą. Dzięki temu upięciu, całość prezentowała się niesamowicie i uważam, że latem takie upięcia ratują nas przed plątaniem się włosów pod wpływem wiatru 🙂

 • Odpowiedz
  Aneta
  18 lipca 2017 at 13:23

  Jako fanka „artystycznego nieładu” wybrałam fryzurę: https://charlizemystery.com/2016/08/biel-granat-paski/ . Bardzo podobają mi się takie koczki 😉 niestety na moich włosach trudno jest mi osiągnąć taki efekt… Zawsze zastanawiałam się jak inne dziewczyny robią takie upięcia, niby niedbałe a trzymają się cały dzień i mają w sobie „to coś”. Taka fryzura dodaje romantyzmu i dziewczęcości każdej z nas. Ile ja bym dała aby móc się tak uczesać! I jeszcze ten Twój piękny zdrowy odcień blondu. Swoją drogą, uważam, że zmiana koloru włosów była dla Ciebie bardzo korzystna i ten kolor bardzo dodaje Ci wdzięku.

  P.S. A może taki efekt fryzury to magia Nowego Jorku i tylko tam będę w stanie to osiągnąć na moich włosach? Chyba czas szukać biletów lotniczych do NYC 😀

 • Odpowiedz
  Basia K.
  18 lipca 2017 at 14:54

  https://charlizemystery.com/2015/12/wigilijna-stylizacja/
  Uwielbiam! 😉 Elegancka, świąteczna stylizacja, a do tego prosta, a zarazem przyciągająca wzrok fryzura. Pomysł z kokardą idealny. Uważam, że świetna fryzura może odmienić kobietę, lepiej niż niejedna operacja plastyczna. 😉

 • Odpowiedz
  Ewa Macherowska
  18 lipca 2017 at 20:16

  Jak zawsze super wpis 🙂

 • Odpowiedz
  Ewelina
  18 lipca 2017 at 20:52

  To jest mega trudne pytanie, bo to tylko moja subiektywna ocena, a przecież najważniejszy jest stan obecny i to w czym czujesz się najlepiej. Z sentymentem wracam do zdjęć z tego wpisu —> https://charlizemystery.com/2014/08/daisy-dream-official-premiere/ —> bo chyba od tego czasu zaczęłam regularniej odwiedzać Twoją stronę 🙂 Niezależnie od tego czy włosy zaplecione w warkocz, czy rozpuszczone (z dołu wpisu)… wyglądałaś fenomenalnie… ale wydaje mi się, że to kolor zbliżony do obecnego, więc na Twoim miejscu nic bym nie zmieniała, bo jest naprawdę bardzo fajnie 🙂

 • Odpowiedz
  Karolina
  19 lipca 2017 at 09:37

  Śledzę bloga już dłuższą chwilę.. Dla mnie najlepiej Ci w ciutkę ciemniejszych włosach… Podkreślają Twoją urodę, wyostrzają rysy Twarzy i pięknie podkreślają oczy!
  Najpiękniejszy kolor: https://charlizemystery.com/2015/12/makijaz-swiateczny-chanel-les-automnales/ , a do tego śliczne, delikatne loki. Długość idealna, bo optycznie wydłuża Ci szyję.. do tego te loki (o których zawsze marzyłam, a w których wyglądam jak pudel, albo co gorsze owcza) – bosko po prostu!!
  Sama jak zobaczyłam zdjęcie, to na szybciocha po świętami żeby zdążyć przed sylwestrem poleciłam do fryzjera z Twoim zdjęciem i błagalną prośbą pt: ” Chcę taki kolor!!!” Oczywiście u mnie nie wyszło to tak pięknie.. ale zostałaś moją świąteczną-noworoczną inspiracją!

 • Odpowiedz
  Karolina
  19 lipca 2017 at 19:50

  Włosy to moja bolączka. Nieważne jak dobrze o nie dbam (stosuję się do wszystkich, dosłownie wszystkich wymienionych punktów!) i tak mi mocno wypadają… Niby fryzjer i lekarz mówią, że nie widać u mnie przerzedzeń i nie ma czego leczyć, w badaniach nic nie wychodzi, to jednak nie uważam takiej ilości wypadających włosów za normalne. A żeby było jeszcze trudniej, to objaw co drugiej choroby, ciężko jest zdiagnozować co się w ogóle dzieje :/

 • Odpowiedz
  Ewelina
  20 lipca 2017 at 08:27

  Karola, zdecydowanie najbardziej mi się podobasz w 2 skrajnie różnych fryzurach – 1 – z falami – jak np tu: https://charlizemystery.com/2016/12/4-stylizacje-wigilijne/ pewnie z tego powodu, że zawsze marzyłam o kręconych włosach ale moje są niepodatne za takie loki i fale więc jak widzę je u Ciebie, to sobie myślę, że takie bym chciała 🙂 Ty w nich wyglądasz bardzo glamour. Ta fryzura nawet do jeansów wygląda stylowo i z klasą.
  Z drugiej strony szalenie mi się podoba Twoje upięcie włosów w warkocz – https://charlizemystery.com/2017/06/stylizacja-hiszpanskim-stylu/ lub w tej stylizacji: https://charlizemystery.com/2017/05/kwiatowa-sukienka-idealna-na-lato/ Dodaje Ci ona dziewczęcego uroku, a która z nas nie chce wyglądać wiecznie na szaloną 18-tkę, no która… 😉 Pięknie współgra z Tobą, bo wygląda naturalnie, nie jest przesadzona, tak jak Twoje stylizacje, w których wyglądasz zawsze jakbyś była ubrana a nie przegrana. I to lubię w Twoim blogu, że można się tu poczuć jak u siebie i rozgościć 🙂 Uściski Karola i udanego dnia 🙂

 • Odpowiedz
  BL
  20 lipca 2017 at 11:19

  Często w Twoich postach możemy Cię zobaczyć w rozpuszczonych włosach. Czasami są lekko pofalowane, niekiedy przerzucone na jeden bok, innym razem lekko uniesione u nasady. Moim zdaniem najlepiej Ci w wyprostowanych włosach, które prezentowałaś w tym poście https://charlizemystery.com/2017/06/koronkowa-sukienka-wakacyjnym-wydaniu/ . Idealnie współgrają z całą stylizacją boho nadając jej dziewczęcej lekkości. Wyglądasz w niej wakacyjnie, ale również elegancko do tego wystarczy dodać już Twój uśmiech i energię a wszystko przepięknie się prezentuje.

 • Odpowiedz
  Sylwia
  20 lipca 2017 at 14:12

  Najpiękniejsza fryzura: długie włosy, lekko kręcone:) Cudne! Ta fryzura podkreśla Twoją naturalność, dziewczęcość, a zarazem piękno kobiety. Akcentują radość i szczęście. Piękne, zadbane, dodają energii i słodyczy:) Stylowe, lekkie i mega seksowne! Klasyczne i romantyczne – według mnie wyglądałaś najlepiej:) Nic dodać, nic ująć!

  https://charlizemystery.com/2016/05/warsztaty-kwiatowe-viktorrolf-konkurs/

 • Odpowiedz
  Milena
  20 lipca 2017 at 18:09

  Często w stanie zakochania mówimy o swojej drugiej połówce: ma to coś. Patrząc na Twoje zdjęcia z nowojorskiego fashion weeku w 2013 roku mogę powiedzieć to samo. Dokładnie w tej fryzurze i świetnej stylizacji wywołałaś efekt wow na gościach pokazu. Widzę Cię w tej samej fryzurze po pokazie z trampkami na stopach jedzącą hot doga na rogu ulicy, potem w sportowej bluzie na spacerze w Coney Island, a na koniec widzę Cię w tym upięciu w romantycznej piżamie siedzącą przed komputerem i śmiejącą się do ukochanego. Jedna fryzura, wiele domysłów…
  https://charlizemystery.com/2013/09/look-nyfw-2013-day-2/

  • Odpowiedz
   Katarina.K.
   21 lipca 2017 at 11:38

   Witam, czemu tekst nie jest widoczny? Tylko link ?

   • Odpowiedz
    Charlize Mystery
    25 lipca 2017 at 07:52

    Kasiu,
    nie wiem co stało się z tekstem który napisałaś:( dodałam komentarz w takiej formie w jakiej do mnie dotarł:(

 • Odpowiedz
  Majka
  23 lipca 2017 at 12:13

  Karolino,
  moim jakże skromnym zdaniem, najlepiej wygląda się w fryzurach naturalnych, rozumianych jako wymagających jak najmniej ingerencji ze strony urządzeń do stylizacji oraz niewielkiego nakładu czasu, dlatego wybrałam fryzurę prezentowaną w poście LIMONKA NA KONIEC LATA. Tak, mam pełną świadomość tego, że zwykle najwięcej czasu i nie lada praktyki zajmuje zrobienie naturalnego makijażu, więc i co do tworzenia fryzur, zasada może być podobna, ale …. zaczesanie włosów na bok, zwłaszcza gdy same w sobie są lekko pofalowane sprawia, że fryzura jest lekka, bardzo kobieca a do tego można niby od niechcenia poprawiać ułożenie włosów, kiedy zanadto opadają na twarz. Takie uczesanie sprawdzi się w każdej sytuacji, zwłaszcza gdy cierpimy na pewną cywilizacyjną przypadłość jaką jest brak czasu 😉 sama takie uczesanie wielokrotnie przetestowałam w praktyce, dlatego polecam je z pełnym przekonaniem.
  P.S. Długość i kolor moim zdaniem idealne! Można wyczarować z nich bardzo różnorodne stylizacje na każdą okazję 🙂
  Pozdrawiam 🙂
  https://charlizemystery.com/2015/09/limonka-na-koniec-lata/

 • Odpowiedz
  Magdalena
  25 lipca 2017 at 01:43

  Być może mój komentarz Cię zadziwi, ale mnie osobiście najbardziej podobasz się w dziewczęcym warkoczu! Tak jak np w jednej z niedawnych stylizacji – https://charlizemystery.com/2017/07/hiszpanska-stylizacja-grecja-tle/ … czy w stylizacji retro (kraciasta asymetryczna koszula), czy też w sesji zdjęciowej, którą miałaś robioną razem z Paulą w zeszłe lub jeszcze wcześniejsze wakacje. Czemu ? Masz piękne, wyraziste rysy twarzy, w szczególności widoczny jest podbródek i kości policzkowe. Dlatego też fryzura, która odsłania twarz jest moim zdaniem najlepsza. Niemniej jednak, żeby zbytnio twarzy nie wydłużyć, niekoniecznie fryzura typu wysoki kok na czubku głowy, czy też tzw. „palma” – kitka na czubku 🙂 Możesz więc pomyśleć o ciekawych pomysłach na upięcie włosów, ale tak, żeby całkowicie ich z twarzy nie zabierać, bo jednak włosy okalające buzię Cię bardzo zdobią. Będę śledzić Twoje fryzjerskie poczynania, powodzenia !

 • Odpowiedz
  ewa
  26 lipca 2017 at 10:00

  Dobrze, że wspomniałaś o piciu wody, ogółem dbanie o nawilżenie włosów, czy to od wewnątrz czy zewnątrz, jest bardzo ważne. Zwłaszcza w okresie letnim 🙂 Dziewczyny często o tym zapominają, szczególnie jeśli mają włosy z tendencją do przetłuszczania.

 • Odpowiedz
  Kasia
  26 lipca 2017 at 17:38

  Swietny wpis! Dziekuje bardzo, bo odnosze wrazenie, ze jestes moim wlosowym blizniakiem 🙂 Tez marze o dlugich, grubych i bujnych blond lokach, a jak na razie mam takie nie-wiadomo-co, z natury mysie, od slonca zolte, ni to proste, ni krecone, Pani Fryzjerka mowi, ze sa to 'wlosy kruszace sie’ (sic! czyli dziady po prostu nie chca rosnac). Raz wygladam jak rozbiegany Krol Lew na sawannie, a raz jak slowianska niewiasta z falami wysychajacego Dunaju przyklejonymi gdzieniegdzie na czaszce! Tak czy owak, trzeba sie nimi od serca zajmowac, poniewaz (niestety) no nie ma takiej opcji, zeby je po prostu umyc i au naturel wyjsc z domu jak nas Matka Natura stworzyla.
  No ale ok, co zrobisz, jak nic nie zrobisz 🙂
  Egoistycznie powiem, ze najbardziej lubie u siebie (czyli tez u Ciebie) taka fryzure – https://charlizemystery.com/2016/04/casual-chic/, bardzo naturalna i dziewczeca, ale tez elegancka wprost na salony. Wlosy nie sa ani zbyt proste jak od przegrzanego zelazka, ani za bardzo pokrecone, no i maja super dlugosc! Ja, tak jak nie potrafie sobie zrobic smokey eye bez efektu zapijaczonej pandy, tak samo nie potrafie sama sobie fajnie wlosow wyczesac okragla szczotka, wiec takie rarytasy mi zostaja tylko po odwiedzinach u mojej Pani F. Pozdrawiam goraco!

 • Odpowiedz
  Martyna
  26 lipca 2017 at 22:30

  https://charlizemystery.com/2016/04/hm-conscious-exclusive-2016/ Karolino, bardzo podobasz mi się w różnego rodzaju upięciach, a w tym poście wyglądasz jak prawdziwa księżniczka, kobieco, elegancko… zachwycająco! Warkocze i inne upięcia naprawdę bardzo ci pasują, raz wydobywają twoją kobiecość i szlachetność, a innym razem dziewczęcą świeżość i lekkość 😉

  Pozdrawiam 🙂

 • Odpowiedz
  B.E.
  27 lipca 2017 at 08:47

  Jak to mówią „ładnemu we wszystkim ładnie”. W Twoim przypadku oczywiście tak jest 🙂 Nawet nie wiesz jak się natrudziłem, aby stwierdzić „tak to jest to, to jest ta fryzura”.
  Bardzo długo już obserwuje Twojego bloga i lubię obserwować zmiany na Twoich włosach. Inspirują mnie, a zwłaszcza upięcia, które prezentujesz, ponieważ sama zmagam się z cienkimi włosami. Często podpatruje, Twoje fryzury 🙂 Jedną z nich jest właśnie ta: https://charlizemystery.com/2016/04/prazkowana-sukienka-midi-na-wiosne/
  Stwierdzam, że uroku dodają Ci wszelkie upięcia, nawet kucyk samuraja na Twojej głowie wygląda świetnie! 🙂
  Pozdrawiam ciepło.

 • Odpowiedz
  Magda
  27 lipca 2017 at 10:20

  Dla mnie sztuką jest ułożyć włosy tak, żeby super wyglądały nawet spod czapki 😀 Dlatego mi najbardziej Twoja fryzura podoba się tutaj: https://charlizemystery.com/2016/11/dziewczeca-odslona-workerow/ – miałaś wtedy też fajny kolor, dobrą długość i, jak widać, generalnie dobre cięcie, bo nawet kiedy widoczne są właściwie tylko końce, bo reszta chowa się pod czapką, to widać, że są bardzo zadbane i sprawiają wrażenie mocnych i grubych, choć jak sama piszesz, Twoje włosy są cienkie. Stosunkowo proste włosy powinny dawać wrażenie mniejszej objętości, niż pokręcone, ale jak widać, wcale tak nie jest! Na tych zdjęciach masz gładkie, grube, dobrze ścięte włosy w dobrym kolorze 😀

 • Odpowiedz
  Gosia
  27 lipca 2017 at 22:11

  Ze względu na to że posiadam bardzo kruche włosy, unikam zmian w ich koloryzacji. Jednak ostatnio złamałam sie i podjełam decyzję o delikatnej zmianie włosów – wykonałam bardzo naturalne sombre. Wyboru nie żałuje, czuję się świetnie, twarz wyglada od razu lepiej 🙂 Dlatego za wygraną, szczególnie na ten letni okres jest fryzura z postu z maja https://charlizemystery.com/2017/05/energetyczna-dawka-kolorow/. Tobie też służy ! Fryzura jest po prostu wakacyjna, włosy trochę pod kontrolą trochę nie, niby muśniete słońcem, ekstra 🙂
  Niestety (stety ) 🙂 przeglądałam przed chwilą twojego instagrama i zauważyłam twoje nowe zdjęcie https://www.instagram.com/p/BXDoNCwF00J/ . Co mam powiedzieć wygląda to super ! Metamorfoza już się dzieje ! Zazdroszcze mega odwagi ! Efekt jest cudowny !

 • Odpowiedz
  Ewa S.
  27 lipca 2017 at 23:48

  Ta fryzura https://charlizemystery.com/2013/12/christmas-stress/ to mój zdecydowany faworyt i moim zdaniem wyglądasz w niej jak milion dolarów. Lekko, naturalnie i z polotem. Po prostu strzał w 10. 🙂 Bardzo Cię lubię w delikatnie pofalowanych, koniecznie ciemnych włosach. Blond jakoś od początku mi do Ciebie nie do końca pasował. Owszem ładnemu we wszystkim ładnie, ale mimo wszystko w ciemniejszych jak dla mnie zyskujesz mocniej na korzyść. Twoje piękne oczy są przy ciemniejszym kolorze bardziej wyeksponowane, a rysy bardziej wyraziste, a cała twarz wydaje się jakaś bardziej pogodniejsza, promienna, taka ciepła i zjednująca sobie serca wszystkich wokół . Po prostu buzia się sama uśmiecha na Twój widok. 🙂 Przy Twoich rysach twarzy ta fryzura prezentuje się bardziej dziewczęco, świeżo i uroczo, dodaje blasku Twojej cerze, rozświetla Twoją aurę i sprawia, że Twoja twarz nabiera charakteru i pazura. W blondzie natomiast jest już bardziej na dystans i posągowo, tworzy się pewnego rodzaju rezerwa i moim zdaniem Twoja niewątpliwa uroda jest w jego obecności nieco przygaszona. W ciemniejszych natomiast rozkwita ze zdwojoną siłą i po prostu powala. 🙂

 • Odpowiedz
  BE
  7 sierpnia 2017 at 14:10

  czy wyniki konkursu mnie ominęły? 🙂

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   7 sierpnia 2017 at 17:09

   Jeszcze nie, najpóźniej jutro je opublikuje:)!

   • Odpowiedz
    Magda
    9 sierpnia 2017 at 21:07

    chyba się nie doczekamy na wyniki 🙂

    • Odpowiedz
     Charlize Mystery
     10 sierpnia 2017 at 11:01

     Będą dzisiaj 🙂 Miałam jednocześnie dwa konkursy do rozstrzygnięcia 😉

 • Odpowiedz
  Patrycja
  10 sierpnia 2017 at 10:03

  Hej, były już wyniki?

  • Odpowiedz
   Charlize Mystery
   10 sierpnia 2017 at 11:01

   Będą dzisiaj 🙂

   • Odpowiedz
    Ola
    11 sierpnia 2017 at 13:09

    Gdzie można je znaleźć? 😉

 • Odpowiedz
  azt
  11 sierpnia 2017 at 10:12

  Serwus! Osobiście uważam, że każda fryzura gdzie jesteś szczęśliwa jest dobra dla Ciebie, krótkie – średnie – długie nie ma znaczenia o ile masz „iskierkę” w oku! jak tutaj: https://www.instagram.com/p/BSQGe8_gEx7/ czy tutaj https://www.instagram.com/p/BQi19F4hEEM/

  A może warto trochę poczekać, zapuścić włosy i skorzystać z akcji: http://www.raknroll.pl/co-robimy/programy/daj-wlos/ wtedy daję Ci gwarancję, że to nie tylko metamorfoza Cię ucieszy. Przede wszystkim słuchaj siebie! Ty wiesz najlepiej w czym dobrze wyglądasz. Go girll!

  • Odpowiedz
   Sylwia
   13 sierpnia 2017 at 21:01

   Były już wyniki?